Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Hokejový šok ze smrti Trončinského. Dojemné vzkazy od Vampoly, klubů i nároďáku

Autor: ama

Nečekané úmrtí hokejového obránce Marka Trončinského (†32) šokovalo lidi spojené s hokejem napříč Českou republikou. Dojemné vzkazy do nebe poslali třeba Petr Vampola, extraligové kluby i národní tým.

„Smutné a šokující. Odpočívej v pokoji, Trončo,“ napsal kamarád Vampola k fotce zapálených svíček ve tvaru srdce, kterou zveřejnil na Instagramu.

Trončinského smrt překvapila i členy národního týmu na MS v Lotyšsku. I jeho zástupci sdíleli smutnou zprávu. „Za celý Český hokej vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ napsali zástupci svazu. A třeba mladý útočník Filip Zadina si příspěvek přidal do svého příběhu.

Se vzpomínkou přispěchali i Trončinského kamarádi a bývalí spoluhráči - třeba útočník Sparty Vladimír Sobotka. Brankáři Marek Pinc a Pavel Kantor přidali společné snímky. A šok na sociálních sítách neskrývali ani fanoušci z Anglie, kde naposledy působil. „Čest tvé památce,“ vzpomněli si také v klubu Rytíři Kladno, kde Marek začínal profesionální kariéru a odehrál v jeho dresu pět sezon.

Podobně smutné příspěvky zveřejnily i Pardubice nebo Litvínov. Tam v extralize Trončinský působil naposledy.

Petr Vampola přidal na Instagram fotku zapálených svíček ve tvaru srdce.
Petr Vampola přidal na Instagram fotku zapálených svíček ve tvaru srdce.