Neděle 26. března 2023
Svátek slaví Emanuel, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Tragédie ve světě motorsportu: Zemřel syn (†29) šéfa Mezinárodní automobilové federace!

Autor: pl

Svět rychlých kol se probudil do velice pochmurného rána. Vyšlo totiž najevo, že Saif Ben Sulayem (†29), syn prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Mohammeda Bena Sulayema (61), zemřel během autonehody v Dubaji. Sám šéf motoristické organizace požádal o respektování soukromí s tím, že věc nehodlá komentovat.

Podle tamních médií v Dubaji, kde rodina hlavy největší motoristické organizace žije, měl Saif Mohammed Ben Sulayem přijít o život během dopravní nehody v úterý večer. Řidič to byl přitom zkušený. V sezoně 2016/17 byl součástí závodů série Formula 4 UAE, kterou v roce 2016 založil jeho táta.

Saif se ale účastnil pouze závodů, které se konaly na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí. Mimo jiné soupeřil se závodníky Oscarem Piastrim (21) a Loganem Sargeantem (22), kteří letos debutují ve Formuli 1.

Co se týče jeho otce Mohammeda, tak ten byl zvolen do čela FIA v roce 2021, když nahradil Jeana Todta (77). V minulosti závodil v rallye, ve které byl mimořádně úspěšný. Čtrnáctkrát se mu totiž podařilo zvítězit v šampionátu Středního východu. Žádný dosavadní úspěch ale nemůže vyvážit bolestnou ztrátu milovaného syna, se kterou se teď bude muset Sulayem vyrovnat.

Svět motorsportu oplakává syna šéfa FIA, který zemřel během autonehody
Svět motorsportu oplakává syna šéfa FIA, který zemřel během autonehody