Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Náročné období nehrající kapitánky Itálie: Extenistka Garbinová je těžce nemocná!

Autor: TT

O smutnou zprávu se upřímně podělila před přítomnými novináři na tiskové konferenci. Nehrající kapitánka Itálie a bývalá vynikající deblistka Tathiana Garbinová (46) přiznala bezprostředně po prohraném finále BJK Cupu, že bojuje s těžkou nemocí. V poslední době dokonce postoupila operaci! O jaký zákrok se jednalo?

Týmu pod vedením nehrající kapitánky Tathiany Garbinové (46) se ve španělské Seville nepodařilo získat pro svou zem historicky pátý titul v prestižní ženské soutěži družstev Billie Jean King Cup, která je v očích mnohých odborníků brána coby neoficiální mistrovství světa. Itálie podlehla ve finále jubilejního 60. ročníku Kanaďankám poměrem 2:0, o bronzovou příčku se poté podělil český a slovinský výběr.

Místo analýzy výkonů jednotlivých hráček a bezprostředních pocitů po prohrané finálové bitvě se ale na následné tiskové konferenci s Italkou řešilo něco zcela odlišného. Garbinová totiž překvapila všechny přítomné šokujícím odhalením. „V říjnu jsem podstoupila operaci vzácného nádoru,“ odhalila odvážně veřejnosti. O jaký typ tumoru konkrétně šlo, to bývalá tenistka neuvedla.

Dále se Italka svěřila s tím, že se lékařům sice podařilo odstranit novotvar, ale stejně musí podstoupit ještě druhou rizikovou operaci. „Jsem optimistka a věřím, že se znovu postavím na nohy,“ doufá i nadále v zázrak v podobě úplného vyléčení. „Děkuji svým děvčatům, která mi projevila neuvěřitelnou lásku a podporu. Jejich přítomnost byla v těchto těžkých dnech majákem pozitivity," byla vděčná svým svěřenkyním po turnaji.

Tathiana Garbinová má pro své odhalení dva důvody, o které se na tiskovce podělila s novináři. Na jedné straně hodlá zvýšit povědomí o rakovině, na té druhé chce inspirovat lidi, aby »bojovali s životními výzvami se stejným odhodláním«.

Italka ukončila profesionální tenisovou kariéru v roce 2011, během níž získala jediný singlový titul na turnaji v Budapešti v roce 2000 po výhře nad Kristie Boogertovou. Nejvíce proslula šokujícím vyřazením obhájkyně titulu a tehdejší světové jedničky Justine Heninové ve druhém kole French Open 2004. Svého nejvyššího žebříčkového umístění ve dvouhře dosáhla v květnu 2007, kdy si držela parádní 22. příčku. Podstatně úspěšnější však byla v deblu, na který se specializovala. Oslavila hned 11 titulů na okruhu WTA, z toho tři po boku její švýcarské parťačky Timey Bacsinszké (34).

Italská nehrající kapitánka a bývalá tenistka Tathiana Garbinová odhalila po finále Poháru Billie Jean Kingové, že bojuje s rakovinou…
Italská nehrající kapitánka a bývalá tenistka Tathiana Garbinová odhalila po finále Poháru Billie Jean Kingové, že bojuje s rakovinou…