FORTUNA národní liga | Žižkov doma podruhé vyhrál, ve druhé lize dál překvapuje nováček z Líšně | iSport.cz
11. srpna 2019 • 13:03

Žižkov doma podruhé vyhrál, ve druhé lize dál překvapuje nováček z Líšně

0
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili ve 4. kole druhé ligy Vítkovice 2:0. Pražané vyhráli i druhý domácí zápas sezony, naopak venku dosud nezískali ani bod. Slezané nenavázali na minulé úvodní vítězství a potřetí ze čtyř kol nebodovali.

Žižkov byl po celý zápas aktivnější, ale prosadil se až v poslední půlhodině. Trenérovi Veselému skvěle vyšlo střídání, neboť čerstvý Čapek byl na trávník jen dvě minuty, než v 64. minutě otevřel skóre. Pojistku přidal osm minut před koncem z přímého kopu Březina.

Nováček Líšeň vyhrál ve Vlašimi 2:1, udržel neporazitelnost a patří mu druhé místo v tabulce o dva body za Jihlavou. Na Machálkovu trefu odpověděl ještě před pauzou domácí Dias, ale vítězství brněnskému týmu zařídil v 88. minutě střídající Vintr.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Vítkovice 2:0 (0:0)
Branky: 64. Čapek, 82. Březina. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Hurych. ŽK: Švenger, Guttiner - Matoušek, Holiš. Diváci: 1002.

Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Cabadaj - Urbanec (62. Čapek), Gil (85. Halgoš), Bazal (89. Guttiner) - Diviš. Trenér: Veselý.
Vítkovice: Květon - Stříž, Cverna, Mikula, Surzyn - Holiš (76. Suchan) - Zorvan, Kania, Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja) - Kovařík. Trenér: Balcárek.

Vlašim - Líšeň 1:2 (1:1)
Branky: 41. Dias - 37. Machálek, 88. Vintr. Rozhodčí: Denev - Paták, Hájek. ŽK: Breda, Svoboda, Skopec - Rolinek, Vintr. Diváci: 742.

Vlašim: Řehák - Breda, Broukal, Štochl, Pilík (89. Šabanov) - Janda, Skopec, Blecha (59. Jelínek), Svoboda - Dias (71. Plachý), Fotr. Trenér: Hradecký.
Líšeň: Šustr - Bednář, Hlavica, Kříž (46. Málek), Minařík (76. Rolinek) - Čermák, Jeřábek, Zikl (46. Vintr), Hladík - Reteno Elekana, Machálek. Trenér: Kafka.

David Čapek ze Žižkova uniká v rychlostním souboji vítkovickému obránci Michalu Střížovi

1. Pardubice 30 22 4 4 55:19 70
2. Brno 30 20 7 3 75:29 67
3. Dukla 30 19 2 9 62:40 59
4. Hr. Králové 30 15 9 6 54:29 54
5. Jihlava 30 14 7 9 59:46 49
6. Žižkov 30 15 4 11 45:40 49