Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Hrůzná chvíle na fotbalovém duelu: Brankář se po výbuchu pyrotechniky skácel k zemi!

Autor: TT

Nechutná scéna se odehrála o tomto víkendu ve francouzské Ligue 1! Zápas mezi Montpellierem a Clermontem byl přerušen poté, co byl hostující brankář Mory Diaw (30) ochromen výbuchem pyrotechniky, v důsledku čehož se skácel na trávník. 

Jde takovým fanouškům ještě vůbec o samotný sport? Duel mezi Montpellierem a Clermontem přinesl pořádně krušné chvíle. Na hřiště totiž někdo z návštěvníků hodil pyrotechniku, jejiž výbuch zranil gólmana Moryho Diawa. O vyšetření ochromeného fotbalisty se přímo na hřišti postaral lékařský tým, který odchovance slavného PSG odnesl z trávníku na nosítkách.

Po krizové poradě klubových funkcionářů byl zápas přerušen za stavu 4:2 pro domácí. „Brankář Clermontu není ve stavu, aby se mohl vrátit na hřiště. Zápas je proto definitivně přerušen," informoval veřejnost rozhodčí Florent Batta. Jaká je ale přesná povaha zranění Diawy? O tom klub prozatím mlčí…

Nepochopitelným chováním tak fanoušek, který za hozeným dělobuchem stojí, vytrestal nejen všechny slušné příznivce klubu, ale také samotný Montpellier. Ten totiž mohl v předstihu slavit zisk 3 bodů. Francouzský celek nyní ruku v ruce s místní policií spolupracuje na odhalení a usvědčení viníka, který by mohl vzejít z výpovědí ostatních diváků na Stade de la Mosson. 

Výbuch petardy a jiné zábavní pyrotechniky přitom může způsobit fatální úrazy, jako jsou všemožné tržné rány, popáleniny nebo částečná či úplná ztráta sluchu. Nejen Diawův klub a fanoušci tak musí doufat, že se vše obejde bez doživotních následků a gólmanská jednička brzy vrátí ve zdraví zpět do brány. Pomoc bude rozhodně potřebovat, jelikož se Clermont Foot topí až na samém dně tabulky aktuálního ročníku Ligue 1.

Senegalský brankář Mory Diaw byl zasažen dělobuchem, který mu přistál těsně pod nohou při zápase proti domácímu Montpellieru.
Senegalský brankář Mory Diaw byl zasažen dělobuchem, který mu přistál těsně pod nohou při zápase proti domácímu Montpellieru.