30. srpna 2022 • 18:20

Budoucnost CSka v rukou mladých: MOUZ, NAVI, Fnatic a BIG jdou příkladem. A přidávají se další kluby

Autor: Igor Putivlskij
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ortel za derby. Bořil dostal stopku na čtyři zápasy, Slavia se odvolá. Co Krejčí?
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vychovávat mládež není vůbec jednoduchá věc, obzvlášť to platí pro esportové odvětví a Counter-Strike není výjimkou. Pojďme se společně podívat na ty nejúspěšnější světové Academy týmy, které učí mladé a perspektivní hráče hrát a předávají jim cenné zkušenosti do budoucna.MOUZ NXZT

 

Jednoznačně nejtitulovanější Academy kolektiv, který předvádí výborné herní výsledky. Čtyřikrát po sobě se svěřenci dánského trenéra Tobiase "TOBIZ" Theo stali vítězi populárního juniorského turnaje WePlay Academy League a měli skvěle nakročeno k pátému titulu, ale i lídři chybují.

Každopádně MOUZ předvádí dobrou a hlavně stabilní hru. Nedávno vedení klubu povýšilo osmnáctiletého Doriana "xertioN" Bermana do základní sestavy, kde mladý Berman nahradil litovce Aurimase "Bymas" Pipirase.

 

Natus Vincere Junior

 

Counter-Strike sekce Natus Vincere Junior existují už více než dva roky a za tu dobu organizace prokázala, že umí pracovat s mládeží jak se patří a patřičně vychovat mladé a nadějné hráče.

Ex Junior Valerii "b1t" Vakhovskyi se pevně ukotvil v základní sestavě NAVI a pomohl cskařům vyhrát Major a získat cskařský Grand Slam. Z Ilyi "m0NESY" Osipova se za necelý rok stal prvotřídní hráč, který byl prodán do evropské organizace G2 Esports za bezmála 15 milionů korun (~ 600 000 $).

 

Fnatic Rising

 

Nejstarší a jeden z nejúspěšnějších Academy týmu v CS:GO světě produkuje výtečné talenty od roku 2016. Za zmínku stojí i české želízko Hubert "CaNNiE" Ludwig (ex SINNERS), který několik měsíců hrával a sbíral zkušenosti ve Fnatic Rising.

Poslední velký úspěch houževnatých Rising přišel v páté sezóně WePlay Academy League Season 5, ze které si dravé mládí odvezlo zaslouřené zlato a hezkou 45 000 $ odměnu za prvenství.

BIG Academy

 

Čtyři roky stará Junior sekce Berlin International Gaming (BIG) úspěšně vychovává německé cskaře. Tuzemští hráči dostávají kvalitní péči a snaží se učit týmově hrát. S tím jím pomáhá chytrý trenér Markus "Anhuin" Paeseler.

Mezi největší herní ocenění precizních němců patří dvě stříbrné příčky ze třetí a čtvrté sezóny WePlay Academy League Season. Na pátém v pořadí turnaji od WePlay si BIG odnesli bronz.

***

Těmito celky to rozhodně nekončí a každoročně počet juniorských kolektivů neustále stoupá. Multigamingové kluby větří velký potenciál v mladých hráčích, kteří se mohou usadit v základních sestavách týmů nebo které lze jednoduše poslat do světa za slušný peníz.

Ostatně za poslední dva roky se o Academy sekce rozšířily:

  • OG  (OG Academy)
  • ENCE (ENCE Academy)
  • Astralis (Astralis Talent)
  • Apeks (Apeks Rebels)
  • 00 Prospects (00 Prospects Academy)

 

Jo a nesmíme zapomenout i na vynikající esportovou iniciativu od charismatické polské Counter-Strike legendy - Jarosława "pashaBiceps" Jarząbkowskiho. PashaBiceps nově otevřel svůj gamingový tábor, kde se aktivně věnuje mladým talentům.

***

CZ/SK scéna

 

A co u nás, zeptáte se? V našich končinách se mladým umům rozhodli věnovat dvě tuzemské organizace: SINNERS Esport a ostravská Cryptova. Do turnajů Sazka eLEAGUE OPEN se také pravidělně hlásí eSuba Youngsters.

Vedení obou klubů se přeci jen rozhodlo nově otevřit dveře do CS:GO Academy světa a začit seriózně pracovat s nadanými kluky.

Doufejme, že se i na pomalu, ale jistě rozvíjející CZ/SK scéně do budoucna objeví více podobných projektů!

***

Nenechte si ujít:

 

Zdroj: Liquipedia

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud