Kdo místo Chovance? Ve hře jsou tři varianty: bývalý sudí i záskok z UEFA | iSport.cz
21. října 2020 • 04:50

Kdo místo Chovance? Ve hře jsou tři varianty: bývalý sudí i záskok z UEFA

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi
SESTŘIH LM: Bayern - Salcburk 3:1. Obhájci vládli i v deseti
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pondělí výkonný výbor asociace odvolal komisi rozhodčích řízenou Jozefem Chovancem. Nyní nastává krok druhý: složit nový orgán. Důvěryhodnější, kompetentnější… Času je relativně málo. Sbor musí vzniknout do restartu profesionálních soutěží. Jaké jsou varianty? Podle zdrojů iSport Premium tři. A všechny zajímavé. Rezonují jména bývalého arbitra nebo zástupce Ligové fotbalové asociace, rozhodně nikoliv okrajovou možností pak je dočasný záskok odborníků z UEFA. Asociace a LFA jsou však v názorovém nesouladu.Žhavý pondělní den na tuzemské fotbalové scéně nepřinesl pouze abdikaci svazového místopředsedy Romana Berbra, výkonný výbor zcela jednomyslně rozprášil komisi rozhodčích. Šéfem už není Jozef Chovanec, odvolaní byli též Martin Wilczek, Pavel Mareš a Jiří Kureš. Jediným, kdo nebyl odejit, a v nově složené komisi bude zřejmě pokračovat, je Tomáš Bárta, zástupce Ligové fotbalové asociace.

To jsou konstanty, více jistot chybí. Logicky, je krátce po totální bouři, uklízí se. Jenže fotbal tlačí čas. Pokud by epidemiologické autority povolily opětovný návrat na trávníky o příštím víkendu, musí nová komise vzniknout do konce týdne. Horizontem je neděle. Proto se diskutuje, jedná, vymýšlí. Podle zdrojů redakce jsou ve hře tři možnosti.

Tou první je aktivizace

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

9.kolo
Články odjinud


Články odjinud