6. prosince 2023 • 12:30

Liga očima fanoušků: perspektiva Pavelky a spol.? Z Ďolíčku je močál

Autor: iSport.cz, šf
Vstoupit do diskuse
2
 • Video se připravuje ...

  O víkendu si vzal hlavní slovo sníh, ze 17. kola FORTUNA:LIGY se odehrály jen dva duely. Sparta uspěla na hřišti Pardubic 2:1 a fanoušci se zamýšlí nad perspektivou Pavelky, Peška, Mejdra či Sadílka. Slavia sice vyrazila do Zlína, kam i dorazila, ale zase se otočila. Duel se neodehrál. Volno měli i příznivci Baníku, kteří tak otevřeli otázku vlastního stadionu. Ve Vítkovicích to není ono… A nikdy nebude. V Ďolíčku dělali vše pro to, aby se hrálo. Jenže se nehrálo a místo travnaté plochy teď mají močál. Je tu tradiční Liga očima fanoušků.

 • Sparta Praha

  Jakou perspektivu mají Pavelka a spol.?

  Náš výkon v prvním poločase v Pardubicích byl stejně studený jako čerstvě vytažený vánoční kapr. Jestli to zapříčinilo množství změn v základu, nevím, dokonce ani trenér si není jist! Ještě že LK37 dvakrát rozvlnil síť. Sestava prvního poločasu se neosvědčila, borci v útoku nedostali pořádný míč do běhu a soupeř byl lepší. To ve mně vyvolává spoustu otázek, zejména s výhledem do budoucna. Přestože některým hráčům nelze upřít bojovnost, je otázkou, jakou perspektivu mají u nás Pavelka, Pešek, Mejdr a třeba i Sadílek, který je ve srovnání s působením ve Slovácku poloviční. Nepřipomíná trochu Trávníka, který u nás pouze paběrkoval? Také je asi třeba řešit obsazení obou wingbeků, což je pozice vpravdě ďábelsky náročná. Bránit i aktivně se podílet na založení útoku, to jen tak nikdo neumí. Preciado i Wiesner často bránit zapomínají, zatímco směrem dopředu jsou velmi aktivní. Prioritou pro mě zůstává využití opce na Vindahla, výhra nad Jabloncem, a hlavně výhra v Limassolu, která může zachránit postup do jarních bojů v EL.

  Miloš Kolář. 72 let, fotbalový důchodce

  SESTŘIH: Pardubice - Sparta 1:2. Krejčí rozhodl drama. Odvolaný vyrovnávací gól v závěru
  Video se připravuje ...

 • Slavia Praha

   

  Liga mistrů nadosah! Historická sezona, jak funguje koeficient?
  Video se připravuje ...

 • Baník Ostrava

  Vlastní stadion nade vše. Dočkáme se?

  Sněhovou pauzu využiju pro menší bilancování podzimu. Co se týče mládeže, tam jsme se ve srovnání s minulostí posunuli. Nejen co se týče výsledků, ale i zázemí, působí to na mě, že je znát i koncepce. V celostátní dorostenecké lize je sedmnáctka druhá, a devatenáctka dokonce první. Juniorka přezimuje na druhém místě a bude bojovat o postup do druhé ligy. Z toho by mohli těžit hlavně odchovanci, kteří by nemuseli cestovat nikde po hostováních, kde kolikrát ani nehrají v základu. Pozitivní také je, že juniorka dost omladila. Áčko budu hodnotit až po posledním „podzimním“ zápase, nicméně momentálně sedmé místo je asi nejen pro mě zklamáním. Možnosti a ambice jak týmu, tak klubu, jsou někde jinde. Zdaleka největším problémem je ovšem stadion. Hrajeme ve vítkovické atletické aréně, kde jednou za rok pořádaná Tretra už nikoho nezajímá. Nejsme tam doma a nikdy nebudeme! O ryze fotbalovém stadionu, který bude náš, se ale už nejen na veřejnosti začíná čím dál více hovořit…

  David Liveč. 42 let, vedoucí prodeje

  Baník se vrátil na Bazaly. Podívejte na exkluzivní prohlídku areálu s iSport TV!
  Video se připravuje ...

 • Bohemians Praha 1905

  Proč se neodložilo celé kolo?

  Ligové kolo zapadlo do sněhu. Odehrála se dvě utkání a můžeme jen vytvářet nepodložené teorie proč. Stojí za tím televizní společnost, která ligu vysílá? Cítila slabší mužstva větší šanci na bodový zisk na složitém terénu? A kdo byl v Olomouci tím slabším? Trenéři Jílek a Svědík zhodnotili situaci výstižně. Volání po změně formátu na jaro–podzim považuji za špatný vtip a snahu na sebe upozornit, protože je to blbost ve všech ohledech. Dost podobně to mám s vyjádřeními funkcionáře, který chce nechat zaplatit snídani pro hráče. Naprosto logické a spravedlivé by bylo přesunout celé kolo do jara, kde bude napěchovaný kalendář, ale kdyby byla vůle… V Ďolíčku se vyhřívalo několik dní, výsledkem je močál, který zdokumentoval videem ředitel komunikace Petr Koukal. Zarazilo mě odsunutí zápasu na 13. prosince. Nepředpokládám lepší stav hrací plochy, a hlavně utkání fanouškům naruší tradiční Vánoce s klokanem, kdy by mnoho věcí z programu oblíbené události zkrátka nešlo. Jsem zvědavý, kolik zápasů se letos ještě odehraje. „Klokani“ bojují!

  Vít Lukeš. 31 let, živnostník

  Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud