České Budějovice zničily Vítkovice 6:0 a jsou druhé. O skóre vede Opava

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Českých Budějovic v 10. kole druhé ligy rozdrtili doma Vítkovice 6:0. Jihočeši si připsali druhé vítězství za sebou a v tabulce jsou s 21 body o skóre druzí za vedoucí Opavou. Třetí Třinec má o bod méně.

České Budějovice chtěly napravit poslední domácí remízu a do utkání vstoupily hodně aktivně. První půli vyhrály 4:0 a pomohly jim k tomu i dva vlastní góly Vítkovic. Slezané zůstávají v tabulce poslední bez výhry a se čtyřmi body.

"Musíme být spokojeni jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou. Do zápasu jsme dobře vstoupili, pomohla nám brzká vedoucí branka. Hráli jsme dobře po všech stránkách, měli jsme chuť do hry, vytvořili jsme si hned několik dalších šancí. Odehráli jsme dobré utkání," citoval klubový web trenéra Českých Budějovic Davida Horejše.

Nedařilo se opět Varnsdorfu, který prohrál 0:1 se Sokolovem, vedeným bývalým kapitánem Plzně Pavlem Horváthem. Domácí jsou předposlední s pěti body a stále čekají na výhru. Ve zbylém dnešním duelu Vlašim porazila dvěma góly Pavla Vyhnala Ústí nad Labem 2:1.

Třinec si poradil se Znojmem

Fotbalisté Třince v 10. kole druhé ligy otočili domácí zápas se Znojmem, zvítězili 2:1. Znojmo poslal do vedení ve 25. minutě Lacko, ale domácím vyšel druhý poločas. Na jeho začátku vyrovnal hlavou Juřena a z třineckého tlaku devět minut před koncem dokonal obrat Šumbera.

Slezané ve druhé lize neprohráli popáté za sebou, naopak znojemský tým ztratil body po předchozí sérii čtyř výher a klesl na šestou pozici.

Příbram doma zdolala oslabený Frýdek-Místek 2:1 a je pátá. Hosté sice skórovali už ve třetí minutě díky Biolkovi, ale ve 25. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Varadi.

Středočeši otočili stav už v závěru prvního poločasu brankami Skácela a Zápotočného.
Pardubice zvítězily na hřišti Táborska hladce 3:0 a poskočily na čtvrté místo tabulky. Mezi střelce se zapsali ve 13. a 17. minutě Fousek s Pirohem, po hodině hry přidal třetí zásah hostů střídající Petráň.

Opava smetla domácí Žižkov

Fotbalisté Opavy v předehrávce 10. kola Fotbalové národní ligy rozstříleli Žižkov na jeho hřišti 5:1. Pro Opavu to byl už třetí zápas v sezoně s alespoň pěti vstřelenými góly. S 27 góly mají Slezané o 12 branek více než nejproduktivnější z ostatních celků.

Opava začala gólové hody už po minutě hry, kdy se po rohovém kopu prosadil Žídek. Ten v 10. minutě kolmicí za obranu našel Kayambu a konžský útočník zvýšil. A za dalších deset minut se prosadil zblízka i Smola.

Žižkov sice vzápětí snížil parádní střelou Podrazkého ze 30 metrů, ale Opava se tím nenechala rozhodit. Naopak před poločasem domácí neubránili další roh a Simerský hlavou vrátil hostům tříbrankový náskok.

Ve druhé půli už tolik branek nepadalo, ale opavští fanoušci se ještě jednou mohli zaradovat, když Kuzmanovič patičkou tečoval do branky centr od Kayemby. Pro Žižkov to tak byla nejvyšší domácí porážka od roku 2009, kdy stejným výsledkem podlehl Jihlavě.

10. kolo druhé fotbalové ligy:

1. FK Příbram - MFK Frýdek-Místek 2:1 (2:1)
Branky: 42. Skácel, 45. Zápotočný - 3. Biolek. Rozhodčí: Machálek - O. Černý, Vít. ŽK: Jandera, Matoušek, Skácel - Varadi, Ondráček, Biolek, Bilič. ČK: 25. Varadi. Diváci: 1216.

MAS Táborsko - FK Pardubice 0:3 (0:2)
Branky:
13. Fousek, 17. Piroch, 60. Petráň. Rozhodčí: Adámková - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Kopřiva (Táborsko). Diváci: 675.

Třinec - 1. SC Znojmo 2:1 (0:1)
Branky:
56. Juřena, 81. Šumbera - 25. Lacko. Rozhodčí: Pechanec - Batík, Poživil. ŽK: Juřena - Mešaninov, Svozil. Diváci: 580.

Viktoria Žižkov - Opava 1:5 (1:4)
Branky:
30. Podrazký - 2. Žídek, 10. Kayamba, 21. Smola, 41. Simerský, 78. Kuzmanovič. Rozhodčí: Příhoda - Horák, Pfeifer. ŽK: Pardubský, Hašek - Schaffartzik, Jursa. Diváci: 1421.

Vlašim - Ústí nad Labem 2:1 (2:0)
Branky: 28. a 38. z pen. Vyhnal - 51. Gilian. Rozhodčí: Ginzel - Vodrážka, Hock. ŽK: Hašek, Skopec - Kotěra, Výborný, Šnirc. Diváci: 645.

Varnsdorf - Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 37. Končal. Rozhodčí: Klíma - Ratajová, Melichar. ŽK: Bílek, Bláha - Hlavatý, Mejdr. Diváci: 653.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38