Guľa v Plzni začíná revoluci: Fotbal jako životní styl. Jak změní tréninky? | iSport.cz
22. prosince 2019 • 17:00

Guľa v Plzni začíná revoluci: Fotbal jako životní styl. Jak změní tréninky?

TOP VIDEA
TOP 5 extraligových nájezdů: Otočky, finty, legendární Kysela
Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak se předpokládalo, Adrián Guľa vtrhl do nového angažmá v Plzni jako velká voda. Okamžitě se sešel s trenéry mládežnických týmů Viktorie a šéfa klubu Adolfa Šádka několikrát za den bombarduje návrhy, co vše je třeba v zázemí týmu vylepšit. Jedním z požadavků je například moderní kamerový systém na detailní snímání tréninkového procesu. Připravte se, druhý celek FORTUNA:LIGY čeká evidentně revoluce.Od středy, kdy se stal oficiálně na dva a půl roku trenérem Plzně, jede Adrián Guľa na plný plyn. Hned druhý den se potkal s trenéry mládežnických týmů, aby jim vysvětlil svou fotbalovou filozofii, a vedle toho neustále s bossem Adolfem Šádkem řeší, jak ještě vylepšit už tak mimořádně kvalitní tréninkové i regenerační zázemí klubu, které Viktorii mohou Sparta a zejména Slavia zatím jen závidět. Čtyřiačtyřicetiletý Slovák je do toho podle informací Nedělního Sportu tak zažraný, že je schopen Šádkovi volat třeba sedmkrát za den.

Prioritou číslo jedna je nyní zajištění kamerového systému na detailní snímání tréninkového procesu, tedy věc, která už ve Slavii či Spartě nějaký ten měsíc funguje. A která se Guľovi na jeho předchozích štacích náramně osvědčila. Například v Žilině měl každý hráč nahrávku tréninku ve svém tabletu pár minut po jeho skončení.

„Důvod? Budování sebevědomí. Když hráč vidí, jak funguje, jak trénuje, své sebevědomí může budovat až do takové míry, že bude hrát top fotbal bez ohledu na svůj věk,“ vysvětloval tehdy pro web sportinak.sk Guľa, který je zálibou v moderních technologiích proslulý. „Používáme je, abychom měli tvrdá data. Hráče nepřesvědčíte tím, že mu něco povíte. Přesvědčí ho to, jak funguje a jak se cítí,“ dodal.

Žádné kávičky v obchodních centrech

Významnou změnou zřejmě projde i denní režim hráčů Viktorie, kteří by spolu měli trávit mnohem víc času než doposud. V Žilině zařídil Guľa pro tým společné snídaně, a pokud byly na programu dvě tréninkové fáze, museli hráči zůstat na stadionu i na oběd a odpočinek před druhou jednotkou.

„Žádné kávičky v obchodních centrech, fotbal by měl být životní styl. Některá média psala, že jsem tu zavedl vojenský režim,“ komentoval to s úsměvem Guľa.

Je otázkou, zda stejně nekompromisní bude i v Plzni, kde je kabina skutečně specifická. A trenér musí najít s Davidem Limberským a dalšími jejími lídry společnou řeč, jinak to bude mít hodně těžké. Guľa však jde rázně svou cestou, které věří, a na výhybky ho moc neužije.

„Pro něj je důležité, zda se hráč chce zlepšovat, a je jedno, jestli mu je dvacet nebo třicet pět. Pokud se chcete v pětatřiceti zlepšovat, posloucháte jeho pokyny a chcete je plnit, je všechno v pořádku. Bude hrát ten, kdo týmu přinese větší užitek,“ řekl Ondřej Švejdík, jeden ze čtyř českých fotbalistů, kteří pod Guľou hráli. „Měli jsme každý na svém místě lahev vody s citronem, kterou jsme museli před každým tréninkem vypít,“ připomněl jeden detail za všechny.

Zejména starší hráči tedy mají na výběr – buď požadavkům nového trenéra přizpůsobí, nebo se stanou oběťmi jeho revoluce.

Příprava Plzně

6. ledna zahájení přípravy (fyzické testy)
8. ledna první trénink
18. ledna Plzeň–Ústí n. L. (Luční ulice)
23. ledna 23. ledna         Plzeň–Žižkov, Plzeň–Sokolov
27. ledna–7. února soustředění ve Španělsku (Estepona, čtyři přípravná střetnutí)

 

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud