Nej přestup v historii Pardubic. Talent definitivně odchází do Portugalska | iSport.cz
24. července 2020 • 11:40

Nej přestup v historii Pardubic. Talent definitivně odchází do Portugalska

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
SESTŘIH: Manchester City - Real Madrid 2:1. V hlavní roli Gabriel Jesus. Zidane a spol. končí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové Pardubice sice čeká návrat do první ligy, ale jejich největší talent posledních let ji chytat nebude. 18letý gólman Lukáš Horníček po ročním hostování definitivně odchází do portugalské Bragy, kde podepsal smlouvu na čtyři roky.Je mu čerstvě 18 a v Portugalsku už strávil rok na hostování. Lukáš Horníček ale ve čtvrtém týmu portugalské ligy zaujal tak, že na něj uplatnil opci a podepsal mladého gólmana na příští čtyři roky.

„Již od Lukášova útlého věku jsme věděli, že Lukáš je megatalent a jsme rádi, že to již v 18 letech dotáhl do velkého klubu. Víme, že je to největší přestup v historii pardubického fotbalu, jsme na Lukáše a všechny, kteří se na jeho vývoji podíleli, pyšní. I dál ho budeme pozorně sledovat,“ prohlásil pardubický sportovní manažer Vít Zavřel na klubovém webu. 

Podle východočeského klubu jde o největší přestup v jeho historii. Částku, kterou čerstvý účastník FORTUNA:LIGY za brankáře dostane, ale nezveřejnil.

„Děkujeme Pardubicím za vstřícný postoj a spolupráci, trenérům za dlouhá léta práce s Lukášem a vedení za profesionalitu během všech jednání. Věříme, že Lukáš má v Portugalsku před sebou velkou budoucnost“ řekl k přestupu agent Pavel Zíka.

Braga je kolo před koncem portugalské ligy na čtvrtém místě a má jistou účast v příštím ročníku evropských pohárů. Horníček už na severu země rok hostuje a trénuje s prvním týmem, teď má šanci zabojovat o místo v bráně.

 

V mládežnické reprezentaci
V mládežnické reprezentaci

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud