31. ledna 2021 • 18:20

SESTŘIH: Baník - Plzeň 0:2. Důležité body pro hosty, trefil se Ondrášek

7
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Plzně vyhráli v 17. kole první ligy v Ostravě 2:0 a poprvé od září v soutěži naplno bodovali ve dvou utkáních po sobě. Vítězný gól Viktorie vstřelil v 65. minutě Zdeněk Ondrášek, v závěru si Patrizio Stronati vstřelil vlastní branku. Západočeši zvítězili venku v lize po šesti duelech a posunuli se na páté místo právě před Baník. Slezané nezvítězili ve čtvrtém z posledních pěti kol.

Zápas měl od začátku na nesnadném terénu tempo a spád, ale chyběly mu gólové situace. V mezihře sice obě strany dokázaly na útočné polovině kombinovat, ale do finální fáze se nedostávaly. Ondrášek to proto zkusil zpoza vápna zhruba z 20 metrů, ale jeho prudký pokus Laštůvka zlikvidoval.

Hosté pak přišli o zraněného Kovaříka, který po srážce s De Azevedem vypadal hodně dezorientovaně a nakonec ho museli odnést na nosítkách.

Napětí do vápna přinesl až pět minut před koncem úvodní půle Zajíc, který se protáhl po lajně, jeho střelu z úhlu Staněk vyrazil před Holzera, jenž ale nedokázal lépe zamířit a přestřelil. Už v nastaveném čase se v ohrožení ocitla i ostravská brána a Laštůvka měl štěstí, že Šulcův pokus z velkého vápna směřoval kousek vedle tyče.

Viktoria do druhé půle nastoupila mnohem aktivněji a hned v úvodních minutách se několikrát prokombinovala až do šestnáctky. Skórovat ale mohl v 55. minutě De Azevedo, k němuž propadl Laštůvkův výkop. Brazilec však své sólo zakončil nepříliš umístěnou střelou, kterou Staněk vyrazil.

SESTŘIH: Baník - Plzeň 0:2. Viktoria vyhrála venku po čtyřech měsících, rozhodl Ondrášek

Převaha hostů přesto rostla. Plzeň po hodině hry zatlačila soupeře před Laštůvku, gól však vstřelila z brejku. Šulc zatáhl v 65. minutě akci po pravé straně a Ondrášek jeho přihrávku efektně z malého vápna poslal za Laštůvku. Český reprezentant se v lize trefil po devíti duelech.

Západočeši i poté měli zápas pod kontrolou. Domácí nebyli příliš nebezpeční. Jejich porážku zpečetil vlastním gólem v 86. minutě Stronati, který z malého vápna nešťastně tečoval do vlastní sítě střelu Falty, jenž odehrál 150. utkání v soutěži.

Ostrava nevyhrála doma v lize čtvrtý z posledních pěti zápasů. Plzeň od srpna 2009 neprohrála v nejvyšší soutěži s Baníkem ve 22 duelech po sobě a v posledních čtyřech vzájemných duelech navíc neinkasovala.

Domácí:

Hosté: 65. Ondrášek, 86. Stronati (vl.)

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil, Stronati, Ndefe – de Azevedo (72. Mena), Jánoš, Daniel Tetour (72. D. Buchta), Kaloč (87. J. Pokorný), Holzer (65. Potočný) – Zajíc (65. O. Šašinka).

Hosté: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec (C), J. Kovařík (26. Ba Loua) – Bucha, Kalvach, Šulc (90. L. Matějka) – Kayamba (77. Mihálik), Ondrášek (90. Beauguel), Falta.

Baník - Plzeň: Ba Louova rána se kroutila vysoko nad bránu

Baník - Plzeň: Stronati si srazil Faltovu ránu do sítě, 0:2!

Baník - Plzeň: Potočného šajtle pořádně ohrozila Staňka!

Baník - Plzeň: Ondrášek patičkou posílá Viktorii do vedení! 1:0 pro hosty

Baník - Plzeň: Brabec hlavičkoval po Buchově centru do růžku Laštůvkovy brány!

Baník - Plzeň: Azevedo šel sám na Staňka! Ale únik zbrzdil, ránu brankář kryl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Plzeň: Bucha famózní zidanovkou nastartoval akci, Šulcův obstřel skončil mimo

Baník - Plzeň: Šulc v obrovské šanci těsně minul bránu!

Baník - Plzeň: Faltova rána z první mířila vysoko nad

Baník - Plzeň: Zajíc si povodil Brabce, Staněk dobře vyběhl

Baník - Plzeň: Ba Loua v tutovce po Šulcově pasu, v poslední chvíli zasáhl Jánoš

Baník - Plzeň: Kovařík dostal úder do hlavy od Azeveda, otřesený musel střídat

Baník - Plzeň: Ondrášek napřáhl k prudké ráně zpoza vápna

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905