Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Pljuščenkův výlev pobouřil soupeře: Jde o hysterii a neschopnost, hlásá trenérka

Autor: sm, pl

Na juniorském mistrovství Ruska v krasobruslení mluvil o sjednocení, ale svým chováním dělá pravý opak. Hvězdný krasobruslař Jevgenij Pljuščenko (40) je v poslední době ve sporu s federací a trenérským štábem Eteri Tutberidzeové. Nyní to vypadá, že dvojnásobný olympijský vítěz má dalšího soupeře, opět z trenérských řad.

Zlobu dvojnásobného olympijského mistra odšpuntoval ruský juniorský šampionát v Permu, ve kterém jeho svěřenkyně Veronika Žilinová a Sofia Titovová nebyly hodnoceny tak, jak očekával. Opřel se proto do rozhodčích, kteří podle něj nehodnotí objektivně a vyjádřil se pozitivně ohledně otázky, aby Veronika se Sofií odešly reprezentovat jinou zemi.

Mimo jiné kritizoval také konečné umístění krasobruslařek. Zejména mu vadilo, že Titovová skončila až čtvrtá na úkor Marie Gordejevové. To nenechalo chladnou koučku Sofii Fedčenkovou, jejíž svěřenkyně Alina Gorbačevová porazila Žilinovou. ,,Podle mě jde o hysterii a neschopnost přiznat si své trenérské chyby," citoval Fedčenkovou list LIFE.

Princezna? Ne, královna!

,,Myslím, že si byl Pljuščenko při absenci Alisy Dvoglazovové, hlavní favoritky turnaje, až příliš jistý vítězstvím svých svěřenců. Bude si muset zkrátka zvyknout na konkurenci. Vyrůstají nám tady šikovné krasobruslařky," doplnila. Reakce Pljuščenkových andělů, akademie známého sportovce, na sebe nenechala dlouho čekat.

O několik hodin později se na účtu akademie na sociální síti objevil inzerát se jménem Fedčenkové, ve kterém hledala práci. K tomu byla přiložena její fotka s velkou korunou na hlavě a textem z filmu Mrazík: ,,Princezna? Ne...královna." Naznačovali tak, že vycházející trenérské hvězdě stoupl úspěch její svěřenkyně Gorbačevové do hlavy. Fedčenková přitom jen reagovala na Pljuščenkovu kritiku.

Nadějná koučka zatím vychovala jen jednu krasobruslařku, která může konkurovat žákům Tutberidzeové a Pljuščenka, ale časem jich může být mnohem víc. Právě fakt, že Pljuščenkova akademie nemusí být nejlepší v zemi, zapříčinil ostrou reakci na sociální síti.

Podle trenérky krasobruslení Sofie Fedčenkové (vlevo) stojí za Pljuščenkovou kritikou juniorského šampionátu hysterie a neschopnost. Na snímku s Vladou Danilkinovou
Podle trenérky krasobruslení Sofie Fedčenkové (vlevo) stojí za Pljuščenkovou kritikou juniorského šampionátu hysterie a neschopnost. Na snímku s Vladou Danilkinovou