Francie - Argentina | ONLINE | 31.7.2012 21:00 | OH - Baketbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Francoužští basketbalisté si výrazně vylepšili pozici ve skupině A po výhře nad Argentinou 71:64. O jejich výhře rozhodl především fakt, že po celý zápas hráli na palubovce v pěti kompetentních hráčích proti dvěma. Argentinské hvězdy Manu Ginobili s Luisem Scolou sice nastřílely dohromady 42 bodů, ale protože jim nikdo nesekundoval, tak to zákonitě na úspěch proti týmově hrajícím Francouzům nestačilo. A když se ke skvělé partii po změně stran rozehrál Tony Parker, bylo rozhodnuto.

Dnešní olympijský program pokračuje dalšími zápasy, všechny nabízíme v našich přenosech. Přeji příjemný zbytek večera.
40:00
39:59
Séraphin v poslední sekundě zápasu parádním blokem zastavil Ginobiliho útočnou snahu a udržel Francii sedmibodové vítězství.
39:34
Delfino znovu netrefil, zásluhou útočného doskoku ale Argentinci zůstali u míče a Nocioni ještě alespoň trochu koriguje skóre. (71:64)
39:12
Parker proměnil oba a Francie míří k důležité výhře. (71:62)
39:12
Carlos Delfino prodloužil svojí dnešní bídu další netrefenou tříbodovou střelou. Po fraulu Prigioniho na Parkera střílí hlavní francouzská hvězda trestné hody.
38:54
Oddechový čas pro Argentinu.
38:54
Stává se Séraphin hrdinou dnešního zápasu? Získal míč v souboji s Ginobilim a poté parádní souhrou s Parkerem zakončil celou akci košem. (69:62)
38:40
Parker si našel střeleckou pozici, nezamířil ale přesně.
38:16
Luis Scola proměnil pouze první trestný hod. (67:62)
38:16
Také Diaw si na Scolu udělal pátý faul a v dnešním zápase dohrál. Scola se postaví na čáru trestného hodu, to ale až po francouzském oddechovém času.
38:12
Nepřesné tříbodové střely Parkera a na druhé straně Nocioniho. Po ní skvěle zabojoval Scola a kromě vybojovaného míče získal i pátou osobní chybu pro Turiafa.
37:35
Ginobili už se ale dalším tříbodovým košem prosadil a drží argentinský prapor v dnešním zápase. Na kontě má 26 bodů, tedy téměř polovinu všech bodů svého týmu. (67:61)
37:10
I to ale Francouzům teď bohatě stačí, neboť další střelu netrefil Ginobili.
36:51
Nicolas Batum proměnil alespoň druhý trestný hod. (67:58)
36:51
Ginobili netrefil z nepřipraveného tříbodové střely a Scola si připisuje další faul na Batuma.
36:40
Parker z čáry trestného bodu neselhal a přidává další důležité body. Už jich má šest v závěrečném dějství, tedy více než celý argentinský tým. (66:58)
36:30
Parker netrefil za tři body, ale důležitější pro Francouze je, že Argentinci se nedokáží ani probít ke střele. Další ztracený míč padá na konto Prigionimu. Po Nocioniho faulu na Parkera si argentinská střídačka bere oddechový čas. Jihoameričané už mají pět týmových faulů a každý následující faul bude znamenat trestné hody pro Francii.
35:56
Argentinci vytvořili velkou chybu v útoku, Ginobiliho přihrávka do rohu hřiště na Nocioniho byla velmi nepřesná.
35:40
Scola se netrefil a naopak Parker vystřihl nádhernou individuální akci, po efektním průniku pod koš a následném zakončení opět zvyšuje francouzský náskok. (64:58)
35:00
Parker se uvolnil přes clonu a zvyšuje francouzské vedení. (62:58)
34:30
Za tři body střílel Prigioni, jeho pokus však byl příliš krátký.
34:05
Francouzskou útočnou snahu přerušil faulem Traore a hrát budou Argentinci.
34:00
Teprve druhou argentinskou trojku v dosavadním průběhu zápasu střílí Manu Ginobili. (60:58)
33:17
Rychlý francouzský kontr přichází v podobě Gelabaleho střely ze střední vzdálenosti. (60:55)
33:03
Scola se otočil kolem Batuma a zamířil přesně. (58:55)
32:40
Po 160 sekundách prolomil střeleckou bídu čtvrté čtvrtiny Nicolas Batum a důležitou trojkou posílá Francouze do pětibodového vedení. (58:53)
32:10
Znovu Argentinci ani nedokázali vystřelit, Gutierrez se totiž provinil útočným faulem vůči Gelabalemu.
32:00
Argentinská útočná činnost ve čtvrté čtvrtině je zatím takřka nulová, další ztráty se dopustil Prigioni. Na vstřelený koš ale nadále čekáme, protože do koše nezapadl ani pokus Gelabaleho.
31:39
Po nepřesné střele Traoreho se odrazil míč do zámezí, vhazování ze zámezí se dožadovaly oba týmy a k nelibosti Francouzů rozhodli arbitři dnešního zápasu ve prospěch Jihoameričanů. Ti si berou oddechový čas.
31:10
Poprvé dnes dostává šanci na palubovce také Bokolo, první střelu netrefil. Na druhé straně se neprosadil ani Ginobili.
30:24
Také Prigioni ale na druhé straně ztratil míč.
30:15
Čtvrté dějství zahajují Argentinci úspěchem v obraně, Gutierrez obral o míč Traoreho.
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Na argentinské straně Ginobili zaznamenal 20 bodů, Scola 13 a Prigioni 7. Francouzi hrají velmi týmově, neboť De Colo a Gelabale vstřelili 11 bodů, Batum 10 a Parker 9.
Argentinci už v závěru třetí čtvrtiny nestihli vystřelit a tak prohrávají s Francií 53:55. Vyrovnaný souboj slibuje krásnou koncovku v závěrečném dějství.
30:00
Třetí čtvrtina skončila.
29:48
Parádní souhru předvedli Traore s Tony Parkerem, ten akci zakončoval snadnou střelou zpod koše. (55:53)
29:24
Manu Ginobili se znovu prosadil a už posunul svůj střelecký účet na 20 bodů. (53:53)
29:15
Po nepřesné střele Delfina díky šťastně odraženému míči zůstávají v útoku Argentinci.
28:49
Parker v tříbodové zóně uvolnil De Cola, ten se nemýlil. (53:51)
28:34
Manu Ginobili z trestných hodů posílá Argentinu do vedení. (50:51)
28:09
V argentinském týmu kontruje úspěšnou střelou Luis Scola. (50:49)
27:56
Traore skóruje za dva body a zajišťuje Francii tříbodový náskok. (50:47)
27:45
Ginobili proměnil i trestný hod a rozdíl ve skóre je jediný bod. (48:47)
27:45
Ginobili skóruje po průniku pod koš, zároveň jej fauloval Séraphin. Francouzi už mají velký problém u podkošových hráčů, neboť Séraphin a Diaw mají po čtyřech faulech, Turiaf tři. (48:46)
27:11
Možnost ke snížení francouzského náskoku měl Scola, ze dvou pokusů na čáře trestného hodu uspěl jen jednou. (48:44)
27:03
Parker si došel faul pro faul Ginobiliho a proměnil oba šestimetrové hody. (48:43)
26:50
Tony Parker dostal možnost dvou trestných hodů, proměnil pouze ten první. Po druhém získal útočný doskok Nando De Colo a z výborné pozice střílel za tři body Parker, ovšem netrefil. Po dalším útočném doskoku ale Francouzi nadále zůstávají v útoku.
26:08
Facundo Campazzo se neprosadil za tři body, naopak na druhé straně z podobné pozice skóruje Gelabale. (45:43)
25:40
Gelabaleho zblokoval Delfino, míč se ale odrazil k Séraphinovi a Francouzi mohli zůstat v útoku, ovšem míč odevzdávají po útočném faulu Diawa. Ten si udělal už čtvrtý faul.
25:05
Séraphin nezamířil přesně a nabídl Argentině poprvé od nějaké čtvrté minuty jít do vedení, tu šanci také v realitu proměnil Pablo Prigioni. (42:43)
24:25
Argentinci bleskově kontrují prostřednictvím Scoly. Ten skóroval ze střední vzdálenosti a rozdíl ve skóre je jeden bod. (42:41)
24:15
Nando De Colo proměnil trojku a vrací Francii vedení. (42:39)
24:08
Manu Ginobili proměnil dva trestné hody. (39:39)
23:55
Parker netrerefil, ovšem útočný doskok získal Séraphin a z druhé šance zamířil dovnitř obroučky. (39:37)
23:30
Ten je dočasně minulostí, neboť o vyrovnání se postaral Scola. (37:37)
22:46
Manu Ginobili se prosadil tříbodovou střelou a snižuje francouzský náskok. (37:35)
22:00
V těchto chvílích se daří Gelabalemu, který se uvolnil a přesně zamířil. Gelabale měl velmi smolný zápas s Američany, neboť od úvodní minuty se potýkal s vysokým množstvím faulů a moc toho neodehrál. (37:32)
21:37
Delfino proměnil i trestný hod a rozdíl ve skóre je dvoubodový. (34:32)
21:37
Po rychlé předávce míče mezi Argentinci vnikl pod koš z rohu hřiště Delfino a i přes Turiafův faul střílí svůj vůbec první koš ze hry v dosavadním průběhu zápasu. (34:31)
20:50
Už třetí faul si udělal Boris Diaw, důležitá postava francouzského celku v podkošové hře.
20:13
Francouzi rozehrávají třetí čtvrtinu úspěšně, Gelabale z úvodní střely skóruje, na druhé straně navíc obrana ubránila Ginobiliho. (34:29)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
Od poloviny první čtvrtiny má zápas podobnou podobu. Francouzský celek se vzdálí soupeři na rozdíl osmi až deseti bodů, poté ale zbytečnými chybami dovolí soupeři návrat do hry a snížení stavu na nízký rozdíl až vyrovnání skóre.

Nejlepším střelcem první poloviny zápasu byl s deseti body Nicolas Batum, šest jich na francouzské straně přidal Séraphin a pět De Colo. V argentinském týmu byl nejlepším střelcem Ginobili s osmi body, Scola jich nastřílel šest a Prigioni o jeden méně. Jediný bod zatím vstřelil Carlos Delfino, tolik úspěšný trojkař ze zápasu Argentiny s Litvou.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:57
Ginobilimu vypadla z rukou přihrávka Gutierreze, na druhé straně se metr za tříbodovým obloukem netrefil De Colo a po druhé čtvrtině Francie vede o tři body.
19:38
Parker si pro svůj průnik pod koš nevybral zrovna nejvhodnější cestu a z těžké pozice netrefil vůbec zařízení koše.
19:13
Další francouzskou ztrátu zaznamenal De Colo a ze snadného protiútoku smečuje do koše Manu Ginobili. Francouzská střídačka si bere oddechový čas.
18:46
Delfino získal míč na Batumovi a došel se pri Pietrusův faul. Proměnil však pouze druhý trestný hod, což ale znamená jeho vůbec první bod v dosavadním průběhu zápasu. (32:27)
18:31
Pablo Prigioni proměnil oba trestné hody. (32:26)
17:45
Kevin Séraphin střílí svůj třetí koš v druhé čtvrtině a Francouzi odskakují na rozdíl osmi bodů. (32:24)
17:10
Francouzi nebyli daleko od dalšího koše, ale De Colo se individiuálním průnikem nakonec neprosadil.
16:34
Nicolas Batum opět navyšuje francouzské vedení. (30:24)
16:10
Nocioni ze čtyř metrů neuspěl, po útočném doskoku už byl podstatně úspěšnější Juan Gutierrez. (28:24)
15:46
Hvězdou posledních desítek sekund je Kevin Séraphin, opět se prosadil pod argentinským košem a donutil soupeřovu lavičku k oddechovému času. (28:22)
15:40
Delfino příliš uspěchal tříbodovou střelu, dnes se mu zatím vůbec nedaří. Připomínám, že proti Litvě skóroval šesti trojkami, z toho pěti v prvním poločase.
15:14
Nando De Colo skóroval z obou trestných hodů a Francouzi znovu odskakují na čtyřbodový rozdíl. (26:22)
15:00
Séraphin zazářil také pod vlastním košem, když parádním blokem smázl Juana Gutierreze.
14:40
Argentinci měli možnost jít do vedení, ale proti dobré obraně nestačili vystřelit v časovém limitu. Na druhé straně neskóroval De Colo, po útočném doskoku už se to ale podařilo Seraphinovi. (24:22)
13:39
Ginobili přesnou přihrávkou uvolnil Jaséna, jenž se zpoza tříbodového oblouku nemýlil. Na pátý pokus se Argentinci dočkali první trojky. (22:22)
13:11
Prigioni byl faulován Parkerem a protože se jednalo už o pátý francouzský faul ve druhé čtvrtině, házel trestné hody. Proměnil však pouze ten první. (22:19)
12:55
Po téměř třech minutách se Francouzi dočkali koše v druhé čtvrtině a hned tříbodového po přesné ráně Nando De Cola. (22:18)
12:38
Parádním průnikem pod koš se prosadil Manu Ginobili. Ani tři atakující protihráči mu nezabránili ve skórování a po osmibodové střelecké sérii Argentinců si berou oddechový čas Francouzi. (19:18)
12:12
Teď se nedaří Francouzům. Díky útočnému doskoku Gelabaleho měli dvě možnosti ke střelbě, ovšem po Parkerovi neuspěl ani Diaw.
11:37
O další argentinský úspěch se postaral Nocioni. (19:16)
11:23
De Colova tříbodová střela měla k přesné daleko, v boji o útočný doskok fauloval Diaw.
10:57
Gelabale přišel o míč a z protiútoku skóruje Luis Scola. (19:14)
10:12
Na úvod druhé čtvrtiny Nocioni netrefil trojku, Argentinci ale ještě zůstali u odraženého míče, ovšem ani to nepomohlo Ginobilimu při jeho další střele.
10:01
Začala druhá čtvrtina.
10:00
První čtvrtina skončila.
9:59
Tak až v poslední sekundě první čtvrtiny přerušil argentinský střelecký půst Luis Scola. (19:12)
9:32
Argentincům moc nepomohl ani oddechový čas, Delfino minul z rohu hřiště.
9:16
Scolovi vypadl míč z obroučky a po rychlé akci Francouzů se ze střední vzdálenosti prosazuje Boris Diaw. (19:10)
8:30
Ginobili se neprosadil zpod koše a Nicolas Batum na druhé straně přidává třetí francouzskou trojku. Už desetibodov francouzská série od stavu 7:10. (17:10)
7:10
Scola chyboval, když přihrál přímo do ruky Francouzům a z rychlého protiútoku zvyšuje francouzské vedení Tony Parker. Poté si pořádně hlasitě vyříkával souboj s klubovým spoluhráčem Manu Ginobilim, jenž se mu postavil do cesty. (14:10)
6:25
Tony Parker se dvakrát postavil na čáru trestného hodu a nemýlil se. (12:10)
6:06
Mickael Gelabale trefuje druhou francouzskou trojku a je vyrovnáno. (10:10)
5:52
Prigioni vystihl francouzskou rozehrávku a z protiútoku si připisuje snadný koš. (7:10)
5:30
Pod jejich košem se ale prosazuje Manu Ginobili.
5:10
První úspěšnou trojku má na svědomí Nicolas Batum a Francouzi se ujímají vedení. (7:6)
5:00
Scola z nepříliš ideální pozice nezamířil přesně.
4:20
Gelabale se provinil útočným faulem, na druhé straně Batum parádním blokem zlikvidoval střelu Scoly.
3:55
Po rychlé akci Argentinců skóroval Scola. (4:6)
3:45
Batumovu přihrávku využil Turiaf. (4:4)
3:30
Parker se znovu netrefil, v boji o doskok ale zvítězil Diaw nad Scolou.
3:08
Scola podal míč do běhu Ginobilimu, ten se pod košem prosadil. (2:4)
2:34
Střelecký účet Argentinců otevírá z trestných hodů Nocioni. (2:2)
2:25
Po příliš krátké střele Parkera nebyli úspěšní ani Francouzi.
2:07
Ginobili netrefil tříbodový pokus, Argentinci už mají na kontě čtyři nepřesné střely.
1:20
Střelecké neúspěchy na obou stranách, ten zatím poslední má na svědomí Batum, který z velmi nepřipravené pozice střílel nepřesnou tříbodovou střelu v závěru časového limitu.
0:12
Nicolas Batum otevírá skóre zápasu. (2:0)