Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Kapitán Souček padl za tým, málem doslova: Polák ukopl míč i s mou hlavou

Autor: nem

V hlavní roli zachránce s turbanem. Pan nezničitelný. Zkrátka Tomáš Souček (28). V pátek zase podržel nároďáku hlavu nad vodou, ovšem ta jeho to zle odnesla!

Souček dal vítězný gól minule proti Faeřenům a v pátek ve Varšavě vyrovnal, byly to jeho první dvě trefy v kvalifikaci. Nebýt jich, Češi už byli 304 minut bez gólu... V 66. minutě ale Souček ležící na zemi zvedal hlavu a Bednarek ho trefil kolíky do čela. Tekla krev, lékaři ránu překryli obvazy.

„Moje zranění bylo hodně nepříjemné. Chtěl jsem hrát míč hlavou, ale Bednarek ukopl míč i s mou hlavou. Teď to bolí, ale doktoři odvedli skvělou práci a chtěl jsem zůstat na hřišti, protože spoluhráči mě potřebovali. Věřím, že to nebude nic vážného,“ řekl těžce pochroumaný kaskadér. Po čtvrthodině se sesunul na trávník a »turban« bylo třeba opravit. Že by vystřídal? Nemyslitelné! Nakonec ještě nahrál Královi do obrovské šance a nadějně skákal na centr Coufala.

„Všichni jsme chtěli postoupit už po tomto utkání, ale hráli jsme venku v Polsku, takže bod bereme. Věřím, že v pondělí to zvládneme a budeme na Euru, jak si všichni přejeme.,“ dodal vůdce týmu Souček.

Postupová matematika

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého před závěrečným zápasem skupiny zůstali na druhém místě dva body za již jistým postupujícím Albánií. K účasti na šampionátu v Německu stačí Čechům v pondělí doma v Olomouci vybojovat aspoň remízu se čtvrtým Moldavskem, na které mají k dobru dva body. Třetí Polsko už odehrálo všech osm utkání skupiny a ztratilo naději na přímý postup.

Česká děkovačka po remíze v Polsku
Česká děkovačka po remíze v Polsku