SESTŘIH: Budějovice - Sparta 0:2. Zářil Daněk, trefili se Čvančara a Höjer

9
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

S tímhle výkonem mohl být kouč Brian Priske už spokojenější, stejně tak i nároční fanoušci. Fotbalisté Sparty ve druhém kole FORTUNA:LIGY bez větších problémů zvítězili na půdě Dynama České Budějovice 2:0 a dánský trenér se tak dočkal první soutěžní výhry. Skvělý výkon předvedl Kryštof Daněk, po jehož akci se trefil Tomáš Čvančara, úvodní gól zápasu dal pomocí lehké teče domácích už ve druhé minutě Casper Höjer. Podívejte se na všechny zajímavé momenty zápasu!

Sparta, která nedávno vypadla ve 2. předkole Evropské konferenční ligy s Vikingem Stavanger, poprvé vyhrála až ve čtvrtém soutěžním duelu pod Priskem. Letenští částečně odčinili minulou domácí porážku 1:2 s Libercem z prvního kola. Naopak Dynamo nenavázalo na úvodní vítězství 2:0 nad Pardubicemi.

Priske udělal oproti duelu s Libercem z různých důvodů čtyři změny v základní sestavě. Mimo jiné chyběla útočná jednička Kuchta, který dostal pětizápasový trest za vyloučení po surové hře v úvodním kole. Letenští nastoupili v ofenzivě se dvěma hroty Čvančarou a Julišem a zadák Zelený hrál netradičně na pozici defenzivního záložníka. Jihočeši vyrukovali s pětičlennou obranou.

Sparta vstoupila do utkání nejlépe, jak mohla. Hned ve druhé minutě Letenští nakrátko rozehráli roh a Höjerův střílený centr s pomocí teče domácího Hory zaskočil gólmana Šípoše, který balon propustil kousek za brankovou čáru. Dánský obránce skóroval v české lize poprvé.

Priske po první výhře: Jsem šťastný i za kluky. Daněk je velmi chytrý hráč

Dynamo se z inkasovaného gólu oklepalo a ve 12. minutě bylo blízko k vyrovnání. Po Horově nákopu nejistě vyběhl brankář Holec až téměř k hranici pokutového území, nová posila Jihočechů Čmelík ho stihl obstřelit a trefil tyč.

Domácí drželi v poli se Spartou krok, ale v obraně chvílemi působili nejistě. V 26. minutě jen se štěstím přečkali velký závar ve vápně, o minutu později už ale podruhé inkasovali. Daněk se protáhl přes dva hráče, uvolnil ve vápně Čvančara a ten před Šípošem nezaváhal. Jihočeši si ještě do pauzy vytvořili druhou velkou šanci a znovu u ní byl agilní Čmelík, jehož tvrdou ránu z voleje v 38. minutě vyrazil Holec.

Po změně stran začali domácí aktivně a v 52. minutě po centru hlavou o kousek minul Králik. Na opačné straně po hodině hry připravil agilní Daněk pozici pro Mejdra, který rovněž zamířil vedle. Chvíli nato Daněk zakončoval sám a Dynamo zachránil Šípoš.

Po oboustranném prostřídání ztratila hra tempo a Sparta už tři body bez větších problémů uhájila. Jihočeši se nedočkali branky ani v druhé minutě nastavení, kdy Čoličovu ránu z voleje po signálu z rohového kopu odvrátil kousek před brankovou čarou Hancko.

Domácí:

Hosté: 2. Höjer, 27. Čvančara

Domácí: Šípoš – Sladký (85. Penner), L. Havel, Králik (C), Čolić – Grič, Čavoš (72. P. Hellebrand) – Čmelík (72. Matoušek I), Hora I, Potočný – Mic. Škoda (46. Hais).

Hosté: Holec – Mejdr, Sörensen, Hancko (C), Höjer (62. Pavelka) – Zelený – Pešek (74. Minčev), Daněk (83. Wiesner), Sadílek – Juliš (74. Drchal), Čvančara (62. Karabec).

Domácí: Janáček, Broukal, Švec, Matoušek, Hais, Čoudek, Vais, Hellebrand, Penner

České Budějovice - Sparta: Daněk se parádně opřel do míče z úhlu

České Budějovice - Sparta: Potočný trefil Daňka do choulostivých partií a mohl být rád za žlutou

České Budějovice - Sparta: Hora si pohrál se Sadílkem, Holec vychytal Čmelíkovu bombu

České Budějovice - Sparta: Neskutečné Daňkovo sólo zužitkoval Čvančara, 0:2!

České Budějovice - Sparta: Hostující fans skandují Florin Nita

České Budějovice - Sparta: Holec vyrazil daleko proti Čmelíkovi, který trefil tyč!

České Budějovice - Sparta: Höjerův centr propadl za Šípoše, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905