Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Jaškin z KHL volá po návratu do českého nároďáku: Šokující reakce šéfa svazu Hadamczika!

Autor: vba

Když v maskáčovém dresu na podporu ruských vojáků nastoupil v KHL, vůbec mu nedošlo, že je jen nástrojem v Putinově propagandě. A Dmitriji Jaškinovi (30) pořád nedochází ani to, proč v takové atmosféře nemůže hrát za Česko...

Útočník, který nedávno vyměnil armádní klub z Petrohradu za Kazaň, pro ruská média tvrdí, že ho hokejoví parťáci z Česka bombardují otázkami na situaci v KHL. „V lize je zájem hlavně o brankáře a obránce a vím, že mnoho českých hráčů by se rádo do Ruska vrátilo. Jenže za rok je mistrovství světa v Praze a oni si tam chtějí zahrát,“ vypráví Jaškin pro list Sport-Express.

V souvislosti se zákazem povolávat plejery z KHL pak zmínil i sám sebe. „Doufám, že se něco před příštím šampionátem změní a i já budu mít možnost si zahrát za český nároďák. Bohužel to není v mých rukou,“ dodal Jaškin. V rukou to má vedení českého hokeje, tedy šéf Alois Hadamczik (70).

Lojza radí

Ten to pro Blesk odmítl. „Jsem jednoznačně proti válce!“ zopakoval svůj postoj a zdůraznil, že morální hodnoty jsou více než sport. „Vyřiďte, že ho zdravím a že se tam má snad s tátou (Alexejem – bývalá opora Vsetína nyní dělá manažera v Krasnojarsku) dobře. Dimu znám, je to výborný hokejista a takové bychom určitě potřebovali. Ale nedá se nic dělat. Jsme malí páni a celá Evropa je proti tomu. Vím, že válka na Ukrajině by se neměla spojovat se sportem, ale takové je stanovisko hokejového světa,“ řekl Hadamczik.

Jako by snad odsuzování ruské agrese musel dělat povinně. „Ale my jsme opravdu malí páni...“ pokrčil Lojza rameny. Rodákovi z Omsku tak aspoň poradil, jak zákaz obejít a za rok se v pražské O2 areně přece jen ukázat. „Doporučuju mu, aby přestoupil do nějakého českého klubu!“ usmál se svazový prezident.

Jaškin v KHL oblékl dres na podporu ruské armády a měl tam i svou vojenskou jmenovku.
Jaškin v KHL oblékl dres na podporu ruské armády a měl tam i svou vojenskou jmenovku.