Čtvrtek 19. května 2022
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Polojasno 21°C

Legenda NBA promluvila o zmizelé čínské tenistce: Příjemně jsme pokecali!

Autor: ptr

Podivná kauza okolo čínské tenistky Pcheng Šuaj (36) už trochu zmizela ze zřetele veřejnosti, ale emoce budí stále. Obavy vzbuzující případ započal v polovině listopadu loňského roku a pokračuje dodnes. Bývalá světová jednička v deblu se na veřejnosti stále příliš neukazuje. Nyní se objevilo svědectví, které má za úkol zřejmě opět na chvíli rozptýlit obavy. Bývalý hvězdný basketbalista Jao Ming (41) se svěřil, že se s tenistkou osobně setkal.

Pcheng Šuej si zadělala na problém, když přišla s velice závažným obviněním. Podle jejich slov ji totiž před pár lety nutil bývalý čínský vicepremiér Čang Kao-li (75) k sexu. I když své prohlášení později stáhla a popřela, tak je její výskyt na veřejných akcích velmi vzácný. Celý nejen tenisový svět se snaží dopátrat pravdy, jak na tom Šuej je.

Nejaktuálnější svědectví přinesl Jao Ming, momentálně působící jako prezident Čínské basketbalové asociace. Tenistku prý zná zhruba dvacet let a minulý měsíc ji potkal na akci pro prominentní hosty, kterou byla exhibice u příležitosti blížících se zimních olympijských her.

„Příjemně jsme pokecali,“ pochlubil se Jao novinářům na tiskové konferenci k propagaci olympijských her v Pekingu. „Ptali jsme se na řadu otázek ohledně her, protože ani jeden nejsme se zimními sporty příliš obeznámeni,“ uvedl legendární 224 centimetrů vysoký pivot.

Legendární basketbalista Jao Ming promluvil o tenistce Pcheng Šuaj.
Legendární basketbalista Jao Ming promluvil o tenistce Pcheng Šuaj.