SESTŘIH: Jablonec - Boleslav 2:1. Doležal vystřelil druhé místo | iSport.cz
18. srpna 2019 • 18:55

SESTŘIH: Jablonec - Boleslav 2:1. Doležal vystřelil druhé místo

Jiří Klíma v souboji s Dominikem Plechatým
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Fotbalisté Jablonce porazili v šestém kole první ligy Mladou Boleslav 2:1 a vrátili se na druhé místo tabulky za Slavii. Severočechy poslal ve 22. minutě do vedení Vladimir Jovovič a pojistku přidal v druhé půli Martin Doležal. V závěru už jen snížil Tomáš Ladra. Jablonec doma v lize zvítězil podesáté za sebou a Boleslav v nejvyšší soutěži zdolal teprve podruhé z posledních deseti zápasů. Hosté utrpěli druhou porážku v ligové sezoně a jsou sedmí, mají ovšem utkání k dobru.

Mladé Boleslavi po čtvrteční vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy s rumunským týmem FCSB scházeli zranění útočníci Komličenko a Mešanovič, který dal hattrick v minulém kole proti Spartě. V ofenzivě tak dostali šanci Jiří Klíma a Auer.

V první půli se hrál vyrovnaný zápas. V desáté minutě Holíkova tečovaná střela skončila těsně vedle, od pět minut později pak na opačné straně vytáhl Hrubý Budínského povedenou střelu zpoza vápna.

Ve 22. minutě udeřili domácí. Jovovič vybojoval míč u autové čáry, navedl si ho na hranici vápna a přízemní střelou překonal Šedu. Černohorský záložník dal soutěžní gól poprvé od konce března.

SESTŘIH: Jablonec - Mladá Boleslav 2:1. Radův tým vyhrál doma podesáté v řadě

Poté hlavičkoval nepřesně domácí Doležal a na druhé straně hosté z několika centrů před pauzou výrazněji nezahrozili. Po přestávce začali Mladoboleslavští náporem, ale v ofenzivě jim viditelně chyběly zraněné opory.

To Jablonec si počínal v koncovce lépe. V 65. minutě domácí po přímém kopu rozebrali obranu a po Sýkorově centru se prosadil hlavičkou Doležal. Hned za necelé dvě minuty mohl snížit Fulnek, ale branku přestřelil.

Zdramatizovat utkání dokázali hosté až deset minut před koncem. Budínský přihrál Ladrovi a ten před Hrubým nezaváhal. Vzápětí mohl Jablonci vrátit dvougólové vedení střídající Kratochvíl, radost mu však pokazila tyč. Domácí už těsný náskok udrželi.

Domácí: 22. Jovović, 65. Doležal

Hosté: 80. Ladra

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Jovović (82. Chramosta), Hübschman (C), Považanec (76. T. Pilík), Sýkora – Matoušek (56. Kratochvíl), Doležal.

Hosté: Šeda – Křapka (77. Pech), Takács, Pudil, Fulnek – Bucha, Matějovský (C), Budínský, Ladra, Jiří Klíma (66. Wágner) – Auer (60. Hubínek).

3 053 diváků

Jablonec - Mladá Boleslav: Doležal ve stoprocentní šanci po standardce hlavičkoval vedle

Jablonec - Mladá Boleslav: Wágner se v jasné brankové příležitosti vůbec nezorientoval!

Jablonec - Mladá Boleslav: Kratochvíl sám před Šedou! Jenže ho zastavila tyč
Video patří k placenému obsahu

Jablonec - Mladá Boleslav: Ladra ještě dramatizuje závěr, přesnou ranou z úhlu snižuje na 1:2!

Jablonec - Mladá Boleslav: Budínský si vodil obranu soupeře, Fulnekův obstřel byl nepřesný

Jablonec - Mladá Boleslav: Signál ze standardky hosté nezachytili, Doležal zvyšuje na 2:0!

Jablonec - Mladá Boleslav: Závar před bránou hostů! Jovovič nakonec pálil mimo

Jablonec - Mladá Boleslav: Budínský zkoušel překvapit Hrubého střelou k bližší tyči

Jablonec - Mladá Boleslav: Doležal hlavičkoval po rohovém kopu těsně vedle

Jablonec - Mladá Boleslav: Jovovič si pohrál s obranou hostů a domácí vedou 1:0!

Jablonec - Mladá Boleslav: Jovovičova rána z ostrého úhlu vylekala gólmana Šedu

Jablonec - Mladá Boleslav: Považancova přízemní rána vypadla Šedovi z náruče

Jablonec - Mladá Boleslav: Budínského krásnou bombu vytáhl Hrubý na rohový kop

Jablonec - Mladá Boleslav: Sýkora spustil krásnou akci, Holíkův centr těsně minul Doležala

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava