Apex Legends září, ale ne zadarmo. Streamerovi dal za hraní 22 milionů korun | iSport.cz
14. března 2019 • 14:51

Apex Legends září, ale ne zadarmo. Streamerovi dal za hraní 22 milionů korun

Autor: tej
Vstoupit do diskuse
0
Populární streamer Ninja si vydělal hraním Apex Legends pořádný balík
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z nuly na vrchol. Nejnovější počin na poli battle royal žánru, tedy jakési vyvražďovačky nesoucí se v duchu ‚poslední vyhrává‘, sklízí jeden úspěch za druhým. A že bude nová hra úspěšnou, nastínil hned první den, kdy přilákala 2,5 milionu lidí. Jak to tak ale vypadá, nebylo to úplně zadarmo. Agentura Reuters totiž zveřejnila zprávu, ve které odtajnila, že nejznámější světový streamer Richard Tyler Blevins, hrající pod přezdívkou Ninja, dostal za streamování novinky od vydavatele hry milion dolarů, tedy víc než 22 milionů korun.Vyšel z ničeho nic a rázem bořil hranice. Apex Legends pouhý měsíc po spuštění dosáhl hranice padesáti milionů registrovaných hráčů a stal se největším konkurentem do té doby nejpopulárnější hry Fortnite. Úspěch hry navíc šokoval zejména tím, že vydání nepředcházela žádná velká reklamní kampaň. EA, tedy vydavatel hry, se místo toho rozhodl zaplatit celou řadu populárních streamerů napříč světem.

Placení slavným streamerům za to, že ve svých přenosech budou hrát právě jejich hru, není žádnou novinkou a dělají to tak snad všichni větší vydavatelé. A tajné to nebylo ani v tomhle případě, sám Ninja měl během vysílání uvedené, že jde o partnerství. Šokovala však výše odměny.

VIDEO: Ninja hraje Apex Legends:

Americký streamer za to, že hru propagoval na svých sociálních sítích a zároveň ji dvanáct dní streamoval na Twitchi, dostal jeden milion dolarů, což je v přepočtu více než 22 a půl milionu korun.

Ninja patří mezi nejpopulárnější streamery současnosti a měsíčně si vydělá až 10 milionů korun. Jen na platformě Twitch má přes 13 milionů odběratelů, na YouTube jich má dokonce přes 21 milionů. Byl tak jasným favoritem pro to, aby hru hráčům představil právě on. 

Vstoupit do diskuse
0

Esport

FIFA 21 (vychází 25. září)
Trailer a demo Režim kariéry Bude PES 2021 lepší než FIFA?

Vše o oblíbených hrách
DOTA 2 Counter-Strike

Více o česko-slovenském esportu na sazkaeleague.cz.

Herní počítače * Herní sluchátka * Herní myši na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud