Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno, sněžení 1°C

Zesnulý trenér Lesák (†66): Měsíc byl v kómatu, teď přátelé pořádají sbírku pro dceru

Autor: žal

Snaží se jít v jeho stopách. Jestli ale dokáže jako on překonávat rekordy, to už její otec Jiří Lesák (†66) bohužel neuvidí. Truchlící atleti spustili sbírku na pomoc Míše (12), dceři trenéra skokanů o tyči, který podlehl covidu.

Kouč z Opavy, jehož rukama prošla esa jako Jan Kudlička, Kateřina Baďurová či Daniela Bártová, zemřel minulou sobotu a v pátek byl pochován do rodinného hrobu. „Nikdy nemluvil o svých úspěších a ještě na kyslíku řešil práci,“ vzpomínal při posledním rozloučení kněz.

Výzva kamaráda

Ani léčba kyslíkem, kterou boj se závažnějším průběhem covidu začíná, bohužel nepomohla. „Po měsíci v umělém spánku podlehl rozsáhlému zápalu plic,“ píše se na stránkách sbírky, kterou spustili jeho atletičtí kamarádi. Konkrétně je pod ní podepsaný Boleslav Patera, který se na začátku 80. let potkával s Lesákem v tyčkařském sektoru a jako trenér v pražské Dukle vedl či stále vede mnoho svěřenců, kteří v mládí v Opavě prošli rukama »Šéfa«.

Splnit přání

„Jeho nečekaný odchod je velkou ztrátou pro mladé atlety, ale především pro jeho nejbližší. Zanechal po sobě 12letou dceru Michaelu, která se též úspěšně pokouší po vzoru otce skákat o tyči,“ píše se ve výzvě na stránkách veřejných sbírek znesnáze21.cz, která má pomoci Míše ve sportu i studiu. „Jiří si velmi přál, aby se i jeho vlastní dcera mohla rozvíjet. Pojďme jí to společně umožnit i nadále!“ dodává za atlety Patera. Zatím bylo vybráno 17 tisíc korun.

Po smrti úspěšného trenéra Jiřího Lesáka vznikla sbírka pro jeho dcerku.
Po smrti úspěšného trenéra Jiřího Lesáka vznikla sbírka pro jeho dcerku.