Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Rusky ničí kvůli sankcím zboží od Chanelu: Namyšlená reakce Pljuščenkovy ženy!

Autor: sm

Šok a ponížení! Tak mluvila manželka Jevgenije Pljuščenka Jana o rozhodnutí luxusní značky Chanel neprodávat své zboží Rusům. A její rozhořčení trvá i teď. Ke svým krajankám, které své přepychové kabelky demonstrativně stříhají na kusy, se ale nepřidala.

Videa rozlícených Rusek likvidujících své poklady zaplavila internet. Takhle nízko sice Jana Rudkovská padnout nechtěla, zato se ale pustila do rozboru možného spojení značky Chanel s nacistickým vůdcem Hitlerem během druhé světové války. Právě tohle téma teď Rusové s oblibou vytahují jako odvetu a prodejny módního domu také značkují Führerovou podobiznou, v níž je zakomponované firemní logo. 

„Nevím, kdo s tím nápadem přišel, ale velmi mě bolí všechno, co se děje! Pořád tomu nemůžu uvěřit! Štípněte mě! Vzbuďte mě! Na pařížských obchodech Chanel se objevily nálepky Hitlera. Proč takové spojení? Nálepky na prodejnách této značky se objevily po skandálu kolem zákazu prodeje zboží Rusům,“ napsala Rudkovská předně k fotce, kterou zveřejnila na sociálních sítích. 

Pak se začala zaobírat tím, proč se tohle děje. „Hitler a Chanel jsou pro historiky kontroverzní téma – někteří odborníci se domnívají, že zakladatelka módního domu Coco Chanel za druhé světové války spolupracovala s německou vládou. Četla jsem mnoho jejích životopisů. Ne všichni historici tuto skutečnost potvrzují,“ poučila své sledující Rudkovská a nechala si tak otevřená vrátka pro případnou další spolupráci. Chanel ji totiž v minulosti rád zval na své přehlídky a považoval si ji jako jednu z nejlepších zákaznic.

U Pljuščenků se tak nůžky zatím vytahovat nebudou. Rudkovské sebevědomí rozhodně nechybí a je přesvědčená, že Chanel ještě bude prosit o odpuštění. „Počkám si a jsem si více než jistá, že v budoucnu tato značka věnuje ruským ženám jejich vlastní kolekci, protože nás opravdu velmi silně a nezaslouženě urazila. Ale jak víte, my prostě umíme odpouštět!“ uzavřela Rudkovská. 

VIDEO: Konec sociálních sítí v Rusku? Tamní blogerka se rozplakala
Ruská blogerka naříká, že kvůli vypnutí sociální sítě Instagram přijde o smysl života
Video se připravuje ...

Její manžel Jevgenij přitom odchod některých značek vítal s otevřenou náručí a ještě vtipkoval o tom, jak by se daly nahradit ruskými produkty. Méně spokojený už byl potom jeho syn Alex, který ještě na poslední chvíli vyrazil do McDonald's, aby si na dlouhou dobu naposled užil specifické jídlo tohoto fastfoodového řetězce, jenž to v Rusku také zabalil.

Rudkovskou pohoršily dvě věci. Přístup Chanelu a kresby, které někdo před jeho pobočku umístil
Rudkovskou pohoršily dvě věci. Přístup Chanelu a kresby, které někdo před jeho pobočku umístil