Fotbalový Trenčín rozšiřuje základnu esportů. Má tým na League of Legends | iSport.cz
6. února 2019 • 12:00

Fotbalový Trenčín rozšiřuje základnu esportů. Má tým na League of Legends

Autor:
League of Legends
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jde sport a esport dohromady? Podle všeho ano. Po vzoru celé řady elitních fotbalových klubů z Evropy se tým AS Trenčín rozhodl rozšířit své řady. Doteď se věnoval stejně jako pražská Sparta jen fotbalové simulaci FIFA, nyní se však rozhodl založit profesionální tým v populární MOBA hře League of Legends.„Jsme moc rádi, že se AS Trenčín stal prvním fotbalovým klubem v Česku a na Slovensku, který expandoval do hry League of Legends. V Evropě má vlastní tým vícero slavných fotbalových klubů. Jsou mezi nimi například Schalke 04, Besiktas Istanbul, PSG nebo Galatasaray Istanbul. Našemu týmu držíme palce a přejeme spoustu úspěšných turnajů v našich barvách,“ vzkázal na oficiální stránce trenčínského klubu za esports sekci jeden z manažerů Miroslav Ján Pacholek.

Že to slovenský klub bere vážně, dokazuje i sestava, kterou zvládl sehnat. Manažery týmu jsou zkušení Martin Stříbrný a Jiří Kaláb. Středovým hráčem je nejmladší z týmu Jan „Dread“ Hrbáč, který hrával za Inside Games. Z tohoto týmu má zkušenosti i Jakub „Dreedy“ Vicení, který hraje na horní lince a Tibor „Charca“ Charčenko Pozici supporta bude hrát Václav „Vasked“ Benda a džungli obstará David „Jejky“ Jakubec, oba dříve hrávali za český špičkový profesionální tým eSuba.

„Dlouho jsme hledali organizaci, která má hráčům co nabídnout. Dlouho jsme jednali s jednou českou organizací. Finální fáze ale nevyšla a hráči podmínky nepřijali. Všimli jsme si, že Trenčín esports podporuje a tak jsme zkusili oslovit je. No a jsme tady,“ řekl k tomu jeden z manažerů týmu Martin Stříbrný.

Trenčín si od týmu slibuje, že dokáže vyhrávat turnaje nejen v Česku a na Slovensku, ale zejména po celé Evropě.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud