SESTŘIH: Liberec - Slavia 0:1. Kúdela se vrátil do sestavy a rozhodl z penalty

Autor: iSport.cz
6
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili tři dny po vyřazení ve čtvrtfinále Evropské ligy od Arsenalu ve šlágru 27. ligového kola v Liberci 1:0. Zápas rozhodl v 84. minutě z penalty Ondřej Kúdela. Suverénní lídr tabulky jako jediný dál drží neporazitelnost v ligové sezoně, svou rekordní sérii bez prohry v nejvyšší soutěži protáhl už na 39 utkání a znovu se přiblížil k třetímu titulu po sobě. Liberec z posledních čtyř kol získal jediný bod a na šestém místě se mu vzdalují pohárové příčky.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti porážce 0:4 ve čtvrtečním utkání s Arsenalem hned sedm změn v základní sestavě a postavil netradičně tříčlenné obranu. V zahajovací jedenáctce Pražanů bylo hned sedm hráčů, kteří působili v Liberci. Mezi i nimi byl i stoper Kúdela, jenž nastoupil poprvé od zranění a disciplinárního trestu od UEFA za údajnou rasistickou urážku protihráče v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Rangers.

U Nisy se hrál svižný a bojovný fotbal, do šancí se ovšem oba soupeři dostávali jen těžko. Ve třetí minutě technickou střelou těsně minul jeden z bývalých libereckých hráčů v hostujícím týmu Beran.

V 26. minutě měli Pražané největší šanci první půle. Stanciu vypálil z hranice šestnáctky a Slovan zachránil gólman Knobloch. Ve 33. minutě hlavičkoval na druhé straně kousek vedle Karafiát, který směl na rozdíl od spoluhráčů Jugase a Matouška nastoupit, přestože na severu Čech hostuje ze Slavie.

SESTŘIH: Liberec - Slavia 0:1. Řežbu v závěru rozhodl z penalty Kúdela

Po změně stran se neprosadil domácí Mosquera, na druhé straně proti Knoblochovi neuspěl Tecl, šanci však stejně předcházel ofsajd. Trenér Trpišovský, který přišel do Slavie z Liberce, oživil hru trojitým střídáním a jeho svěřenci dostali soupeře pod tlak. Rozhodnout mohl další z bývalých hráčů Slovanu Kuchta, ale v 79. minutě zblízka trefil jen Knoblocha.

„Červenobílí“ otevřeli skóre až o pět minut později. Purzitidis ve vlastním vápně kopl Kuchtu a sudí Hrubeš po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil penaltu. Kúdela z jedenáctého pokutového kopu Slavie v této ligové sezoně nezaváhal a coby obránce si připsal už šestou trefu v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Liberec čelil penaltě ve třetím ligovém duelu po sobě, před týdnem obdrženým gólem z pokutového kopu prohrál 0:1 na Slovácku. Brankář Slovanu Knobloch v tomto ročníku čtyřikrát za sebou z penalty neinkasoval, nyní však proti exekutorům dvakrát po sobě neuspěl.

Domácí:

Hosté: 84. Kúdela

Domácí: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Karafiát (85. Rondić), Mikula (C) – Mara, M. Sadílek, Pourzitidis – Pešek (76. Fukala), Mosquera – Faško (59. Rabušic).

Hosté: O. Kolář – Holeš, Kúdela, Kačaraba, Oscar – Hromada (60. Traoré) – Masopust, Stanciu (60. Provod), Júsuf Hilál (52. Kuchta), Beran (60. Ševčík) – Tecl (C) (80. Van Buren).

Trpišovský po Liberci: Ošklivý fotbal. Jsem rád, že to Kúdela zvládl

Liberec - Slavia: Kúdela bombou proměnil penaltu, sešívaní vedou 1:0!

Liberec - Slavia: Pourzitidis nakopl ve vápně Kuchtu, po zásahu VAR hosté kopou penaltu!

Liberec - Slavia: Oscarovi chyběl kousek! Van Burenův centr málem dostal do odkryté brány

Liberec - Slavia: Parádní ťukes na zhuštěném prostoru, Kuchta si na Knoblocha nepřišel
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Slavia: Kúdela vypálil, ale sestřelil jen Oscara

Liberec - Slavia: Masopust s Kúdelou skvěle vysunuli Kuchtu, ten Knoblocha neprostřelil

Liberec - Slavia: Tecl se probil na Knoblocha, ale neproměnil a vybíhal z ofsajdu

Liberec - Slavia: Peškův centr propadl až k Mosquerovi, ale ten se ustřelil

Liberec - Slavia: Mosquera z přímého kopu těsně přestřelil bránu!

Liberec - Slavia: Holešova hrubka, Mosquerovu přízemní ránu si Kolář pohlídal

Liberec - Slavia: Koscelník se opřel do odraženého míče, střílel vedle

Liberec - Slavia: Karafiátova hlavička zamířila vedle brány

Liberec - Slavia: Krásný ťukes sešívaných, Knobloch jen tak tak vytěsnil Stanciovu střelu!

Liberec - Slavia: Beranův technický obstřel skončil v Knoblochově náruči

Liberec - Slavia: Beran šikovně hledal spoluhráče, Hromada pálil vedle

Liberec - Slavia: Beran si seběhl z pravé strany a pálil těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905