Mistr má nového trenéra. Plzeň se dohodla s Romanem Pivarníkem | iSport.cz
Jan Vacek
21. května 2016 • 23:45

Mistr má nového trenéra. Plzeň se dohodla s Romanem Pivarníkem

Autor: Jan Vacek, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Námluvy s prvním kandidátem ještě nedopadly, s tím druhým už ano. Pouhé dva dny po konci trenéra Karla Krejčího je jasno o jeho nástupci. Viktoria Plzeň se podle informací deníku Sport domluvila na spolupráci s Romanem Pivarníkem, který dosud vedl pražské Bohemians. Zbývá doladit poslední detaily nové dohody.Poté, co Plzeň ve čtvrtek dopoledne oznámila ukončení spolupráce s Karlem Krejčím, usilovně jednala o příchodu nového kouče. Generální manažer Adolf Šádek ze začátku vsadil všechno na jednu kartu. Na Jindřicha Trpišovského, trenérskou kometu Liberce.

S charismatickým koučem jednal prakticky celý čtvrtek, Trpišovský se ovšem nakonec rozhodl pro setrvání na severu Čech a se Slovanem podepsal nový kontrakt.

Viktoria tak zaměřila svou pozornost k Romanu Pivarníkovi, jehož práci v Bohemians dlouhodobě pozorně sledovala. V pátek odpoledne se Šádek s potenciálním koučem poprvé setkal na schůzce v Olomouci, kde si vzájemně vyjasňovali pozice. Především si však potvrdili oboustranný zájem. A v sobotu si po telefonu dohodu ústně stvrdili.

Bohemians už Pivarník informoval


Roman Pivarník už stihl informovat vedení Bohemians o svém rozhodnutí, ve vršovickém klubu je však stále smluvně vázán, proto začátkem týdne proběhne ještě další série jednání na úrovni klubů. Poté bude moci Pivarník podepsat kontrakt s Plzní.

Před slovenským koučem, který je znám svou náročností a důrazem na preciznost, leží v Plzni jasný úkol. Probojovat se s týmem do základní skupiny Ligy mistrů či Evropské ligy, Viktoria má navíc nadále nejvyšší ambice i v tuzemské soutěži, kterou opanovala dvakrát po sobě.

Pivarník má za sebou velice úspěšnou sezonu v Bohemians. Ačkoli si na podzim chvíli hledal cestu k hráčům, nakonec s Pražany bez výraznějších problémů udržel prvoligovou příslušnost.

Na jaře navíc „klokani“ bavili svěžím fotbalem, skvělé partie sehráli v zápasech se Spartou i Slavií. V Ďolíčku proto neváhali a Pivarníkovi připravili tříletou smlouvu. Ten ale její podpis s ohledem na zájem Plzně odložil. A nyní k němu ani nedojde. Pivarníkovy kroky totiž míří do Štruncových sadů. Za další obrovskou výzvou.

Horváthovy srandičky. Plzeňský vtipálek bavil při oslavách

Euforie na plzeňském náměstí. Takhle slaví mistři

Pohár, šampaňské a euforie! V Plzni vypukly mistrovské oslavy

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud