Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Internet se baví opileckým skandálem fotbalistů: Belmondo, Lavi i Okresní přebor!

Autor: TT
 • Internetem se šíří vtípky na vyhozené fotbalisty… Rýpnul si kdekdo!

  Kuchta, Brabec a Coufal – to jsou známé firmy! Návštěva reprezentantů v nočním klubu Belmondo před klíčovým zápasem způsobila nevídaný poprask u nás i v zahraničí. Kromě ostré kritiky se na český výběr snesla vlna trefných vtípků, kultovních hlášek a úderných memů na sociálních sítích, které se trefují nejen do samotných hříšníků, ale také do dalších členů národního týmu.

 • Fotbalisté z Acapulca

  Jakmile široká veřejnost zaznamenala existenci inkriminovaného baru v Olomouci, jednou z prvních asociací byl pro drtivou většinu zvědavců Jean-Paul Belmondo. Jméno klubu potom přímo vybízí k nějaké narážce v souvislosti s vyloučením našich hráčů z reprezentace.

  Mezi nejikoničtější filmy se ztřeštěným francouzským hercem pak jednoznačně patří Muž z Acapulca (1973) o pisálkovi, který do svého počinu promítá osoby a pocity ze svého života. „Však já s tebou zatočím, ty jeden atlete!” využil výrok neodolatelného hrdiny jeden z fanoušků, přičemž příspěvek doplnil o momentku Belmonda, jak kope do míče.

 • Reakce předchůdce

  Hlavní aktér večírku reprezentantů v hotelu Praha v roce 2007 si rýpnul do Kuchty, Brabce a Coufala…Foto Profimedia

  Reprezentační pařmen Tomáš Ujfaluši (45) si střílí ze svých nástupců! „Nevím, proč jsem měl chuť si dnes změnit profilovou fotku,“ vysmíval se hlavní aktér skandálu v hotelu Praha, ve kterém proběhlo bujaré soirée s prostitutkami na pokoji číslo 433. „Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí,“ doprovodil vše »Řezník z Madridu« památným citátem, který nyní bezpečně znají i ti, kteří se jinak o fotbal vůbec nezajímají. Rýmařovský rodák si svůj slogan dokonce nechal patentovat, díky čemuž může profitovat z tohoto duševního vlastnictví coby držitel výhradních práv.

 • Kontumace rozloženého Moldavska

  Český grafik Tomáš Břínek (42) alias TMBK se proslavil satirickými kolážemi na Facebooku a dalších platformách, které vychází z aktuálního dění. A tak nápaditý kreativec nevynechal ani kauzu vyhozených fotbalistů, kteří porušili interní pravidla reprezentace návštěvou olomouckého podniku Belmondo.

  „Právě jsem dostal zprávu, že se tým Moldavska vzdal zápasu ve prospěch naší reprezentace. Prý celý tým rozložila zpráva, že už teď oslavujeme vítězství po barech,“ pracoval umělec s modelovým scénářem, že se náš příští soupeř zalekl a máme již postup v kapse bez kapky potu.

 • Noční dýchánek bez fotbalistů?

  Asi nejostřejší reakce dorazila ze západu Čech. „Jediná pozitivní zpráva na této kauze je to, že se nočního dýchánku nezúčastnil žádný fotbalista,“ znevažoval výkonnost všech třech hříšníků divizní klub FC Rokycany na platformě X, kde si získal mnoho sledujících i díky zábavným a kontroverzním příspěvkům.

 • Hrátky se jmény

  Čeština je krásný a hravý jazyk. Za užití pouhých příjmení lze klidně sestavit smysluplné věty a spojení. A právě jednu takovou slovní hříčku vymysleli fanoušci již vloni v létě, kdy defenzivní univerzál Jaroslav Zelený (31) přestoupil do pražské Sparty a doplnil tak Filipa Panáka (28). „To je na Panáka ZELENÝ!“ dožadovali se z legrace fotbaloví příznivci donominování stoperské dvojice letenských do výběru hlavního kouče Šilhavého.

 • Gólová oslava pálenkou

  V reprezentační pauze maďarská hvězda Dominik Szoboszlai (23) vystřelila postup na Euro dvěma góly. Po odpracovaném zápase přišla náležitá odměna, kdy ofenzivní záložník přímo na hřišti ochutnal domácí pálenku od přítomných fanoušků v hledišti. „Učte se reprezentanti, takhle se slaví,“ napsala ironicky stránka Sportovní hlášky ke kuriózní oslavě opory Liverpoolu.

 • Hospoda repre

  Ani časopis Reflex nenechal incident bez povšimnutí a fanouškům připravil predikci dnešní sestavy národního týmu proti Moldavsku (20:45) ve znamení devadesátkového seriálového hitu Hospoda (1996). Po boku »svaté trojice« ve složení Jan Kuchta, Jakub Brabec a Vladimír Coufal tak nechybí například pánové Babula, Novák, Prášek či kuchař Kachna.

 • Hrdí krabi!

  Česká fotbalová reprezentace teprve nedávno představila dva zbrusu nové maskoty v podobě lva a lvice. Na základě nedávných událostí facebookový profil Sportovní hlášky však navrhuje zásadní změnu v podobě přijetí kouřícího kraba, který si idylicky hoví na plechovce piva.

  K tomu se váže také jedna sportovní zajímavost. V roce 1984 byl reprezentantem baseballového týmu San Francisco Giants obří korýš jménem Crazy Crab, který cíleně satirizoval tehdejší mánii okolo maskotů. Fanoušci byli poté vyzváni, aby na něj bučeli. Dokonce po něm házeli láhve od piva a další všemožné předměty, proto musel být kostým vyztužen sklolaminátovým krunýřem. Možná i zde populární stránka čerpala inspiraci pro krabího maskota českého národního týmu.

 • Filmový flamendr Lavi

  Lavi proslul jako fotbalista vedoucí život, který se s vrcholovým sportem příliš neslučuje.Foto Vyšehrad Fylm

  Na aféru reagoval také představitel neposlušné fotbalové star Julia Lavického z webového seriálu a celovečerního filmu Vyšehrad, který se z A-týmu Sparty propařil až do ČFL. „Bejci, já to fotil,“ udržel se v roli herec, scénárista a také příležitostný MMA fighter Jakub Štáfek (33), kdy si po svém rýpnul do vyhozených fotbalistů.

 • Práskač Suk

  Je tomu téměř 12 let, co si odbyl premiéru celovečerní snímek Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), prequel oblíbeného stejnojmenného seriálu z prostředí vesnického fotbalového klubu SK Slavoj Houslice. Hlášky z tohoto počinu od té doby značně zlidověly, z čehož hojně těží tvůrci na sociálních sítích při každé příležitosti.

  Není tak divu, že když taková situace nastala po noční eskapádě českých fotbalistů, vznikl tento internetový meme, který je inspirován ikonickou scénou. Zde postava Jirky Luňáka s tváří Ondřeje Vetchého napráší své spoluhráče ráznému trenérovi, kolik piv stihli vypít za uplynulý večer. Na místo hereckých představitelů zde ale hrají hlavní roli kapitán Tomáš Souček a kouč Jaroslav Šilhavý. 

 • Pařba v Olomouci!

  Na Facebooku TMBK bylo jasné, že grafika Tomáše Břínka kauza o večerním tažení českých reprezentantů pořádně zaujala. Na jeho profilu se tak objevilo hned několik trefných obrázků na toto téma a jeden z nich byl inspirován filmem Pařba ve Vegas.

  „Tak Olomouc bychom měli a teď sfouknem to Moldavsko,“ stálo u obličeje Vladimíra Coufala, který byl, stejně jako tváře ostatních fotbalistů, dosazen na těla hlavních postav ze známého filmu. 

 • Vladimír Coufal na diskotéce v Olomouci
  Vladimír Coufal na diskotéce v Olomouci

 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###
 • ###