CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 2:0. První výhru řídil Mašek s Čížkem

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Bohemians 1905 se dočkali a v 5. kole ePojisteni.cz ligy zvítězili nad Jabloncem 2:0. Klokany poslal do vedení talent Dominik Mašek, který domácí posílil návratem ze zahraničí právě před utkáním s Baumitem. Pojistku přidal deset minut před koncem zkušený Tomáš Čížek. Domácí získali první tři body do tabulky, Jablonec naopak poprvé prohrál.

Bohemians v úterý získali ofenzivního Maška a trenér Koubek ho proti Jablonce hned nasadil do základní sestavy. "Klokani" začali velkým náporem a už v první minutě mohli vést. Z úhlu střílel Luts a hostující brankář Hrubý vytáhl jeho umístěnou přízemní střelu k tyči na roh.

Severočeši se vymanili z tlaku a ve 14. minutě mohli sami udeřit. Po rohovém kopu hlavičkoval Wágner, ale pátého gólu v ligové sezoně se nedočkal, neboť výborně zasáhl Budinský.

O čtyři minuty později se na druhé straně obtočil Mikuš, ale mířil vedle. Jablonecký Mešanovič si poté sám před bránou ve vyložené šanci ukopl míč. Poslední větší šanci první půle měl ve 36. minutě Mašek, jehož střelu vyrazil Hrubý.

V první minutě druhé půle už se nováček v domácím dresu dočkal. Hašek nejprve po brejku trefil obránce, Mikuš poté zblízka gólmana Hrubého, ale Mašek už poslal odražený balon do odkryté branky a dočkal se první ligové trefy v kariéře.

Bohemians - Jablonec: To je premiéra! Mašek dorval míč do brány a Bohemians vedou

Jablonecký kouč Frťala poslal na trávník druhého útočníka Doležala a hosté měli dvakrát za sebou blízko k vyrovnání. Nejprve v 54. minutě se Kubista po sérii narážeček dostal až před bránu, ale domácí gólman Budinský zázračně vyrazil jeho střelu na břevno. Po následném rohu pálil Hübschman a k první ligové trefě v kariéře mu chyběly decimetry.

Po hodině hry mohli Bohemians zvýšit, Krchovu hlavičku po rohu však vytáhl Hrubý. V 79. minutě už Pražané svůj náskok pojistili. Kuchta vybojoval míč u postranní čáry, Dostál následně poslal centr do vápna a střídající Čížek hlavičkou překonal Hrubého. Svému bývalému klubu dal gól i v úvodním vzájemném duelu minulé sezony.

5. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 46. Mašek, 79. Čížek. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Boček. ŽK: Šmíd - V. Kubista, Jiráček. Diváci: 3504.

Bohemians: Budinský - Dostál, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek, Jirásek - Hašek, Mašek (87. Jindřišek), Luts (79. Kuchta) - Mikuš (73. Čížek). Trenér: Koubek.

Jablonec: Hrubý - Kouřil (46. V. Kubista), Pernica, Hybš - Hübschman (72. Pospíšil) - Nový, Trávník, Jiráček, Končal - Mehanovič (53. Doležal) - Wágner. Trenér: Frťala.

Bohemians - Jablonec: Kuchta vybojoval míč a Čížek dal na 2:0

Bohemians - Jablonec: Krch hlavičkoval po rohu pod břevno, Hrubý míč výborně vytáhl

Bohemians - Jablonec: Kubista z malého vápna nedostal míč do brány

Bohemians - Jablonec: Ivánku, kamaráde… Kotel Bohemky se vysmál Horníkovi s Peltou

Bohemians - Jablonec: Mašek měl blízko ke gólu, Hrubý ho skvěle vychytal

Bohemians - Jablonec: Jirásek napřáhl z dálky, balon ale poslal na kotel Bohemky

Bohemians - Jablonec: Mehanovič se zjevil ve velké šanci, ale balon si zpracoval hanebně

Bohemians - Jablonec: Mikuš vypálil pohotově z otočky, ale bránu netrefil

Bohemians - Jablonec: Po rohu hlavičkoval Wágner, Budinský míč vyškrábl

Bohemians - Jablonec: Lutsovu tutovku vyškrábl na roh Hrubý

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48