Svědík? Ne! Dukla vsadila na Drska, který s týmem zahájil přípravu | iSport.cz
23. června 2018 • 12:05

Svědík? Ne! Dukla vsadila na Drska, který s týmem zahájil přípravu

Autor:
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouhá sága skončila. Pražská Dukla má konečně nového trenéra, ale Martin Svědík to není. Klub trochu překvapivě ukázal na Pavla Drska, jenž byl asistentem nedávno odvolaného Jaroslava Hynka. Drsek s týmem v pondělí zahájil letní přípravu a teď bude pokračovat v rozdělané práci.Hotovo, potvrzeno. Bezvládí na Dukle skončilo: jedenáctý tým minulé sezony půjde do nového ročníku s trenérem Pavlem Drskem. Jednačtyřicetiletý bývalý obránce se zkušenostmi z Německa či Řecka prostředí a hráče dobře zná. Dva roky dělal asistenta Jaroslavu Hynkovi, jehož Dukla odvolala minulou středu.

S Hynkem padl i celý realizační tým včetně Drska. Ten však překvapivě s áčkem rozjel letní přípravu, původně měl znamenat jen dočasné řešení. Od sobotního dopoledne je Drsek hlavním koučem se vším všudy, poprvé v kariéře u ligového týmu. Kvalifikaci na to má, před rokem dostudoval nejvyšší trenérskou licenci UEFA PRO. "Chci nadále spolupracovat s kondičním trenérem Lukášem Stránským, o němž mám vysoké mínění a jsem rád, že jsem ho poznal, a s trenérem gólmanů Tomášem Obermajerem, který zůstává také," řekl nový hlavní kouč.

Když Dukla pět dnů před startem letní přípravy nečekaně odvolala Hynka, byl její první volbou jihlavský Martin Svědík. O jeho příchodu na Julisku se mluvilo už pár hodin po vyhazovu Hynka. Podle informací iSport.cz se Svědík s Duklou brzy dohodl, ale potřeboval se ještě vyvázat ze smlouvy v Jihlavě. Jenže na Vysočině se nechtěli progresivního kouče vzdát. Navzdory sestupu do druhé ligy tým na jaře obdivuhodně zvedl, během čtrnácti zápasů uhrál solidních dvacet bodů.

Pavel Drsek (vpravo) působil v Dukle poslední dvě sezony jako asistent Jaroslava Hynka
Pavel Drsek (vpravo) působil v Dukle poslední dvě sezony jako asistent Jaroslava Hynka

Když Svědík v pondělí rozjížděl v Jihlavě letní přípravu, na téma Dukla úsečně poznamenal: „Pokud se něco rapidně nezmění, budu pokračovat ve své práci v tomto klubu. Víc bych to nechtěl komentovat.“

Jednání na trase Dejvice–Jihlava se táhla, až úplně vyšuměla. Pak šéfové Dukly vsadili na jistotu, čtyři týdny před startem ligy povýšili Drska. Ten dobře ví, na čem má s hráči pracovat. Celek z Julisky na jaře patřil k nejhorším týmům ligy, zachránil se až ve 28. kole a skončil pouhé dva body od sestupové hrany.

Největší problém? Děravá obrana, Dukla dostala nejvíc gólů ze všech ligových týmů (55). Projevilo se to i na letních změnách: klub po sezoně neprodloužil smlouvy stoperovi Martinu Jiránkovi a krajnímu bekovi Ondřeji Kušnírovi. Zatím jedinou posilou je jednadvacetiletý stoper či levý obránce Martin Chlumecký, jenž v lize dosud neodehrál ani minutu.

Mimochodem, ještě před Svědíkem se spekulovalo o Luboši Kozlovi, jenž by se do Dukly vrátil po dvou letech. Jenže příchod trenéra reprezentační devatenáctky byl navázaný na očekávaný vstup německého investora, což je v tuhle chvíli spíš sci-fi. V zákulisí se mluví o tom, že jednání drhnou a klub tak dál zůstává v rukách miliardáře Petra Pauknera, jenž má v Dukle majoritu od léta 2013.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud