Plechatého chápu, říká Holoubek. Jak Sparta dávkuje mladíkům minuty? | iSport.cz
28. února 2019 • 05:00

Plechatého chápu, říká Holoubek. Jak Sparta dávkuje mladíkům minuty?

TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Základ, základ, tribuna. Takový byl start Dominika Plechatého v áčku Sparty. Po šlágru s Baníkem, jež mladý stoper sledoval jen z ochozů, se vzedmula vlna kritiky. Hráčův agent David Nehoda zuřil, nad rozhodnutím trenéra Zdeňka Ščasného „uchránit“ Plechatého před Milanem Barošem kroutili hlavou i experti. Nabízí se tak otázka: podle jakého schématu Letenští dávkují svým talentům ligové minuty? Exaktní odpověď neexistuje, je to ovšem větší alchymie, než se na první pohled zdá. Co na počínání Pražanů říkají trenéři a experti na mládež David Holoubek s Antonínem Barákem starším? Jak na své začátky v A-týmu vzpomíná Michal Sáček?  Postavila se k tomu čelem, nijak nekličkovala. Sparta prostřednictvím hlavního trenéra Zdeňka Ščasného i sportovního ředitele Tomáše Rosického bezprostředně po výhře nad Baníkem otevřeně zdůvodnila, proč do duelu nenasadila mladého stopera Dominika Plechatého, jenž v předchozích dvou utkáních naskočil v základní sestavě. „Je to talentovaný kluk, od kterého si hodně slibujeme. Ale víte, jak to chodí s mladými hráči. Milan Baroš je stále třída a měli jsme strach, že by to na něj mohlo být moc,“ uvedl Rosický v pořadu TIKI-TAKA.

Letenští se zkrátka zachovali pragmaticky. Nešli do rizika, že by ostravský matador vycvičil devatenáctiletého kluka, a vsadili na zkušenost v podání Lukáše Štetiny. Ten se sice nechal stupidně vyloučit, ale taky stihl vstřelit gól. A Sparta duel zvládla za tři body, což byl prvotní úkol.

„Když se připravujete na zápas, tak se logicky chystáte i na soupeře. A když cítíte nějaké potenciální nebezpečí, chcete udělat nějakou změnu, třeba jinou typologii hráče, tak mi to přijde logické. Z pohledu trenéra to naprosto chápu,“ souhlasí trenér Ružomberoka David Holoubek, jenž v minulosti dlouhé roky pracoval právě u sparťanské mládeže.

Byť vysvětlení Pražanů působí racionálně a má své logické opodstatnění, spustilo lavinu reakcí. Ze strany expertů i fotbalové veřejnosti. Ta mluvila o nedostatečné důvěře v mladého stopera, o jeho odstavení, o bleskovém odklonění od v zimě stanovené koncepce.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud