Opava padla a před Baník se nedostala, Haškova Vlašim válí

0
Sparta - Baník: Haraslín nádhernou ranou překonal Markoviče, 4:1!
Sparta - Baník: Drama na Letné! Ewertonův průnik zužitkoval Kubala, 4:3!

Fotbalisté Ostravy ve 14. kole druhé ligy remizovali 0:0 v Sokolově a na vedoucí Olomouc ztrácejí z druhého místa v tabulce čtyři body. Hostující Baník v této sezoně udržel neporazitelnost, venku hrál nerozhodně v šestém ze sedmi duelů. Viktoria Žižkov doma deklasovala poslední Prostějov, Opava prohrála ve Varnsdorfu a nevyužila šanci dostat se před Baník.

Ostrava měla hlavně v prvním poločase převahu, ale Ožvolda s Mičolou slibné šance neproměnili. Prosadit se nedokázali ani hráči Sokolova, kteří tak prodloužili čekání na výhru na pět utkání.

Třetí Opava prohrála ve Varnsdorfu 0:1 a nevyužila šanci vystřídat na druhé pozici Ostravu. Domácí díky gólu Dordiče z 32. minuty ukončili sérii sedmi zápasů bez vítězství a jsou jedenáctí.

Třinec doma zdolal Pardubice 1:0 a po sérii tří porážek zvítězil. Zápas rozhodl už v osmé minutě obránce Stříž, jehož přetažený centr nečekaně skončil v síti. Východočeši na půdě soupeřů prohráli šestý z osmi duelů v ročníku.

Předposlední nováček z Vítkovic doma podlehl Vlašimi 0:2 a utrpěl desátou porážku za sebou. Hosté o sedmém triumfu v řadě rozhodli už v úvodní půlhodině, kdy se trefili Piško a Hašek.

České Budějovice zvítězily na hřišti jihočeského rivala Táborska 1:0 gólem Táborského z 37. minuty. Dynamo potřetí v řadě neprohrálo a neinkasovalo, na druhou Ostravu ztrácí tři body.

Žižkov doma neprohrává

Žižkov v neděli dopoledne deklasoval i díky hattricku útočníka Tomáše Dočekala poslední Prostějov 5:1, v sezoně doma udržel neporazitelnost a posunul se na sedmé místo tabulky.

Žižkov rozhodl už v prvním poločase, ve kterém se dvakrát trefil Dočekal a jednou Hašek. Za Prostějov snížil na 1:2 Štrombach. V závěru utkání ještě triumf Viktorie zvýraznili Pavlata a svým třetím zásahem Dočekal.

Prostějovský nováček soutěže utrpěl jedenáctou porážku v ročníku a na nesestupová místa ztrácí šest bodů.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Fotbal Třinec - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 8. Stříž. Rozhodčí: Ardeleanu - Kožár, Pochylý. ŽK: Zavadil, Pospíšil (oba Pardubice). Diváci: 231.

Baník Sokolov - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Julínek - Ratajová, Antoníček. ŽK: Ožvolda, Zápotočný (oba Ostrava). Diváci: 2930.

MAS Táborsko - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 37. Táborský. Rozhodčí: Královec - Vysloužil, Vitner. ŽK: Táborský (Č. Budějovice). Diváci: 1863.

MFK Vítkovice - Sellier & Bellot Vlašim 0:2 (0:2)
Branky: 10. Piško, 30. F. Hašek. Rozhodčí: Ginzel - Boček, Poživil. ŽK: Cverna - F. Hašek. Diváci: 415.

Viktoria Žižkov - 1. SK Prostějov 5:1 (3:1)
Branky: 19., 40. a 85. Dočekal, 7. Hašek, 81. Pavlata - 21. Štrombach. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Melichar. ŽK: Sixta (Žižkov). Diváci: 893.

FK Varnsdorf - SFC Opava 1:0 (1:0)
Branka: 32. Dordič. Rozhodčí: Matějček - Šimáček, Horák. ŽK: Knejzlík, Kolář - Jursa. Diváci: 523.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37