Talent z Bayernu poprvé za Spartu. Posila? To je na vedení, řekl Horňák

Chorvatský útočník Mario Crnički během utkání za sparťanskou juniorku
Chorvatský útočník Mario Crnički se zkouší prosadit v juniorce Sparty
Talentovaný útočník Mario Crnički na testech ve Spartě
Talentovaný útočník Mario Crnički v utkání juniorské ligy mezi Spartou a Zlínem
Chorvatský forvard Mario Crnički se snaží prosadit v utkání juniorské ligy mezi Spartou a Zlínem
Chorvatský útočník Mario Crnički se snaží prosadit přes obranu zlínské juniorky
Guélor Kanga na oslavu branky sundal dres
21
Fotogalerie
dvo
Ročník 2017/18
Začít diskusi (0)

V Bayernu trénoval pod Pepem Guardiolou i Carlem Ancelottim. V mnichovské kabině se potkával s Franckem Ribérym a spol. V prvním testu za juniorský tým ve Spartě proti Zlínu (2:0) však 20letý chorvatský útočník Mario Crnički neoslnil. Za 76 minut se objevil v jediné šanci. „Mohl z toho být gól, ale druhý poločas na míči tolik nebyl. Nedostal se do hry,“ shrnul jeho představení trenér sparťanské juniorky Michal Horňák. O tom, zda by mohl mít přínos pro A- tým Letenských, spekulovat nechtěl.

Video placeholder
Talent Bayernu Crnički: Cílem je zůstat ve Spartě a prosadit se • iSportTV

Proti zlínské juniorce dostal chorvatský útočník šanci od prvních minut na hrotu po boku Ahmeda Mohameda. Ale byl to egyptský fotbalista, kdo od začátku bavil diváky.

Na první velký moment čekal Crnički do 11. minuty. V pokutovém území si zpracoval míč, obtočil se kolem obránce a snažil se zakončit levačkou. Jeho pokus však brankář kontroloval.

„To bylo pěkné, mohl to být gól,“ komentoval akci po utkání trenér Horňák. „Co jsem ho viděl v tréninku, tak levačku i pravačku má velmi dobrou.“

Video placeholder
Talent Bayernu Crnički: Cílem je zůstat ve Spartě a prosadit se • iSportTV
Crnički proti juniorce Zlínu
Souboje vyhrané/prohrané:  3/2
Hlavičkové souboje: 0/1 
Přihrávky úspěšné/neúspěšné: 7/1
Střely: 1
Fauly: 0/0

Ve 24. minutě si mohl připsat asistenci, ale Pavlík po jeho narážečce trefil pouze tyč. V 76. minutě jej pak na hřišti nahradil Čajkovský.

„S tím, co jsem dnes předvedl, jsem spokojený. Ale mnohem důležitější je, že Sparta vyhrála. Je to tu velmi pěkné. Já vidím Spartu jako největší český klub, doufám, že tu budu moct zůstat,“ shrnul svůj výkon sám Crnički po zápase.

Horňák však tak optimistický nebyl. „Zda může být přínosem pro A-tým? To musí zhodnotit vedení. Určitě nějaký talent má, ale jestli to bude pro Spartu, to nedokážu posoudit,“ řekl.

Crnički, který od mala žije v Mnichově a prošel všemi mládežnickými výběry Bayernu, by se nyní rád prosadil v dospělém fotbale. Dosud totiž působil pouze v rezervě, která působí v regionální lize.

„Uvidíme, co bude. Čekám, co mi vedení řekne a jaké bude jejich rozhodnutí. Rád bych se prosadil v profesionálním fotbale. Věřím, že by to mohlo být zrovna ve Spartě,“ dodal mladý Chorvat.

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Sparta 0:1. Rozhodl Kanga, Vysočina trefila břevno a tyč • iSport TV

Video placeholder
Jihlava - Sparta: Kanga se prosadil z velké dálky! Míč skočil před Rakovanem - 0:1 • iSport TV

Video placeholder
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Zlín 2:1. Domácí uhlídali výhru, pálil Lafata • iSport TV
Začít diskuzi

Nejvyšší česká fotbalová soutěž mění v sezoně 2024/2025 oficiální název na Chance Ligu. Titul obhajuje Sparta Praha.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů