31. března 2018 • 18:32

Výhry slaví Příbram, Opava i Hradec. Olympia remizovala s Vlašimí

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Hradce Králové ve druhé lize rozstříleli 5:1 třetí Třinec a v neúplné tabulce se přiblížili postupovým příčkám na rozdíl jediného bodu. Ve druhém dnešním utkání Ústí nad Labem zvítězilo 2:0 nad Českými Budějovicemi a minimálně do neděle opustilo sestupové pásmo.

Opavu poslal v prvním poločase do vedení třináctým gólem v sezoně Kuzmanovič a na druhém místě pořadí střelců ztrácí na vedoucího Pázlera z Hradce Králové jediný zásah. Po přestávce vedení favorita navýšili Simerský se Smolou, kteří se prosadili v rozmezí šesti minut.

Slezané vyhráli i čtvrtý jarní zápas a před Příbramí nadále drží náskok osmi bodů. Středočeši dnes otočili zápas se Žižkovem, který poslal do vedení Štípek, ale po dvou minutách srovnal domácí Květ. Viktoria ještě dokázala v závěru snížit na 2:3, ale naděje na remízu vzápětí sebral čtvrtou brankou Slepička.

Hradec se doma rychle ujal vedení zásluhou Pázlera s Vlkanovou, kteří se trefili v rozmezí pěti minut. Před přestávkou sice snížil Juřena, ale domácí znovu uklidnily slepené góly - v 64. minutě se z penalty prosadil opět Pázler a minutu na to Funda. V závěru zpečetil výsledek Miker.

Trefa Vojtěcha Hadaščoka stačila Vlašimi na remízu

Pázler už ve druhé lize nastřílel 14 branek a před druhým Kuzmanovičem z Opavy vede pořadí kanonýrů o dva góly. Hradec Králové díky třetímu vítězství ze čtyř jarních zápasů ztrácí na Třinec i druhou Příbram jediný bod. Oba soupeři však mají o jeden, respektive tři zápasy méně.

O výhře Ústí rozhodli Richter se Zemanem a severočeský celek se díky nim dočkal prvního vítězství po pěti zápasech a teprve čtvrtého v sezoně. V

Vítkovice vyhrály a opustily pásmo sestupu

Fotbalisté Vítkovic ve 20. kole druhé ligy doma zdolali Varnsdorf 1:0 a po prvním vítězství od loňského října opustili sestupové pásmo. Druhý nedělní zápas FNL mezi Sokolovem a Pardubicemi skončil bez branek.

Ve Vítkovicích rozhodl ve 35. minutě umístěnou hlavičkou Žondra. Za hosty, kteří po třech odkladech hráli poprvé v jarní části sezony, mohl v závěru odpovědět Kozma, ale hlavou z dobré pozice minul.

Na straně domácích pak ještě zahodil velkou šanci na druhý gól Urbančok. Varnsdorf je v neúplné tabulce třináctý o bod před čtrnáctými Vítkovicemi.

Po úvodním nezáživném poločase se Sokolov ve druhém dějství zlepšil a sahal po vítězství, ale nejprve v koncovce dvakrát neuspěl Silný a na konci utkání netrefili pardubickou branku ani Dvořák s Přeučilem. Obě mužstva tak na jaře ve FNL zůstávají bez výhry, Pardubice jsou na pátém místě a Sokolovu patří desátá pozice.

20. kolo druhé fotbalové ligy:

Frýdek-Místek - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 87. Tandir. Rozhodčí: Julínek - Dresler, Batík. ŽK: Mravec, Krčula, Mozol - Musiol, Prošek. Diváci: 632.

Opava - Znojmo 3:0 (1:0)
Branky: 25. Kuzmanovič, 70. Simerský, 76. Smola. Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Hock. ŽK: Zapalač - Vašíček, Ambrozek. Diváci: 5143.

Příbram - Viktoria Žižkov 4:2 (1:1)
Branky: 26. Květ, 64. Grajciar, 70. Matoušek, 88. Slepička - 24. Štípek, 87. Musa.

Olympia Praha - Vlašim 1:1 (1:1)
Branky: 36. Katidis - 25. Hadaščok. Rozhodčí: Nenadál - Šimáček, Poživil. ŽK: Katidis, Verner, Vasiliu, Keita - Badocha, Vodháněl, Janda. Diváci: 625.

Hradec Králové - Třinec 5:1 (2:1)
Branky: 12. a 64. z pen. Pázler, 17. Vlkanova, 65. Funda, 89. Miker - 40. Juřena. Rozhodčí: Houdek - Lakomý, Dohnálek. ŽK: Urma, Schwarz, Miker - Masař. Diváci: 1155.

Ústí nad Labem - České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 18. Richter, 64. Zeman. Rozhodčí: Dubravský - Mokrusch, Anotníček. ŽK: Hašek, Čavoš, Táborský, Kladrubský (všichni Č. Budějovice). Diváci: 832.

MFK Vítkovice - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 35. Žondra. Rozhodčí: Ginzel - Vodrážka, Novák. ŽK: Mikula, Dramé, Twardzik, Mišinský, Žondra, Chmiel - Kozma. Diváci: 439.

Baník Sokolov - FK Pardubice 0:0
Rozhodčí: Klíma - Ratajová, Kotalík. ŽK: Končal - Jeřábek, Kovář. Diváci: 630.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.