V Katovicích se chystá svátek hráčů. Organizátoři přidali i turnaje ve Fortnite | iSport.cz
6. února 2019 • 09:55

V Katovicích se chystá svátek hráčů. Organizátoři přidali i turnaje ve Fortnite

Autor:
Fortnite míří na esport scénu
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradiční vyvrcholení ESL One, které se koná v prvním březnovém víkendu, láká fanoušky počítačových her spíše na střílečku Counter Strike:Global Offensive. Kromě té se však na akci předvedou i hráči jiných her. Novinkou se stanou dva velké turnaje v obrovsky populární hře Fortnite, 200 nejlepších hráčů světa se utká o celkem 600 tisíc dolarů, tedy téměř třináct a půl milionu korun.Turnaj Intel Extreme Masters se v Katovicích stal tradiční akcí, na kterou se sjíždí fanoušci počítačových a konzolových her z celého širého okolí, další spousta z nich pak zápasy sleduje na streamech. Organizátoři, stejně jako v loni, plánují fanoušky zabavit hned ve dvou víkendech.

První turnaj si pro sebe uzmula hra Dota 2. V té se v polských Katovicích střetne celkem dvanáct týmů a bojovat budou o celkovou odměnu 300 tisíc dolarů, tedy 6,7 milionu korun. Vyřazovací části jsou naplánovány od 22. do 24. února. Právě během téhle akce se odehraje první ze dvou připravovaných turnajů ve Fortnite. Hráči budou hrát o celkovou sumu 100 tisíc dolarů (2,2 milionu korun).

Hned víkend poté se už v Polsku rozjede turnaj v Counter Strike. V něm se utká celkem 24 týmů celkově o jeden milion dolarů (téměř 22,5 milionů korun), což je jednou tolik, než bylo v loňském roce. Kromě této střílečky bude na akci i StarCraft 2.

Právě během tohoto víkendu se uskuteční větší ze dvou turnajů ve Fortnite, tentokrát o 500 tisíc dolarů. „Fanoušci z celého světa věcí o akci v Katovicích a přinést jim Fortnite coby jednu z největších světových her zní fajn,“ vysvětlil důvody dohody ředitel výroby ESL Sebastian Weishaar.

Z akce mají největší radost vývojáři hry Epic Games. Ti se už v loňském roce mohli pochlubit tržbami téměř 66 miliard korun a jejich hra je v současnosti jednou z nejhranějších her vůbec. „Fortnite je globální hra, kterou hrají úžasní a vášniví hráči z celého světa. Partnerství s ESL v Katovicích nám dává příležitost ukázat některé z těch úžasných světových hráčů,“ řekl k plánované novince esports manažer Epic Games Rob Hodson.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud