10. listopadu 2017 • 19:27

Opava porazila Vítkovice a poskočila na druhé místo druhé ligy

Opava si veze z Vítkovic všechny body (archivní foto)
Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0! Liberec - Slavia: Stoch krásně technicky obstřelil zeď, sešívaní vedou 1:0!
Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí Vítkovice - Liberec: Pešán v návalu emocí, po skončení druhé třetiny seřval rozhodčí

Fotbalisté Opavy zvítězili v předehrávce 16. kola druhé ligy na hřišti Vítkovic 2:1 a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Na vedoucí Třinec, který má zápas k dobru, ztrácí největší favorit soutěže jeden bod, a před třetími Českými Budějovicemi má naopak jednobodový náskok.

Opava vyhrála v druhé lize venku poprvé po dvou zápasech. Ve Vítkovicích ji poslal do vedení v nastaveném čase první půle Tomáš Jursa, v 64. minutě ranou pod břevno srovnal Vladimír Mišinský, ale hned za tři minuty rozhodl o třech bodech pro favorita po rohu Jan Žídek.

Výsledek:

Vítkovice - Opava 1:2 (0:1)
Branky: 64. Mišinský - 45.+2 Jursa, 67. Žídek. Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: Dramé, Twardzik, Motyčka, Urbančok - Simerský, Zavadil. Diváci: 1237.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

1.  Jihlava 12 8 2 2 21:9 26
2.  Č. Buděj. 12 8 1 3 22:11 25
3.  Hr. Králové 12 7 2 3 16:8 23
4.  Pardubice 12 6 4 2 24:12 22
5.  Ústí 12 7 1 4 19:16 22
6.  Varnsdorf 12 5 5 2 9:6 20
7.  Vítkovice 12 5 3 4 16:16 18
8.  Prostějov 12 4 6 2 12:12 18