Michal Koštuřík
Premium
29. ledna 2023 • 04:30

Vrba o štaci ve Zlíně i chybách: Chovám se k lidem, jak oni ke mně

Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrba potřebuje slunce a vláhu, aby rostla. Pavel Vrba bude při angažmá ve Zlíně potřebovat body a důvěru. Jinak jeho renomé, pošramocené předchozími angažmá, ještě klesne. Trenérův nečekaný úkrok stranou z top klubů na ligovou provincii vzbudil na tuzemské scéně úžas a vášně. Místo boje o titul ho čeká stres z toho, aby se svým týmem nesestoupil. „Neviděl jsem důvod, proč to nevzít,“ říká bývalý kouč Plzně, Sparty, Baníku či reprezentace.Ještě se nehrají ostré zápasy a Pavel Vrba je milý, vstřícný. S větším rozhovorem během soustředění na Maltě souhlasil, ale měl jednu podmínku: „Nechci se moc bavit o Spartě a Baníku,“ upozornil rozhodným hlasem. Nakonec se vcelku rozpovídal i o posledních dvou štacích na prestižních adresách, které skončily jeho nuceným odchodem.

Z lidského hlediska ho víc mrzí působení v Ostravě, kde byla část vedení od začátku proti němu. Profesně je dodnes mrzutý z toho, že mu Sparta neumožnila vést tým ve finále MOL Cupu na Slovácku. Těsně před ním byl odvolán a jeho už bývalí svěřenci se Svědíkovým souborem stejně prohráli 1:3. „Šlo o tři dny. Byl jsem strašně zklamaný,“ nezapírá Vrba, jenž vzal v zimní přestávce nabídku od předposledního FC Trinity Zlín. Když ho zachrání mezi elitou, v klubu bude pokračovat.

Když vás novináři potkávali na tiskových konferencích po zápasech na Moravě, působil jste uvolněněji než v Čechách. Ať už jste vedl Plzeň či Spartu. Správný dojem?
„Že jsem byl uvolněnější? Hm, je to možné. Určitě vždycky záleží na výsledku, na atmosféře. Tohle všechno ovlivňuje tiskovku. Máte pravdu i v tom, že se na Moravě cítím dobře. Jsem tam vždycky rád. V některých českých klubech je to taky super. Nemám nic proti Plzni ani Spartě. Těší mě, že jsem ta angažmá zažil. Ale Morava je Morava.“

Hodně lidí tvrdí, že byste se měl změnit, abyste byl zase úspěšný a veřejnost vás vnímala pozitivněji. Souhlasíte?
„V čem se mám změnit?

Být lépe naladěn na okolí, přijímat kritiku, chovat se vstřícně, ne tak arogantně.
„Já jsem se akorát choval k lidem tak, jak se chovali oni ke mně. Spousta čtenářů to neví. V médiích to pak možná vyzní tak, že se mám změnit. Ale já jsem pouze reagoval na chování jiných. Když se mnou chce někdo vycházet fér, nemám problém. Pokud ne, jsem ostražitý a nejsem tak upřímný jako k lidem, kterým věřím. Některým prostě nevěřím, a proto to může vypadat, že jsem nabručený. Buď k někomu cítíte důvěru, anebo ne. A podle toho ty články vypadají. To je stejné ve sportu i v politice.“

Nejde přece jen o novináře, ale i o vaše chování na střídačce. Třeba na konci štace ve Spartě jste opravdu vypadal při zápasech vyčerpaně, unaveně.
(úsměv) „Mně taky přijdou někteří lidé vyčerpaní, když je vidím… Když

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud