SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Výhru hostům vystřelili Škoda a Hušbauer

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

V souboji dvou nejlepších českých týmů roku 2018 zvítězila pražská Slavia v Jablonci 2:0. Skóre otevřel v 18. minutě z pokutového kopu Milan Škoda, pojistku přidal v 71. minutě Josef Hušbauer. Domácí dokázali dostat zkraje druhé půle míč do sítě Pražanů, ale brance Miloše Kratochvíla předcházel faul na brankáře Slavie Ondřeje Koláře a gól tak nebyl uznán. Slavia oplatila Jablonci srpnovou domácí porážku 0:2 a Severočechy v lize porazila poprvé po jedenácti zápasech. Jablonec po druhé prohře v nejvyšší soutěži po sobě zůstal čtvrtý se ztrátou 16 bodů na Pražany.

Jablonec byl v souboji týmů, které ve čtvrtek vyhrály poslední zápas skupinové fáze Evropské ligy, celou první půli aktivnější, ke gólu to ale nevedlo. Šance domácího týmu neproměňoval hlavně Chramosta, jenž nahradil v útoku potrestaného Doležala. Hned ve druhé minutě obešel Koláře, vrátil míč před branku, ale Jovovičova střela byla zblokována.

Jablonec pokračoval v náporu a Kratochvíl těsně minul horní roh. V šesté minutě měl další možnost Chramosta, ale zblízka z dorážky Koláře nepropálil. Slávistický gólman se překonával a ve 13. minutě vychytal domácího útočníka znovu, když vyškrábl na roh střelu na zadní tyč.

Severočeši tlak nezužitkovali a naopak udeřila Slavia. Škoda nejprve nastřelil spojnici, Olayinka následně při centru trefil do ruky domácího Holeše a rozhodčí Berka nařídil penaltu. Verdikt si ještě nechal potvrdit na videu a kapitán Škoda poté navázal na proměněný pokutový kop z minulého kola.

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Domácí vytrvale tlačili, ale tři body berou sešívaní

Jablonec mohl v 36. minutě vyrovnat, ale Trávníkovu ránu pod břevno vyškrábl Kolář. Následně se domácí hodně zlobili, že sudí neodpískal Součkovu ruku zřejmě těsně před vápnem. Před pauzou ještě vytáhl na druhé straně Hrubý Stochovu ránu k tyči.

Pět minut po přestávce doklepl míč do sítě domácí Kratochvíl a Berka nejprve branku uznal, po zhlédnutí videozáznamu ale gól odvolal, neboť posoudil Chramostův střet s Kolářem jako faul.

Na druhé straně technicky zakončil Škoda, ale míč těsně přeletěl břevno. V 70. minutě už Pražané slavili. Stoch v tísni poslal přízemní centr na malé vápno a Hušbauer dostal balon zblízka do sítě. Domácí se z druhého inkasovaného gólu už neoklepali a Slavia si závěr pohlídala.

Domácí:

Hosté: 18. Milan Škoda, 70. Hušbauer

Domácí: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Kratochvíl (86. Sobol), Trávník, Považanec (82. R. Acosta), Jovović (75. D. Ikaunieks) – Chramosta.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – T. Souček, Hušbauer – Zmrhal, Stoch (78. Sýkora), Olayinka (89. Frydrych) – Milan Škoda (C) (82. Mešanović).

Jablonec - Slavia: Chramosta zkoušel lstivou ránu na Koláře z úhlu

Jablonec - Slavia: Na přízemní centr Stocha si skvěle naběhl Hušbauer a zvýšil na 2:0!

Jablonec - Slavia: Povedená Stochova standardka, Souček ale neusměrnil hlavičku do sítě

Jablonec - Slavia Kratochvíl dotlačil míč do sítě! Ale gól byl odvolán kvůli přišlápnutí Koláře

Jablonec - Slavia: Stoch střelou k bližší tyči prověřil Hrubého

Jablonec - Slavia: Lischka hlavičkoval v obrovské šanci

Jablonec - Slavia: Severočeši reklamují penaltu, Souček ale hrál rukou mimo vápno

Jablonec - Slavia: Trávník pálil hezky do šibenice, Kolář předvedl hezkou robinsonádu

Jablonec - Slavia: Chramosta málem našel Trávníka, ten těsně minul balon

Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0!

Jablonec - Slavia: Zmrhal napálil spojnici, Holeš pak zahrál rukou a hosté mají penaltu!

Jablonec - Slavia: Chramosta se dostal za obranu, Kolář ho ale výborně vyčapal

Jablonec - Slavia: Chramosta dorážel z bezprostřední blízkosti, Kolář ho zastavil

Jablonec - Slavia: Hanousek vysunul Kratochvíla, ten pálil těsně vedle!

Jablonec - Slavia: Trávník obešel Koláře, do prázdné brány ale z úhlu nezakončil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905