Opavské kiksy na druhou. To se nevidí snad ani v dorostu, smutnil Žídek | iSport.cz
8. března 2020 • 19:05

Opavské kiksy na druhou. To se nevidí snad ani v dorostu, smutnil Žídek

TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
Likvidace Žiliny? Je to zamotané, klub může pokračovat

Chyba se stane hned. Podklouzne noha, míč skočí po drnu… Ale aby se sešli v zápase (Liberce s Opavou) hned dva hráči, kteří vyrobí během jedné půle gólové kiksy, to už tak často nevidíte. Den neměli gólman Vilém Fendrich a mladičký stoper Adam Rychlý, první napálil míč při výkopu jenom k Janu Kuchtovi a druhý kličkoval u rozehrávky tak dlouho, až vyzval Tomáše Malinského k dokonání debaklu na 4:0.

Domácí: 27. Kuchta, 30. Mara, 47. Kuchta, 87. Malinský

Hosté:

Domácí: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš – Hromada (71. Kačaraba), Mara – Malinský, A. Baluta, Pešek (61. Ma. Zeman) – Kuchta (52. Rondić).

Hosté: Fendrich – Hrabina (80. Sus), Rychlý, Hošek, Žídek (C) – Zavadil, Jursa – Dordić (46. Zapalač), Texl (62. Schaffartzik), Mondek – Juřena.

3891 diváků

„Nechci urážet nižší soutěže, takové chyby se nevidí ani tam. Neuvěřitelné. Jsem vnitřně naštvaný z toho, jak jsme k zápasu přistoupili,“ komentoval na tiskové konferenci opavský trenér Jiří Balcárek. A těžko se mu divit. Slezané byli v úvodu nebezpeční a se Slovanem hráli vyrovnanou partii. Pak to ale přišlo. Obrana nezachytila náběh Jana Kuchty – 1:0. O dvě minuty později fauloval ve vápně stejného hráče Adam Rychlý. Bum, penalta a 2:0. Hned po pauze Opavští pokračovali.

Fendrich netrefil při výkopu míč dobře, Kuchta gólmana rychle atakoval a třetí trefa byla na světě. „Góly, co jsme dostali, jsem neviděl snad ani v dorostu… Bez zodpovědnosti. Nesmí se to stávat. Z odraženého balonu se dostane útočník za obranu, pak penalta. O přestávce si řekneme, že začneme jako za stavu 0:0 a hned dvě minuty ve druhé půli skočí gólmanovi míč pod nohou. Strašně hloupé góly, takto to být nemůže,“ nabádal Jan Žídek.

Liberec - Opava: Po rohovém kopu nebezpečně střílel Jursa

Hitparádu chyb dovršil 21letý stoper Adam Rychlý, který se s míčem tak dlouho laskal při rozehrávce, až se nechal obrat Tomášem Malinským. Bezmoc, konec, 4:0 pro domácí. „Nebudu ten, který bude Adama drbat. Je to chytrý kluk, sám ví, že udělal chyby. Do další části kariéry mu to určitě pomůže, zapamatuje si je a příště už je neudělá,“ pokračoval kapitán Slezanů.

„Tak lehké vítězství Liberec mít v lize už asi nebude. Musíme za zápasem udělat tlustou čáru, vyříkáme si to. Důrazně. A budeme se připravovat na další kolo, neuvěřitelně usnadňujeme soupeři vstřelení gólu,“ řekl odevzdaně Balcárek. Naopak Slovan hraje ve velké formě. Zvítězil ve všech zápasech jara se skóre 9:1, postoupil v MOL Cupu do semifinále a během středy by ho měl čekat odložený zápas v Teplicích. Tabulkou se tak může posunout ještě výš.

SESTŘIH: Liberec - Opava 4:0. Hosty srazily individuální chyby, dvakrát pálil Kuchta

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz