Preciado se rozjel: gól, asistence i pravý bek. Jak to má s angličtinou?

Autor: Jiří Fejgl
15
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
Dokonalý obrat z 0:3 na 4:3. Hertl rozhodl o výhře Vegas proti Coloradu

Už při výhře nad Betisem v Evropské lize byl výrazný. V Pardubicích si pak dal oddych - a proti Jablonci byl mužem zápasu. Angelo Preciado začíná prodávat schopnosti, pro které ho Sparta koupila. V prvním poločase zapsal do kanadského bodování 1+1 a byl zásadní při jasné výhře 3:0.

V 17. minutě se klasicky vydal vpřed podél pravé lajny. Na přední tyč mu způsobně nabíhal Jan Kuchta, ale on si všiml, že když centr přetáhne, uvolní do šance Lukáše Haraslína. Tak Angelo Preciado poslal dlouhý pas na slovenského střelce.

Byl to dobrý nápad, křídelník si míč zpracoval, pak zasekl (jak by řekl Zlatan Ibrahimovič, poslal tím Davida Štěpánka i Nemanju Tekijaškiho na párek) a prostřelil po zemi Jana Hanuše.

Sparta - Jablonec: Haraslín si skvěle zasekl a zavěsil k bližší tyči, 2:0

O sedm minut později se k Preciadovi odrazil míč po Kuchtově ráně, již vyrazil Hanuš. Ekvádorec byl nekompromisní a pohnul se skóre na - nakonec - konečný stav 3:0. Na velké obrazovce vedle domácího kotle pak bylo vidět, jak byl rozesmátý, oslavu prvního zásahu v pražském týmu si vychutnal.

„Každý vidí jeho hráčské kvality. Je velmi rychlý, je inteligentní s míčem, ale také bez něj. Je na něm vidět, že hrál mnoho mezinárodních zápasů, mnoho velkých utkání,“ chválil Preciada spoluhráč ze středové formace Kaan Kairinen. „On je pro nás velká pomoc, je to tak,“ přihodil. „Také se učí, mírně se zlepšuje v angličtině, proto můžeme trochu více komunikovat,“ prozradil finský reprezentant.

Sparta - Jablonec: Preciadova dorážka korunuje dobrý výkon Ekvádorce, 3:0

Proti Jablonci navíc Preciado ukázal, že zvládne i jiné úlohy. Po vyloučení stopera Martina Vitíka se přesunul na post pravého beka. S výjimkou jedné situace, kdy nenavázal rychlíka Vladimíra Jovoviče, byl v pohodě. „Přesto víme, že jeho pozice wingback,“ upozornil trenér Brian Priske. „Mně se velmi líbí. Je dynamický, agresivní, takové krajní beky mám rád. Podporuje útok, jde do zakončení. Ve Spartě vědí, že v něm mají kvalitu i budoucnost,“ hodnotil jablonecký kouč Radoslav Látal.

I on si dozajista všiml, že Ekvádorec postupně výkonnostně roste. „Adaptace není jednoduchá. Je zvyklý na jihoamerický fotbal či belgickou ligu, česká je odlišná. Navíc přišel až na konci přestupního termínu, často odlétá na kvalifikaci mistrovství světa,“ připomněl Priske.

Přesto je progres jasný - duel s Jabloncem ho potvrdil.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905