Petržela létal v obraně, Bucha šéfoval záloze. Všichni se snaží, chválí v Plzni | iSport.cz
Jonáš Bartoš
12. ledna 2019 • 14:17

Petržela létal v obraně, Bucha šéfoval záloze. Všichni se snaží, chválí v Plzni

TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Netradiční přípravu zvládli v sobotu dopoledne fotbalisté Plzně. Proti druholigovému Sokolovu odehrálo mužstvo 4x30 minut, zátěž byla rozložená mezi dvě jedenáctky. Kdo z prokřehlých diváků vydržel až do konce, viděl skóre 7:2. Dvakrát se prosadil mladík Tomáš Kepl, trefily se i zimní posily Erik Pačinda a Jean David Beauguel. Jak to hráčům šlo? A je do ostrých utkání reálná varianta s Milanem Petrželou na pravém obránci, kde zkušený rychlík odehrál velmi dobře první polovinu utkání?Plzeň šla do souboje s tradičním soupeřem z plné přípravy, na umělé trávě bylo chvílemi hodně znát, že někteří hráči si hlídají především to, aby se nezranili a zvládli zápas s druholigovým soupeřem bez úhony. Favorit nakonec zvítězil vysoko 7:2.

„Chtěli jsme, aby všichni hráči, kteří do utkání budou zapojení, odehráli minimálně šedesát minut. Jsme ve fázi přípravy, kdy se u hráčů kumuluje asi největší únava. Proto se musí hrát co nejjednodušeji. V prvních dvou částech se nám tohle moc nedařilo, hráli jsme zbytečně komplikovaně, měli spousty nevynucených ztrát. První část utkání nebyla tak vydařená, jako ta druhá, kdy jsme to zjednodušili a gólově se prosadili,“ hodnotil utkání plzeňský asistent trenéra Zdeněk Bečka.

V sobotní přípravě dostaly příležitost dvě kompletní jedenáctky, v brance se o prostor podělili Aleš Hruška a Dominik Sváček. Český mistr se prosazoval až ve druhé polovině, kdy trenér Vrba poslal na hřiště druhou jedenáctku. V úvodu pálil přesně pouze Erik Pačinda, šest dalších branek přidal Plzeň až po změnách na trávníku.

„Všichni hráči odvádí výkony na hranici svých možností. V téhle fázi je důležité, že se nikdo nezranil a že se nám povedlo dát tolik branek a utkání dopadlo dobře,“ zdůraznil Bečka.

Střelecký pokus Patrika Hrošovského proti Sokolovu
Střelecký pokus Patrika Hrošovského proti Sokolovu

První polovinu odehrál na pravém beku Milan Petržela, v plzeňské úvodní jedenáctce asi nejlepší hráč. Většinou ofenzivní hráč zaskočil za zraněného Radima Řezníka, počínal si velice slušně. Často zabíhal za obranu, směrem do ofenzivy se doplňoval s krajními záložníky Kayambou a i Pačindou.

„Na pravého beka máme Řezníka s Havlem, Milan je taková záchrana, kdyby se nám náhodou další hráč na pravé straně zranil. Je to jedna z možností, ale neřeknu vám, že je to ta úplně první,“ komentoval výkon zkušeného hráče Bečka.

V druhé půli se předvedli i plzeňští mladíci. Pavel Bucha, který podzim strávil v juniorském týmu a v áčku se dostával maximálně na lavičku, zdatně šéfoval hře a naznačil, že v sobě má slušný potenciál. Nadaný Pavel Šulc gól dal a připravil ho i pro svého parťáka Tomáše Kepla, který se v útoku prosadil dvakrát.

„Dorostenecký a dospělý fotbal je něco jiného. Za týden v přípravě udělali obrovský pokrok, pomaličku si zvykají na tempo v tréninku i na tvrdost přihrávek, ukázalo se to i dneska,“ chválil Bečka.

Mezi střelce se zapsali i Pačinda a Beauguel, nové tváře v plzeňském kádru. „Snaží se všichni. Konkurence je momentálně veliká, do kádru a základní jedenáctky se chce dostat každý. V téhle fázi přípravy na tréninku není u nikoho žádný problém,“ ocenil Bečka přístup svých hráčů.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud