Rosický dře od rána do večera | iSport.cz
29. listopadu 2008 • 13:21

Rosický dře od rána do večera

Autor: Blesk
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Na sobě navlečenou bundu se znakem Arsenalu a kraťasy, z nichž leze nepatrně zjizvené – prokleté – levé koleno. Od úst mu jde v mrazivém počasí pára.Tomáš Rosický, kapitán fotbalové reprezentace, kráčí z rehabilitačního centra Eden-Reha stojícího v německém Donaustaufu. Tady bojuje o své životní všechno – o návrat na fotbalový trávník.

Čtěte také:
Kocurová léčila "Rosu" na Maledivách! >>>
Paska: Operace Rosického dopadla na jedničku>>>
Wenger: Rosický? Do osmi týdnů >>>
Vrátí se Rosický za dva měsíce? >>>


V tichém městečku u Dunaje (10 km od Regensburgu) se dává do kupy po druhé operaci podkolenní šlachy. Tohle zraněné místo mu znemožňuje už od ledna letošního roku hrát milovaný fotbal.

Rosický: Musím mlčet!
Tomáši, prozraďte českým fanouškům, jak se cítíte?
„Nezlobte se, ale nejde to.“

Nemůžete ani promluvit o procedurách, které tady na rehabilitační klinice podstupujete?
„Bohužel. Omlouvám se, ale nemohu vám nic říct. Vážně musím mlčet.“

Proč tomu tak je?
„Taková je dohoda s Arsenalem.“

Je pátek, půldruhé odpoledne. Tomáš, ještě trochu zadýchaný z dopoledního cvičení, vychází z recepce domu připomínajícího velkou horskou chatu. Schovává bradu pod límec a mizí do nedalekého hotelu na oběd. „Sem nesmíte!“ přikazuje muž s postavou boxera těžké váhy.

Po necelé hodině »Rosa« pospíchá na další ozdravné procedury. „Nezlobte se, ale nemohu nic říci,“ omlouvá se při dotazu na stav jeho kolena.


Až za tmy se vrací do hotelu, ve kterém tráví zbytek dne. Posilovna, hotel, bazén, hotel, sauna, hotel, masáže, hotel,... Jiné místnosti a aktivity v současnosti záložník londýnského klubu nezná. Večer lehne do postele a usne jako mimino.

Zachumlaný Rosický pod bundou
Zachumlaný Rosický pod bundou

„Když jsem byl po operaci kolena, dřel jsem tady jako nikdy v životě. Od devíti do pěti jsem nic jiného nedělal,“ popsal tři roky starý pobyt na místní klinice Jan Koller, nejlepší střelec českého nároďáku a Tomášův bývalý spoluhráč z Dortmundu.

Témata:  sport, fotbal, Arsenal, rosický.
Články odjinud


Články odjinud