Posila pro Evropskou ligu: Pilař odchází z Plzně do Olomouce | iSport.cz
Michal Kvasnica
4. července 2018 • 16:17

Posila pro Evropskou ligu: Pilař odchází z Plzně do Olomouce

TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na začátku letní přípravy přiznal olomoucký trenér Václav Jílek, že by ještě rád zvedl konkurenci ve svém mužstvu příchodem hráče do ofenzivních pozic. Vytipovanou a vyní už získanou poslou je Václav Pilař, jak už dříve informoval deník Sport. Čtvrtý tým uplynulého ročníku ligy jeho příchod oznámil na svém Twitteru.29letý středopolař, který nastupoval i za bundesligový Wolfsburg, podepsal dvouletou smlouvu. Kluby se rozhodly nezveřejnit částku, za kterou na Andrův stadion zamířil.

Někdejší český reprezentant splňuje požadavky Sigmy: jedná se o zkušeného fotbalistu, který je schopen zahrát na všech ofenzivních postech, navíc je velmi dobře technicky i rychlostně vybaven. Olomouc je pro brzy 30letého záložníka zajímavou variantou nejen tím, že ji čeká 3. předkolo Evropské ligy, ale i způsobem hry.

Pilař naopak Hanákům přinese další alternativu ke křídelníkům Šimonu Faltovi a Tomáši Zahradníčkovi, kteří měli loni své místo jisté, a na podhrot, kde operoval Jakub Plšek. U posledně jmenovaného, vzhledem k patnáctimilionové klauzuli, navíc stále není jisté jeho setrvání na Andrově stadionu.

"Prioritou pro Vaška bylo jednoznačně zahraničí s tím, že pokud by mu to nevyšlo, tak z českých klubů to bude Sigma Olomouc. Takže se jen čekalo, jestli půjde do zahraničí, nebo k nám. Přejeme mu nyní hlavně, ať mu slouží zdraví, protože o tom, že má fotbalovou kvalitu, nemusíme diskutovat," řekl pro web Sigmy sportovní manažer Ladislav Minář.

Václav Pilař bude příští dvě sezony oblékat olomoucký dres
Václav Pilař bude příští dvě sezony oblékat olomoucký dres

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud