Drama, emoce a jízda T9Lakyho. Tohle bylo první offline finále iSport LIGY! | iSport.cz
30. dubna 2019 • 05:00

Drama, emoce a jízda T9Lakyho. Tohle bylo první offline finále iSport LIGY!

1080p720p360p
T9Laky znovu vítězem! V prvním offline finále zdolal Kobbyho
TOP VIDEA
Maséři národního týmu: Pro štěstí jsme přivezli slona a Patrika Bartošáka Maséři národního týmu: Pro štěstí jsme přivezli slona a Patrika Bartošáka
Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv
VŠECHNA VIDEA ZDE

Parádní reklama na Fifu. Den plný skvělých zápasů, emocí i překvapivých výsledků. Takové bylo historicky první offline finále CZC.cz iSport LIGY, jehož vítězem se stal favorizovaný Lukáš Pour alias T9Laky. Vykročil tak nejlépe do dlouhodobé soutěže, která pokračuje dalšími kvalifikacemi a turnaji v květnu a vyvrcholí v listopadu velkým superfinále. Celkový vítěz si na konci roku odnese nejen hodnotné ceny, ale i 100 tisíc korun.Bojovali v kvalifikacích, prošli nástrahami online finále a v neděli si to mezi sebou rozdali v historicky prvním offline finále CZC.cz iSport LIGY. Řeč je o osmičce hráčů fotbalového simulátoru FIFA. Lukáš „T9Laky“ Pour, Jan „Emerickson“ Krupička, Štěpán „RIIJK“ Sobocki, Martin „Kobby“ Strnad, Radek „Rozsi“ Rozsívač, Pavel „Pikej“ Kail, Michal „DRMi“ Drastich a Václav „VencaSKS“ Filip. Favorit T9Laky přehrál všechny.

Všichni se však bez výjimky postarali o nádhernou podívanou a potvrdili, že patří k absolutní FIFA špičce v České republice. Celým turnajem na místě prováděl zkušený gamingový moderátor Mikoláš Tuček. Živé přenosy zápasů pak doprovodil komentářem Martin Vait z deníku Sport, kterého následně vystřídal Michal Hrdlička z O2TV.

Offline finále začalo zápolením ve dvou čtyřčlenných skupinách. První vyhrál favorizovaný T9Laky, který vstoupil do turnaje drtivým vítězstvím 15:0 (součet dvou zápasů) nad VencouSKS. Tu druhou pak RIIJK.

Následně se ke slovu dostali vzácní hosté, fotbalisté Lukáš Vácha (Sparta), Tomáš Přikryl (Mladá Boleslav) a Patrik Žitný (Teplice). „Tomáše Přikryla jsem sice porazil, ale s kluky, co tady hrají, bych si asi moc nezahrál,“ vyzdvihl kvalitu hráčů offline finále Vácha.

Pak už ale přišlo na řadu to hlavní! Zápolení v play off. Ve čtvrtfinále si vybojovali postup T9Laky, RIIJK i Rozsi. Ozdobou této části turnaje byla však strhující a nervy drásající bitva mezi Kobbym a Emericksonem. „Bohužel jsem doplatil na penalty. Už ve druhém zápase, kdy jsem rozhodl ve 120. minutě s Cristianem Ronaldem, jsem věděl, že do penalt nechci. Ve třetím zápase, když na ně došlo, už jsem tušil, že nepostoupím. Ta hra je pro mě v penaltách totiž trochu zrádná a nedaří se mi v nich,“ uvedl po nejtěsnějším možném vyřazení zástupce eSportového týmu Sparty Emerickson.

Vypadl s „černým koněm“ turnaje Kobbym, který se dokázal probojovat na úkor nakonec třetího RIIJKA do finále, kde však podlehl T9Lakymu. „Je to krutá porážka, ale co se dá dělat. V prodloužení jsem měl snad pět vyložených šancí, dal tyčku, ale gólem nic neskončilo,“ reagoval na první utkání finálové bitvy Kobby, který své výkony doplňoval výtrysky emocí a bavil publikum hostivařského multikina.

Když pak i druhý finálový duel vyhrál T9Laky, bylo rozhodnuto. Lukáš Pour mohl slavit prvenství a úspěšný vstup do CZC.cz iSport LIGY. „Je to velká úleva, že se mi podařilo vyhrát. Pomohlo mi ale i štěstí, hlavně v prvním utkání finále,“ uznal zástupce týmu INAE, který navázal spolupráci s Viktorií Plzeň.

Šampion prvního offline finále iSport LIGY T9Laky
Šampion prvního offline finále iSport LIGY T9Laky

Hrdlička: FIFU jsem komentoval už jako malý kluk, když jsme hráli s kamarády
1080p 720p 360p

Exkluzivně z hrací sedačky! Žitný si to rozdal s Přikrylem ve FIFĚ. Kdo je větší pařmen?
1080p 720p 360p

Na offline finále iSport LIGY nechyběl Vácha. Hraju FIFU i střílečky. NHL? Na to je nejlepší David Bičík, říká
1080p 720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud