Baroš s Baníkem na straně slepic! Natočili tohle video proti klecím | iSport.cz
Adam Nenadál
30. června 2020 • 11:55

Baroš s Baníkem na straně slepic! Natočili tohle video proti klecím

Vstoupit do diskuse
17
TOP VIDEA
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Peklo klecových chovů může skončit i díky vám“ – to je hlavní poselství videa, které Baník vypustil na své sociální sítě. Ostravský klub se tak připojil k aktivitě spolku OBRAZ - Obránci zvířat, který se snaží upozornit na špatné životní podmínky slepic v klecových chovech. „Pohyb je pro mě přirozená věc. Neumím si představit, že by mi někdo zakázal se na hřišti volně rozběhnout. Myslím, že by to mělo být pro všechny stejné: jak pro zvířata, tak pro lidi,“ prohlásil útočník Baníku Roman Potočný. O možném zákazu klecových chovů budou příští týden rozhodovat poslanci.Jak by se fotbalisté cítili na stísněném prostoru bez možnosti pohybu? Asi jako slepice, namačkané jedna a druhou. Milan Baroš a spol. si to vyzkoušeli ve videu, kterým protestují proti klecovým chovům. Dvě branky sražené k sobě vytvoří hráčům Baníku nepříjemné vězení bez možnosti úniku, z něhož je vysvobodí až fanoušci. Situace napodobuje běžný obrázek z klecových chovů, kde se slepice nemohou proběhnout, ani si popoletět.

Útočník Baníku Ondřej Šašinka ve videu proti klecovému chovu slepic
Útočník Baníku Ondřej Šašinka ve videu proti klecovému chovu slepic

„Žijeme v době, v níž je zvlášť důležité nezapomínat na lidskost. A za tu považuji i vztah ke zvířatům a odmítání lhostejnosti k bídným podmínkám, v nichž konkrétně právě slepice chované v klecích žijí,“ říká majitel Baníku Václav Brabec.

„Málokteré téma v poslední době získalo tak silnou podporu veřejnosti jako zákaz klecových chovů slepic. Podle nejnovějšího průzkumu je pro zákaz téměř 80 % Čechů a jsou to lidé ze všech koutů republiky,“ chválí iniciativu Baníku předseda spolku OBRAZ – Obránci zvířat Marek Voršilka. Ten v souvislosti s nadcházejícím hlasováním vyzývá veřejnost, aby přes web www.vyzvaposlancum.cz oslovila poslance a žádala je o hlas pro zákaz klecových chovů.

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

SESTŘIH: Liberec - Baník 2:1. Slovan se na finále poháru naladil zaslouženou výhrou

Ostré lokty Milana Baroše: pocítil je nejen sparťan Štetina

Vstoupit do diskuse
17

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud