SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Výhru hostům vystřelili Škoda a Hušbauer | iSport.cz
17. prosince 2018 • 19:49

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Výhru hostům vystřelili Škoda a Hušbauer

SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?

V souboji dvou nejlepších českých týmů roku 2018 zvítězila pražská Slavia v Jablonci 2:0. Skóre otevřel v 18. minutě z pokutového kopu Milan Škoda, pojistku přidal v 71. minutě Josef Hušbauer. Domácí dokázali dostat zkraje druhé půle míč do sítě Pražanů, ale brance Miloše Kratochvíla předcházel faul na brankáře Slavie Ondřeje Koláře a gól tak nebyl uznán. Slavia oplatila Jablonci srpnovou domácí porážku 0:2 a Severočechy v lize porazila poprvé po jedenácti zápasech. Jablonec po druhé prohře v nejvyšší soutěži po sobě zůstal čtvrtý se ztrátou 16 bodů na Pražany.

Jablonec byl v souboji týmů, které ve čtvrtek vyhrály poslední zápas skupinové fáze Evropské ligy, celou první půli aktivnější, ke gólu to ale nevedlo. Šance domácího týmu neproměňoval hlavně Chramosta, jenž nahradil v útoku potrestaného Doležala. Hned ve druhé minutě obešel Koláře, vrátil míč před branku, ale Jovovičova střela byla zblokována.

Jablonec pokračoval v náporu a Kratochvíl těsně minul horní roh. V šesté minutě měl další možnost Chramosta, ale zblízka z dorážky Koláře nepropálil. Slávistický gólman se překonával a ve 13. minutě vychytal domácího útočníka znovu, když vyškrábl na roh střelu na zadní tyč.

Severočeši tlak nezužitkovali a naopak udeřila Slavia. Škoda nejprve nastřelil spojnici, Olayinka následně při centru trefil do ruky domácího Holeše a rozhodčí Berka nařídil penaltu. Verdikt si ještě nechal potvrdit na videu a kapitán Škoda poté navázal na proměněný pokutový kop z minulého kola.

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Domácí vytrvale tlačili, ale tři body berou sešívaní
720p 360p

Jablonec mohl v 36. minutě vyrovnat, ale Trávníkovu ránu pod břevno vyškrábl Kolář. Následně se domácí hodně zlobili, že sudí neodpískal Součkovu ruku zřejmě těsně před vápnem. Před pauzou ještě vytáhl na druhé straně Hrubý Stochovu ránu k tyči.

Pět minut po přestávce doklepl míč do sítě domácí Kratochvíl a Berka nejprve branku uznal, po zhlédnutí videozáznamu ale gól odvolal, neboť posoudil Chramostův střet s Kolářem jako faul.

Na druhé straně technicky zakončil Škoda, ale míč těsně přeletěl břevno. V 70. minutě už Pražané slavili. Stoch v tísni poslal přízemní centr na malé vápno a Hušbauer dostal balon zblízka do sítě. Domácí se z druhého inkasovaného gólu už neoklepali a Slavia si závěr pohlídala.

Domácí:

Hosté: 18. Milan Škoda, 70. Hušbauer

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Kratochvíl (86. Sobol), Trávník, Považanec (82. R. Acosta), Jovović (75. D. Ikaunieks) – Chramosta.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – T. Souček, Hušbauer – Zmrhal, Stoch (78. Sýkora), Olayinka (89. Frydrych) – Milan Škoda (C) (82. Mešanović).

720p 360p

Jablonec - Slavia: Na přízemní centr Stocha si skvěle naběhl Hušbauer a zvýšil na 2:0!
720p

Jablonec - Slavia: Povedená Stochova standardka, Souček ale neusměrnil hlavičku do sítě
720p 360p

Jablonec - Slavia Kratochvíl dotlačil míč do sítě! Ale gól byl odvolán kvůli přišlápnutí Koláře

Jablonec - Slavia: Stoch střelou k bližší tyči prověřil Hrubého
720p 360p

Jablonec - Slavia: Lischka hlavičkoval v obrovské šanci
720p 360p

Jablonec - Slavia: Severočeši reklamují penaltu, Souček ale hrál rukou mimo vápno
720p 360p

Jablonec - Slavia: Trávník pálil hezky do šibenice, Kolář předvedl hezkou robinsonádu
720p 360p

Jablonec - Slavia: Chramosta málem našel Trávníka, ten těsně minul balon
720p 360p

Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0!
720p 360p

Jablonec - Slavia: Zmrhal napálil spojnici, Holeš pak zahrál rukou a hosté mají penaltu!

Jablonec - Slavia: Chramosta se dostal za obranu, Kolář ho ale výborně vyčapal
720p 360p

Jablonec - Slavia: Chramosta dorážel z bezprostřední blízkosti, Kolář ho zastavil

Jablonec - Slavia: Hanousek vysunul Kratochvíla, ten pálil těsně vedle!
720p 360p

Jablonec - Slavia: Trávník obešel Koláře, do prázdné brány ale z úhlu nezakončil

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY