Premium
21. října 2020 • 04:50

Kdo místo Chovance? Ve hře jsou tři varianty: bývalý sudí i záskok z UEFA

Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
Zeď Kacetl: podívejte se na zákroky třineckého fantoma, který deptal Spartu
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 5:1. Dvougólový Marcinko poslal Oceláře do semifinále, čeká je Dynamo
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pondělí výkonný výbor asociace odvolal komisi rozhodčích řízenou Jozefem Chovancem. Nyní nastává krok druhý: složit nový orgán. Důvěryhodnější, kompetentnější… Času je relativně málo. Sbor musí vzniknout do restartu profesionálních soutěží. Jaké jsou varianty? Podle zdrojů iSport Premium tři. A všechny zajímavé. Rezonují jména bývalého arbitra nebo zástupce Ligové fotbalové asociace, rozhodně nikoliv okrajovou možností pak je dočasný záskok odborníků z UEFA. Asociace a LFA jsou však v názorovém nesouladu.Žhavý pondělní den na tuzemské fotbalové scéně nepřinesl pouze abdikaci svazového místopředsedy Romana Berbra, výkonný výbor zcela jednomyslně rozprášil komisi rozhodčích. Šéfem už není Jozef Chovanec, odvolaní byli též Martin Wilczek, Pavel Mareš a Jiří Kureš. Jediným, kdo nebyl odejit, a v nově složené komisi bude zřejmě pokračovat, je Tomáš Bárta, zástupce Ligové fotbalové asociace.

To jsou konstanty, více jistot chybí. Logicky, je krátce po totální bouři, uklízí se. Jenže fotbal tlačí čas. Pokud by epidemiologické autority povolily opětovný návrat na trávníky o příštím víkendu, musí nová komise vzniknout do konce týdne. Horizontem je neděle. Proto se diskutuje, jedná, vymýšlí. Podle zdrojů redakce jsou ve hře tři možnosti.

Tou první je aktivizace

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
4

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou. Zimní přestávka začíná už v polovině listopadu kvůli konání MS ve fotbale 2022 a končí na konci ledna.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud