Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Drama šampionky Digginsové: Krvavý dojezd do cíle!

Autor: TT

V nehostinné finské Ruce opět řádily mrazíky, což přineslo vyšší míru rizika zdravotních komplikací pro všechny účastnice závodu Světového poháru na 20 km s hromadným startem. Tentokrát ale byla k vidění i krev! Druhá lyžařka v pořadí totiž dojela do cíle jen v jedné rukavici a se zakrváceným obličejem. Jak se jí to ale vůbec přihodilo?

Stříbrná olympijská medailistka z Pekingu 2022 i další závodnice statečně bojovaly ve finské Ruce nejen s rozložením sil na závěrečný sprint, ale také s velice krutými a nebezpečnými mrazy. V cíli ztrácela Jessie Digginsová (32) pouhé 1,3 sekundy na první Moau Ilarovou, jenže v onen moment měla Američanka zcela odlišné starosti. Po dojetí do finiše se skácela na zem celá od krve!

Co ale šrám americké bežkařky způsobilo? Během závodu byla úřadující mistryně světa v klasickém lyžování zasažena holí soupeřky do promrzlého obličeje, i tak stále odhodlaně pokračovala v běhu. Tím ale útrapy závodnice ani zdaleka neskončily, neboť následně ještě smolně přišla o rukavici i hůlku. Jak říká klasik, pro minnesotskou rodačku šlo zkrátka o »závod blbec«.

Oddaný tým poskytl své hvězdě veškerou potřebnou lékařskou péči ihned po dojezdu, zahřál lyžařku a ošetřil ji ošklivě vyhlížející ránu. „Závod jsem dokončila se zakrváceným obličejem, náhradní tyčí, bez rukavic a bez citu v rukou a nohou. Je dobře, že se o mě tým tak dobře postaral. Doufám, že to je pro letošek jediné drama, které se může stát,“ usmívala se Digginsová po hororovém dni se značnou úlevou, že jej má konečně za sebou.

Druhá závodnice Jessie Digginsová se po dojetí do cíle skácela na zem celá od krve. Trefila ji hůlka soupeřky!
Druhá závodnice Jessie Digginsová se po dojetí do cíle skácela na zem celá od krve. Trefila ji hůlka soupeřky!