SESTŘIH: Hradec - Jablonec 1:4. Obrat po vyloučení gólmana, zářil Chramosta

1
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Jablonečtí fotbalisté zvítězili ve 22. ligovém kole na hřišti Hradce Králové vysoko 4:1, přestože v pauze prohrávali. „Votroky“ poslal do vedení svým prvním gólem v nejvyšší soutěži Filip Novotný, ale v 54. minutě dostal červenou kartu domácí brankář Pavol Bajza a Severočeši skóre čtyřmi trefami otočili. Dvakrát skóroval Jan Chramosta a jednou se prosadili Pavel Šulc s Matějem Polidarem. Hosté navíc neproměnili hned dvě penalty. V nastavení byl vyloučen ještě také královéhradecký Michal Leibl.

„Votrokům“ se v domácím azylu na mladoboleslavském stadionu v poslední době nedaří. Naposledy tam v lize zvítězili v polovině října nad Brnem, dnes tam už popáté za sebou nebodovali a klesli na šesté místo neúplné tabulky. Jablonec si připsal druhou jarní venkovní výhru a poskočil na desátou příčku.

Úvod patřil hostům. Patrák, který nastoupil místo zraněného Černáka vůbec poprvé v ligové základní sestavě Jablonce, se hned v páté minutě ocitl sám před brankářem Bajzou, ale trefil jen jeho nohu. Na druhé straně po rychlém brejku střílel ve skluzu Kubala, ale míč zastavilo břevno.

Ve 34. minutě obrana hostů zaváhala s odkopem, k míči se uvnitř šestnáctky dostal Novotný a tvrdou střelou z voleje k tyči nedal brankáři Hanušovi šanci. Druhou padesátku svých ligových startů načal premiérovým gólem. Vyrovnat mohl ještě do přestávky Patrák, ale i jeho druhý pokus Bajza zneškodnil.

Brzy po změně stran Novotný poslal k zemi unikajícího Šulce a rozhodčí Zelinka nařídil penaltu. Ale Sejk, který dal při posledních dvou startech tři branky, z pokutového kopu Bajzu nepřekonal.

V 55. minutě utekl nepozorně hrající královéhradecké obraně Považanec, Bajza proti němu vyrazil před šestnáctku, zastavil ho faulem a protože to bylo ve vyložené šanci, uviděl červenou kartu.

Jeho místo mezi tyčemi zaujal Reichl a než si sáhl na míč, Chramosta ho překonal parádní trefou z přímého kopu. O pět minut později náhradní gólman vyrazil Sejkovu střelu, ale dobíhající Šulc strhl vedení na stranu Severočechů. Vzápětí mohl srovnat Kubala, ale brankář Hanuš hosty podržel.

Východočeši se i v deseti hnali dopředu, ale hra vabank jim nevyšla. Hosté snadno pronikali do otevřené obrany. V 81. minutě Chramosta vstřelil svůj desátý gól v tomto ligovém ročníku a o čtyři minuty později na další přihrál Polidarovi, který uklidil balon do prázdné branky.

A to ještě Reichl zmařil další velké šance Sejka a střídajícího Jovoviče. V nastaveném čase zneškodnil po vyloučení Leibla i penaltu v podání Hübschmana, jednačtyřicetiletý veterán se tak nestal nejstarším střelcem samostatné ligové historie.

Jablonec vyhrál 4:1 stejně jako před týdnem doma nad Teplicemi a zvítězil potřetí z posledních čtyř kol. „Votroci“ soupeře porazili v lize naposledy v roce 2010 a dnes se jim to nepodařilo už potřinácté za sebou.

Domácí: 34. Novotný

Hosté: 60. Chramosta, 65. Šulc, 81. Chramosta, 85. Polidar

Domácí: Bajza – Ja. Klíma, Kodeš (C), Leibl – Gabriel, J. Kučera, Pudhorocký (60. Reichl), Novotný (71. Trusa) – Smrž, Ryneš – F. Kubala (82. Koubek).

Hosté: Hanuš – Martinec, Král, D. Souček – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Polidar (90+5. Štěpánek) – Patrák (60. Jovović) – Chramosta (87. Ikaunieks), Sejk (90+5. Surzyn).

Domácí: Reichl, Vízek, Čech, Kutík, Hájek, Rada, Jurčenko, Dvořák, Trusa, Koubek

Hosté: Surovčík, Štěpánek, Ikaunieks, Heidenreich, Surzyn, Konda, Jovović, Akpudje

Domácí: Leibl, Bajza (č), Ryneš, Leibl

Miroslav Zelinka – Petr Kotalík, Jan Dohnálek

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

676 diváků

Klíčové momenty utkání:

Hradec Králové – Jablonec: Hübschman se nejstarším střelcem nestal, penaltu neproměnil

Hradec Králové – Jablonec: Druhá nařízená penalta po faulu Liebla na Surzyna

Hradec Králové – Jablonec: Chramosta z hranice vápna překonal Reichla a navýšil vedení na 1:3

Hradec Králové – Jablonec: Pavel Šulc otočil skóre utkání, 1:2 pro Severočechy

Hradec Králové – Jablonec: Jan Chramosta zakroutil míč do sítě a nedal Reichlovi šanci, 1:1

Hradec Králové – Jablonec: Dosavadní hrdina Bajza si po faulu na Považance vysloužil červenou kartu, vystřídal ho Reichl

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905