Biatlon - Štafeta žen 4x6 km, Östersund -  ONLINE PŘENOS -  29. listopadu 2023   15:20

Ukončeno

Štafeta žen 4x6 km, Östersund

Přenos se aktualizuje automaticky

Světový pohár biatlonu ve švédském Östersundu pokračuje ve čtvrtek, kdy je na programu štafetový závod mužů.
Konečné výsledky

1. Norsko 1:18:48,3 (0+9)
2. Švédsko +41,6 (1+9)
3. Německo +47,9 (0+4)
4. Švýcarsko +2:19,9 (0+10)
5. Francie +2:23,4 (1+10)
6. Česko +2:47,9 (3+13)
7. Rakousko +3:31,2 (0+7)
8. Itálie +4:56,9 (2+7)
9. Polsko +5:13,0 (2+8)
10. Slovinsko +5:37,1 (4+7)
11. Estonsko +5:50,9 (1+13)
12. Ukrajina +6:05,3 (1+9)
13. Slovensko +6:42,2 (0+6)
14. USA +7:18,5 (1+11)
15. Kanada +7:36,4 (1+13)
16. Lotyšsko +1 kolo
17. Rumunsko +1 kolo
18. Finsko +1 kolo
Biatlonová štafeta žen ve švédském Östersundu nenudila. Po polovině závodu se zdálo, že za vítězstvím míří Norsko, ale domácí kometa Elvira Öbergová na třetím úseku porazila Knottenovou o více jak minutu a rázem bylo ve vedení Švédsko.

Z výhry se ale nakonec přeci jen radoval norský kvartet, za nějž poslední úsek zvládla velmi dobře Ingrid Landmark Tandrevoldová, zatímco starší ze sester Öbergových Hanna neustála tíhu poslední střelby o prvenství a musela na trestné kolo, v posledním běžeckém okruhu pak měla co dělat, aby dokončila závod na druhém místě před ve velmi dobré formě závodící Franziskou Preussovou, ta nakonec dovezla Německo do cíle na bronzové příčce.

Skvělý výkon výkon předvedly Tereza Voborníková s Jessicou Jislovou, jež po polovině závodu držely Česko na fantastickém druhém místě. Bohužel, Markéta Davidová musela vleže na jedno trestné kolo, kvůli němuž předávala pomyslný štafetový kolík Lucii Charvátové na čtvrtém místě s minutovou ztrátou na stupně vítězů a poslední česká závodící žena přidala do střeleckých statistik další dvě trestná kola z ležky, takže ve výsledku dokončila závod na šestém místě, přeskočily ji týmy Švýcarska a Francie.

Pěkný závod absolvovaly Slovenky, jimž se do závodu nedávaly úplně dobré vyhlídky, každopádně nenechaly se urputným snažením dostihnout nejrychlejším týmem o kolo a urvaly velmi solidní třináctou pozici.
Konec závodu.
Cíl'
Se svým výkonem může být rozhodně spokojená slovenská štafeta, které se předpovídalo předjetí nejrychlejší štafetou o kolo, ale sestry Remeňovy, Kapustová a Julia Machyniaková zabojovaly a dokázaly absolvovat celý závod s výsledným třináctým místem a mankem přes šest a půl minuty na Norsko.
Cíl'
Elitní desítku doplňuje sedmé Rakousko, osmá Itálie, deváté Polsko a desáté Slovinsko, to muselo v průběhu závodu absolvovat dokonce čtyři trestné okruhy.
Cíl'
Velmi dobře zvládla poslední okruh Švýcarka Lena Häckiová-Grossová, která odrazila atak páté Francouzky Julie Simonové. A na širší stupně vítězů se postaví i Češky. Pěkné umístění, ale velká škoda tří trestných kol, mohlo se bojovat i o bednu.
Cíl'
Hanna Öbergová nebude se svým výkonem spokojená. Začínala s náskokem přes dvacet sekund v čele, ale z důvodu trestného kola na stojce se společně s třemi kolegyněmi musí spokojit se stříbrem, když ještě měla co dělat, aby za záda dostala bronzové Německo, za které závod uzavírala Franziska Preussová.
Cíl'
Norky vítězí! Kvartet ve složení Marthe Kråkstad Johansenová, Juni Arnekleivová, Karoline Offigstad Knottenová a Ingrid Landmark Tandrevoldová jely velmi dobře na lyžích, potřebovaly devět náhradních nábojů bez trestného kola, výsledem je sladké prvenství.
23,6km'
Do posledních čtyř seti metrů najíždí z prvního místa Tandrevoldová a může jet naprosto v klidu, protože druhá Hanna Öbergová je zpět o čtyřicet sekund.
22,8km'
Ingrid Landmark Tandrevoldová nenechává nic náhodě a veze norský kvartet za jasným vítězstvím. Hanna Öbergová mezitím rozhodla o druhém místě pro Švédsko, bez větších problémů se jí povedlo utrhnout Preussovou.
8.st.'
Tohle bylo o poznání lepší. Lucie Charvátová zvládla stojku s jednou rychlou opravou, takže nakonec z toho špatný výsledek nebude, Česko skončí šesté.
8.st.'
Střílelo se také o čtvrté místo, ale ještě se nerozhodlo, Lena Häckiová-Grossová s Julií Simonovou si to rozdají na trati.
8.st.'
A do boje o stříbro se rázem zapojila jednou opravující Franziska Preussová, která je o vteřinku před Hannou Öbergovou, nicméně běžecké kvality by měla být výrazně vyšší na straně Švédky.
8.st.'
No a máme jasno, zvítězí Norsko! Ingrid Landmark Tandrevoldová totiž dvě opravy zvládla, zatímco Hanna Öbergová musí na jedno trestné kolo!
8.st.'
Mizerná střelba Hanny Öbergové, která minula čtyřikrát a půjde na trestné kolo! Tandrevoldová čelí dvěma opravám.
8.st.'
Střílí se o vítězství! V hlavní roli domácí Švédka Hanna Öbergová a Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová.
21,6km'
Ingrid Landmark Tandrevoldová stáhla další dvě vteřinky ze své ztráty a na poslední osmé střelbě už bude Hanna Öbergová střílet pod výrazně větším tlakem! Preussová bezpečně kontroluje třetí příčku.
20,8km'
Tandrevoldová stáhla ze své ztráty minimum, aktuálně čítá odstup na Hannu Öbergovou 9,7 vteřiny.
7.st.'
Lena Häckiová-Grossová zvládla ležku s jedním dobitím, Julia Simonová byla čistá. Lucie Charvátová vyjela z trestného okruhu na šestém místě.
7.st.'
Lucie Charvátová zapisuje dvě trestná kola a je jasné, že česká reprezentace si ze čtvrtého místa pohorší.
7.st.'
Už na ležce odvrací všemi náhradními náboji trestné kolo Lucie Charvátová, když minula třikrát z pěti výstřelů.
7.st.'
Franziska Preussová veze německou štafetu pro třetí místo. Běžecky na Švédku s Norkou nestačí, za sebou široko daleko nikoho nemá.
7.st.'
Máme tu zápletku! Hanna Öbergová totiž dobila až napodruhé, zatímco Ingrid Landmark Tandrevoldová zastřílela čistě a ztráta rázem klesla na deset sekund!
7.st.'
Jedno dobití pro Švédku! To by nemusela být komplikace, pokud se podaří dobít na první dobrou.
7.st.'
Předposlední střelba závodu! Hanna Öbergová míří na střelnici sama, na její zaváhání nicméně čeká Ingrid Landmark Tandrevoldová.
19,6km'
Ingrid Landmark Tandrevoldová smazala manko na dvacet vteřin, sledujeme poměrně zajímavou zápletku na dálku. Stačí dvě dobití a Hanna Öbergová by rázem mohla být pod velkým tlakem.
18,8km'
Na lyžích od úvodu výrazně ztrácí Franziska Preussová, za druhou Norkou zaostává o sedmnáct sekund.
18,8km'
Úvodní metry naznačují, že Ingrid Landmark Tandrevoldová na Hannu Öbergovou na trati moc nenažene. Rozhodovat se bude na střelnici.
Pořadí po 3. úseku:
1. Švédsko 58:49,9 (0+4)
2. Norsko +23,4 (0+7)
3. Německo +29,4 (0+3)
4. Česko +1:27,1 (1+9)
5. Švýcarsko +2:20,0 (0+6)
6. Francie +2:46,0 (1+8)
7. Estonsko +2:59,0 (0+9)
8. Rakousko +3:16,2 (0+4)
9. Itálie +3:39,4 (2+6)
10. Polsko +3:40,1 (1+3)
...
13. Slovensko +5:02,9 (0+6)
Ex3'
První metry ukrajuje už také Lucie Charvátová. Čeká na ni těžká pozice, protože nemá srovnání s žádnou ze soupeřek, musí jet za své.
Ex3'
Jako druhá vyráží do závěrečného úseku Norka Ingrid Landmark Tandrevoldová před třetí Franziskou Preussovou, druhou ženou individuálního závodu.
Ex3'
Máme tu poslední předávku! Elvira Öbergová předává starší sestře Hanně Öbergové, která minula víkend vypadala býti ve velmi dobré formě.
17,6km'
Norská reprezentantka Knottenová bojuje a na Elviru Öbergovou sice ztrácí, ale manko se nijak výrazně nezvyšuje. Čvrtý úsek ještě bude zajímavý.
16,8km'
Markéta Davidová nadále figuruje na čtvrtém místě a široko daleko nemá žádnou soupeřku. O minutu vepředu je Němka, o téměř 40 sekund vzadu jede Švýcarka.
16,8km'
Elvira Öbergová působí na lyžích skvěle a k dobru již má dvacet sekund. Karoline Offigstad Knottenová odráží atak Voigtové, ta je zpět o sedm sekund.
6.st.'
Dokonce dvě trestná kola dává Samuela Comolová, která ztratila kontakt s Češkou a propadla se až na desáté místo.
6.st.'
Dva rezervní náboje sklopily terče a česká jednička pokračuje na čtvrtém místě s odstupem minuty na třetí Voigtovou.
6.st.'
Střelecky to dnes od Markéty Davidové není ideální. Dvě dobíjení a přiblížení k medailovým příčkám se konat nebude.
6.st.'
A děje se tak! Elvira Öbergová totiž ve skvělém tempu vybílila všech pět terčů, zatímco Knottenová dobila až napotřetí a rázem je Norsko ve ztrátě osmnácti vteřin.
6.st.'
Poměrně dlouho čekala s prvním výstřelem Knottenová a musí dvakrát opravovat! Elvira Öbergová má šanci posunout se do čela.
6.st.'
Karoline Offigstad Knottenová přijíždí na stojku, kterou rovněž umí velmi dobře a čísla napovídají, že by zde mohla nahnat pár vteřin na Elviru Öbergovou.
15,6km'
Odstup mezi první a druhou závodnicí se smrsknul na sedmnáct sekund. Je jisté, že do stojky Švédka Norku nestáhne.
14,8km'
Markéta Davidová na trati předjela Comolovou, o to větší škoda, že se nevyvarovala trestného kola, protože na lyžích to dnes celému českému výběru funguje.
14,8km'
Elvira Öbergová pokračuje ve velmi dobrém tempu a ztrátu na Knottenovou stáhla na dvacet sekund. Že bychom přeci jen viděli bitvu o vítězství?
5.st.'
Hrozbu trestného kola poslední střelou odvrátila Justine Braisazová-Bouchetová, je však jisté, že francouzské štafetě příliš nepolepší.
5.st.'
Čistě naopak zastřílela Elvira Öbergová, která poskočila na druhou příčku s mankem 23 vteřin na vedoucí Norku. Následuje třetí Němka Voigtová, čtvrtá Italka Comolová zaostává přes minutu.
5.st.'
Bohužel, Markéta Davidová míří na trestné kolo a Česko ztrácí kontakt s čelem závodu, propadá se na páté místo s odstupem minuty a čtvrt.
5.st.'
Nepříjemnost! Markéta Davidová minula první tři výstřely a čelí hrozbě trestného kola! Čtvrtý a pátý výstřel byl v pořádku.
5.st.'
Karoline Offigstad Knottenová chybovala posledním pátým výstřelem a dokázala opravit až napodruhé, takže by mohla ze svého náskoku něco málo ztratit.
5.st.'
Norka Knottenová přijíždí na střelbu vleže. Může pálit s chladnou hlavou, nikoho kolem sebe nemá a diváci se chovají ukázněně, takže vlastně ideální podmínky.
13,6km'
Odstup mezi vedoucí Knottenovou a druhou Davidovou aktuálně čítá přesně půl minutu. Na Češku se začíná dotahovat Elvira Öbergová, ale to není žádná ostuda.
12,8km'
Markéta Davidová dojela na první mezičas a stáhla něco málo na Knottenovou. Musí se ale dávat i za sebe, protože tam jede švédský expres Elvira Öbergová.
Pořadí po 2. úseku:
1. Norsko 38:54,1 (0+2)
2. Česko +37,0 (0+4)
3. Švédsko +47,8 (0+4)
4. Německo +49,6 (0+3)
5. Itálie +50,8 (0+1)
6. Švýcarsko +1:24,5 (0+5)
7. Polsko +2:11,7 (1+3)
8. Francie +2:18,6 (1+5)
9. Lotyšsko +2:21,7 (1+4)
10. Rakousko +2:23,9 (0+2)
...
13. Slovensko +3:03,5 (0+5)
Ex2'
Co nejrychleji zapomenout bude chtít na závod Chloé Chevalierová, která nejvíce favorizovanou Francii připravila o možnost zabojovat o vítězství, ztratila na svém úseku přes dvě minuty.
Ex2'
Talentovaná Němka Selina Grotianová v závěrečném okruhu předjela Wiererovou a předává Německo na čtvrtém místě těsně před Itálií a za Švédskem.
Ex2'
Polovina závodu je minulostí! Juni Arnekleivová vysílá do závodu Karoline Offigstad Knottenovou, která je pověstná velmi dobrou střelbou. Druhá předává Jessica Jislová, do akce navíc míří česká jednička Markéta Davidová!
11,6km'
Jessica Jislová nadále jede skvěle. Ztratila oproti Arnekleivové dalších pět vteřin, naopak navýšila náskok na třetí Wiererovou!
10,8km'
Za českou reprezentantkou jede s odstupem dvanácti vteřin Wiererová, Italku mají na dohled Němka Grotianová a Švédka Perssonová. Švýcarka Basergaová už ztrácí minutu dvacet.
10,8km'
První dvě norské ženy výrazně zavelely k vítězství. Juni Arnekleivová navíc jede skvěle na lyžích a náskok na Jislovou navýšila už na půl minutu.
4.st.'
V solidním výkonu pokračuje Zuzana Remeňová, zvládla stojku na dvě opravy a pokračuje na třináctém místě těsně za Lotyškou Bendikovou.
4.st.'
Hodně dlouho odkládala Chloé Chevalierová, neuspěla a musela na trestné kolo! Francie přišla o možnost zabojovat o vítězství, po střelnici je sedmá s velkou ztrátou minuty a padesáti sekund.
4.st.'
Parádně zastřílela Dorothea Wiererová, která vrátila Italky do boje o nejvyšší příčky, ztrácí necelou půl minutu.
4.st.'
Výborně! Jessicu Jislovou dvě chyby nezastavily, opravila nadvakrát a pokračuje na druhém místě! Hrozbě trestného okruhu čelí Francie.
4.st.'
Juni Arnekleivová je čistá a povede Norsko na čele s komfortním náskokem! Jessica Jislová musí dvakrát opravovat.
4.st.'
Je tu čtvrtá střelba. Doufejme, že se Jislová za Arnekleivovou příliš neutahala má dostatek sil na kvalitní střelecké představení.
9,6km'
Na lyžích to vůbec nechutná Dorothě Wiererové, jejíž manko se vyhouplo na dvacet sekund a už ji dotáhla pátá Švédka Linn Perssonová.
9,6km'
Do čela se vyhoupla Juni Arnekleivová a její tempo dokáže akceptovat už jenom Jessica Jislová, už i Chloé Chevalierová překvapivě ztrácí kontakt.
8,8km'
Český servis evidentně odvedl skvělou práci, protože Jessica Jislová běžně nepatří mezi nejrychlejší běžkyně, přesto dokáže udržovat tempo Chloé Chevalierové, zatímco čtvrtá Dorothea Wiererová ztrácí už dvanáct vteřin!
3.st.'
Zuzana Remeňová musela jednou dobíjet a z toho důvodu se Slovensko propadlo na třinácté místo, ale nadále v kontaktu s elitní desítkou.
3.st.'
S jednou opravou zvládla ležku Dorothea Wiererová, každopádně úplně na čelo se nedotáhla, na třetí místo ztrácí necelé čtyři vteřiny.
3.st.'
Chloé Chevalierová a Jessica Jislová opravily napoprvé a odjíždějí ze stavu ve vedení! Juni Arnekleivová dobíjela dvakrát, ovšem velmi rychle a je v kontaktu s Francouzkou a Češkou.
3.st.'
Všechny čtyři biatlonistky na čele jednou dobíjejí! Kdo odjede ze střelnice nejrychleji?
3.st.'
Přichází první ležku druhého úseku. Nejdříve začnou střílet Chevalierová s Arnekleivovou a Jislovou, můžeme se těšit i na rychlopalbu Wiererové.
7,6km'
Na čele pokračuje trio závodnic včetně Jislové. Wiereová jede za své, ale je dostatečně kvalitní závodnicí na to, aby si uvědomila, že zatím není třeba se nikam hnát.
6,8km'
Sophii Schneiderovou v poslední chvíli nahradila na druhém úseku německé štafety Selina Grotianová, kterou tedy čeká pořádná zkouška ohněm. K prvnímu mezičasu po předávce ztratila na čelo pět sekund.
6,8km'
Chloé Chevalierová udržuje Francii ve vedení, na druhé místo se vyhoupla Norka Arnekleivová, Jessica Jislová se statečně drží vedoucího dua, Dorothea Wiererová ztrácí pět vteřin.
Pořadí po 1. úseku:
1. Francie 19:20,7 (0+1)
2. Česko +0,4 (0+1)
3. Norsko +1,1 (0+0)
4. Itálie +3,4 (0+0)
5. Německo +15,3 (0+1)
6. Švýcarsko +23,7 (0+2)
7. Švédsko +23,8 (0+3)
8. Polsko +29,4 (0+0)
9. Rumunsko +1:00,5 (0+1)
10. Slovensko +1:04,0 (0+2)
Ex1'
Elitní desítku uzavírá Slovensko. Mária Remeňová předvedla taktéž výborný výkon, do akce jde její sestra Zuzana.
Ex1'
S odstupem čtvrt minuty na čelo předala pátá Němka Janina Hettichová-Walzová, až o dalších osm vteřin zpět jede domácí reprezentace Švédska.
Ex1'
První úsek tedy vyhrála Lou Jeanmonnotová a jako druhá předávala Tereza Voborníková, skvělý výkon české biatlonistky! Třetí je Norsko, čtvrtá Itálie, následuje více jak desetivteřinová pauza.
5,6km'
Do čela se vyšvihla Lou Jeanmonnotová, která vede nejvíce favorizovanou štafetu Francie. Tereza Voborníková se vyšvihla na parádní druhé místo, třetí je Johansenová.
4,8km'
Rebecca Passlerová měla být jedním ze dvou slabších italských článků, ale opak je pravdou a Italka se posunula do čela před Johansenovou, na tu se zezadu dotáhly Lou Jeanmonnotová a Tereza Voborníková.
2.st.'
Mizernou stojku absolvovala slovinská reprezentantka Živa Klemenčičová, jež musela na tři trestná kola a pohřbila tím naděje štafety na dobrý výsledek, je poslední s odstupem tří minut.
2.st.'
Velmi dobře si na trati a střelnici vede Slovenka Mária Remeňová, dohromady musela dvakrát dobíjet a jede na dvanácté příčce.
2.st.'
Pořádně si musela oddechnout Anna Magnussonová, která až posledním výstřelem odvrátila hrozbu trestného kola. Švédsko spadlo na osmou pozici s půlminutovým mankem.
2.st.'
Je to tam! Tereza Voborníková zvládla stojku s jednou opravou a a ze střelnici odjíždí na čtvrtém místě v kontaktu s třetí Jeanmonnotovou.
2.st.'
Skvělá Marthe Kråkstad Johansenová a Rebecca Passlerová, jež jako jediné zastřílely z čela čistě! Voborníkovou čeká jedna oprava.
2.st.'
Tradičně je zvykem, že stojka více zamíchá pořadím. Bude tomu tak i tentokrát? Vedoucí skupinka se v mírném sněžení staví na stavy.
3,6km'
Zdá se, že Johansenová odvede celé druhé kolo. Zbytečně neplýtvá síly, čehož využily k dotažení se do vedoucí skupiny i šestá Švýcarka Aita Gasparinová a sedmá Italka Rebecca Passlerová. Voborníková nadále čtvrtá.
2,8km'
Na první pozici pokračuje Marthe Kråkstad Johansenová. Tereza Voborníková se stále zuby nehty drží třetí Jeanmonnotové, následuje Němka Janina Hettichová-Walzová.
1.st.'
Na ostré tempo v prvním okruhu doplatila Lotyška Sanita Bulinová, jež dokonce musela na jedno trestné kolo a týmu pohoršila na poslední osmnácté místo.
1.st.'
Čistě zastřílela rovněž Tereza Voborníková! Česká reprezentantka odjíždí ze střelnice na velmi pěkném čtvrtém místě v závěsu za čelem závodu.
1.st.'
Na střelnici panovaly velmi dobré podmínky a závodnice této skutečnosti využily, všechny favoritky zastřílely čistě! Vede Norka Marthe Kråkstad Johansenová před Magnussonovou a Lou Jeanmonnotovou.
1.st.'
Závodnice přijíždějí na stadión, máme tu první ležku! Hned ta by mohla napovědět, jak se ženská štafeta bude nadále vyvíjet. My držme palce Tereze Voborníkové.
1,6km'
Na čele pokračuje Lou Jeanmonnotová, kterou z bezprostřední blízkosti kontrolují Švédka Magnussonová a překvapivě třetí je Lotyška Sanita Bulinová. Voborníková zůstává na páté pozici.
0,8km'
Lou Jeanmonnotová evidentně nastolila ostré tempo, protože se už začínají tvořit mezery a nás může těšit, že se Voborníková drží na velmi pěkném pátém místě.
Start'
Závod odstartoval! Za Češky jede první úsek Tereza Voborníková, která zvládla první metry na rozdíl od Švýcarky Elisy Gasparinové bez problémů, v čele jede Francouzka Lou Jeanmonnotová.
Závod začal.
Startovní listina

1. Francie (Jeanmonnotová, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová, Simonová)
2. Norsko (Johansenová, Arnekleivová, Knottenová, Tandrevoldová)
3. Švédsko (Magnussonová, Perssonová, Öbergová, Öbergová)
4. Německo (Hettichová-Walzová, Schneiderová, Voigtová, Preussová)
5. Itálie (Passlerová, Wiererová, Comolová, Vittozziová)
6. Švýcarsko (E. Gasparinová, Basergaová, A. Gasparinová, Häckiová-Grossová)
7. Česko (Voborníková, Jislová, Davidová, Charvátová)
8. Rakousko (Oberthalerová, Hauserová, Steinerová, Gandlerová)
9. Finsko (Minkkinenová, Jänkäová, Leinamová, Keränenová)
10. Ukrajina (Dmytrenková, Blašková, Kryvonosová, Petrenková)
11. Estonsko (Ermitsová, Külmová, Tomingasová, Kaasiková)
12. Kanada (Moserová, Lunderová, Peifferová, Dicksonová)
13. USA (Dickinsonová, Irwinová, Garsová, Freedová)
14. Slovensko (M. Remeňová, Z. Remeňová, Kapustová, Machyniaková)
15. Polsko (Sidorowiczová, Mąková, Gembická, Jakielová)
16. Slovinsko (Ž. Klemenčičová, P. Klemenčičová, Repincová, Lampičová)
17. Rumunsko (Tolmačevová, Chirkovová, Mezdreaová, Martonová)
18. Lotyšsko (Sanita Bulinová, Bendiková, Sabuleová, Sandra Bulinová)
První závody nové sezóny

Sezóna odstartovala minulou sobotu smíšenými štafetami. Singl mix ovládlo Švédsko před Norskem a Francií, český tým ve složení Jonáš Mareček a Tereza Voborníková dojel na dvanáctém místě. Čtveřicím kralovali Francouzi, kteří porazili nejvíce favorizované Nory, stupně vítězů doplnili Italové. Velmi dobrý výkon předvedli i Češi, kvarteto Krčmář, Karlík, Davidová a Jislová dovezlo štafetu do cíle na velmi pěkné páté příčce.

Neděle byly ve znamení individuálních závodů. Ohromně dramatickou bitvu nabídl závod žen, v němž jednou chybující Lisa Vittozziová pokořila o jedinou desetinu čistou Franzisku Preussovou, třetí skončila další Němka Voigtová. Nejlepší Češka Tereza Voborníková obsadila 30. místo. Mezi muži zaznamenal premiérové vítězství ve Světovém poháru německý reprezentant Roman Rees před krajanem Justusem Strelowem a Johannesem Thingnes Bøem, Michal Krčmář vybojoval solidní 14. pozici a 28. místem si vylepšil kariérní maximum mezi elitou Jonáš Mareček.
Minulou sezónu se ve štafetě žen nejvíce dařilo Francii, která dvacetibodovým rozdílem porazila norskou reprezentaci. Velmi dobré výkony předváděly i třetí Švédky, které byly o další čtyři body zpět, a Němky, ty ztratily na pomyslnou bednu jeden bod.

Český tým nezazářil, ani neselhal. V pěti proběhnuvších závodech dohromady posbíral 188 bodů a v celkovém pořadí mu patřilo sedmé místo, které vybojoval těsně o pět bodů před Rakouskem.

Pořadí SP z minulé sezóny

1. Francie 345 b
2. Norsko 325 b
3. Švédsko 321 b
4. Německo 320 b
5. Itálie 252 b
6. Švýcarsko 205 b
7. Česká rep. 188 b
8. Rakousko 183 b
9. Finsko 153 b
10. Ukrajina 149 b
...
14. Slovensko 138 b
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné středeční odpoledne. Vítám vás při sledování Světového poháru v biatlonu, který pokračuje ve švédském Östersundu štafetou žen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:20.
Články odjinud