Zajímavá posila pro štáb Sparty. Béčko i s talenty převezme expert Kotal | iSport.cz
Jan Vacek
27. února 2019 • 04:55

Zajímavá posila pro štáb Sparty. Béčko i s talenty převezme expert Kotal

TOP VIDEA
Vémolice přišla až v závěru. Proti Kanadě musíme být ještě lepší, shodli se Vémola s Platilem Vémolice přišla až v závěru. Proti Kanadě musíme být ještě lepší, shodli se Vémola s Platilem
LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka? LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zajímavou posilu do trenérského štábu chystá pražská Sparta. Podle informací deníku Sport se novým koučem letenského béčka, jež se od příští sezony vrátí na tuzemskou fotbalovou mapu, stane Václav Kotal. Zkušený odborník nyní vede reprezentační sedmnáctku, v červnu mu vyprší kontrakt a přesunu na Strahov nebude nic bránit.Juniorská liga, v souvislosti s níž se mluví o různých sázkařských aférách, se blíží do svého finiše. Po této sezoně definitivně zmizí ze scény, od příští sezony se tak do ČFL, jež bude rozdělena na dvě poloviny, vrátí „B“ týmy. A Sparta už má jasno v tom, kdo ho povede. Má to být Václav Kotal, mj. expert deníku Sport.

Komentáře Václava Kotala čtěte zde »

„Obě strany jsou závazně domluveny, zbývá už pouze podpis smlouvy,“ informuje zdroj detailně obeznámený s děním v letenském klubu. Kotal v červnu ukončí působení u reprezentační sedmnáctky, se kterou ho ještě čeká boj o účast na mistrovství Evropy.

LIGOVÝ INSIDER: Jen spasitel Dočkal nestačí, Plechatého by si Baroš našel
720p 360p

Na první pohled se může jednat o překvapivý krok, Kotal má totiž v tuzemském fotbalovém hnutí velice dobré jméno, těší se respektu napříč celým spektrem. V případě 66letého odborníka, jenž už v minulosti sparťanské béčko opakovaně vedl, ovšem platí, že nelpí na funkci. Naopak vyhledává práci, která dává smysl. Na fotbale navíc není existenčně závislý.

V rezervě Pražanů bude mít možnost pracovat s celou řadou talentů z vyhlášené strahovské akademie a chystat je pro první tým. Po nástupu Tomáše Rosického do role sportovního ředitele totiž největší český klub jasně vyhlásil, že chce dát svým mladíkům mnohem výraznější prostor. V praxi už to zažívají Adam Hložek, Dominik Plechatý či Václav Drchal.

Od Kotala, jenž má úzké vazby na šéfa mládeže Jaroslava Hřebíka, by se zároveň měli učit další mládežničtí trenéři, na jejichž rozvoj Sparta rovněž dbá.

Vše o Spartě čtěte zde »

Sparta - Baník: Sáček vyslal Hložka, ten v nadějném náběhu netrefil bránu!
Video patří k placenému obsahu

Sparta - Baník: Hložek pálil těsně mimo bránu
Sparta - Baník: Hložek pálil těsně mimo bránu

 
Články odjinud


Články odjinud