Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Unikátní fotografie: Krpálek, Prskavec a Choupenitch. Takhle si našli cestu k úspěchu!

Autor: ris
 • Tři velikáni českého sportu Lukáš Krpálek, Jiří Prskavec a Alexander Choupenitch se dokázali připravit na olympijské hry u v provizorních podmínkách...

  „Klíčem není vůle po vítězství, tu má každý, ale ochota na vítězství se připravit,“ pravil kdysi moudrý basketbalový kouč Bob Knight. Zlatá slova. Z fleku by je podepsali i čeští olympijští hrdinové Lukáš Krpálek, Jiří Prskavec a Alexander Choupenitch. Tři chlapi v sobě i v těžkých covidových časech našli sílu a morálku dřít, přestože k dokonalým podmínkám pro přípravu měli daleko. Poradili si. A jejich snažení, které vyvrcholilo ziskem tokijských medailí, v unikátní sérii zdokumentovala fotografka olympijského výboru Barbora Reichová.   

 • Lukáš Krpálek, judo

  Když zlatý olympijský šampion Lukáš Krpálek nemohl do posilovny, musela posilovna za ním. Chuck Norris českého sportu si provizorní domácí zázemí nemohl vynachválit. „Uzpůsobil jsem si to tak, abych doma mohl mít co nejlepší tréninky. Navozil jsem si posilovací stroje z fitness centra. Mám tak absolutně super podmínky,“ těšilo ho na portálu olympijskytym.cz.

  Foto Olympijskytym.cz/Barbora Reichová

 • Jiří Prskavec, vodní slalom

  Zavřený kanál? Pro zlatého olympijského medailistu Jiřího Prskavce žádný problém! Před svým domem osedlal trenažér a hurá do práce. A aby nebyl zbytečně v suchu, peřeje mi vynahradila sprškou z hadice ochotná manželka Terezka. „Byla to taková sranda, ale na druhou stranu, když jsem měl na sobě věci na vodu, tak mě až překvapilo, jak moc mě to přiblížilo závodění. Už jen ten pocit, že mám mokrou tu trubku, za kterou držím pádlo, byl hodně reálný a že mám vodu v obličeji, je vlastně taky normální,“ popisoval pro web olympijskytym.cz

  Foto Olympijskytym.cz/Barbora Reichová

 • Alexander Choupenitch, šerm

  Jeho kolegové dřeli na světle božím, to šermíř Alexander Choupenitch v době „lockdownu“ zvolil k tréninku novodobé katakomby – garáž! „Byl jsem trochu jako Rocky Balboa. Všude tma, a světlo se rozsvítilo, jen když jsem kolem proběhl. Mělo to dobrou atmosféru, ale bylo to i hodně zvláštní,“ vyprávěl pro web olympijskytym.cz. „Když někdo procházel kolem, tak jsem dělal, že jdu do auta, abych nikoho nepohoršil nebo nevyděsil,“ dodal fleretista, který pro český šerm vybojoval olympijskou placku po dlouhých 113 letech.

  Foto Olympijskytym.cz/Barbora Reichová

 • Fotogalerie

  Judista Lukáš Krpálek si v časech lockdownu udělal "mučírnu" na vlastní zahradě
  Judista Lukáš Krpálek si v časech lockdownu udělal "mučírnu" na vlastní zahradě

   

   

   

 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###