Neděle 21. dubna 2024
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie
Oblačno 6°C

Kostomarov je sice z nemocnice pryč, ale... Návrat do života za pořádný ranec!

Autor: TT

Zapnutí zipu nebo otevření láhve na vodu je s jednou rukou skoro nadlidský úkol. Moderní protézy však dokážou chybějící končetiny v mnoha směrech nahradit, čímž umožňují svým uživatelům žít téměř normální život bez větších omezení. Jenže jejich cena se vyšplhá až na několik milionů rublů. Kolik konkrétně zaplatí Roman Kostomarov za jedinou protézu?

„Protetické ruce jsou velmi individuální proces. Vzniká protéza, která bude jediná na světě. Vše se dělá na míru pacienta. Takové protetické ruce stojí asi tři miliony rublů. A to neberu v úvahu platby specialistům, kteří vám pomohou si zvyknout na vybavení,“ přiblížil rehabilitační lékař Konstantin Ternovoi. Cenovka v přepočtu na naše koruny tak startuje na 710 tisících za jediný kus, takže rozhodně nejde o levnou záležitost.

Roman Kostomarov (46) byl propuštěn z moskevské nemocnice v Kommunarce, kde do 6. července strávil předlouhých 6 měsíců. Začátkem ledna byl olympijský vítěz z roku 2006 přijat na jednotce intenzivní péče s těžkým zápalem plic. Následné zdravotní komplikace vedly k odumření tkáně a k amputaci nohou, prstů na jedné horní končetině i celé druhé ruky.

Kostomarov se účastnil ledové show Dopisy lásky v Soči. Jeho emotivní projev dojal celou arénu…
Kostomarov se účastnil ledové show Dopisy lásky v Soči. Jeho emotivní projev dojal celou arénu…