Žižkov doma podruhé vyhrál, ve druhé lize dál překvapuje nováček z Líšně | iSport.cz
11. srpna 2019 • 13:03

Žižkov doma podruhé vyhrál, ve druhé lize dál překvapuje nováček z Líšně

Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu Liberec - Sparta: Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce Jágrův dobrý skutek! Při představení nových dresů jeden věnoval postižené fanynce

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili ve 4. kole druhé ligy Vítkovice 2:0. Pražané vyhráli i druhý domácí zápas sezony, naopak venku dosud nezískali ani bod. Slezané nenavázali na minulé úvodní vítězství a potřetí ze čtyř kol nebodovali.

Žižkov byl po celý zápas aktivnější, ale prosadil se až v poslední půlhodině. Trenérovi Veselému skvěle vyšlo střídání, neboť čerstvý Čapek byl na trávník jen dvě minuty, než v 64. minutě otevřel skóre. Pojistku přidal osm minut před koncem z přímého kopu Březina.

Nováček Líšeň vyhrál ve Vlašimi 2:1, udržel neporazitelnost a patří mu druhé místo v tabulce o dva body za Jihlavou. Na Machálkovu trefu odpověděl ještě před pauzou domácí Dias, ale vítězství brněnskému týmu zařídil v 88. minutě střídající Vintr.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Vítkovice 2:0 (0:0)
Branky: 64. Čapek, 82. Březina. Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Hurych. ŽK: Švenger, Guttiner - Matoušek, Holiš. Diváci: 1002.

Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja, Cabadaj - Urbanec (62. Čapek), Gil (85. Halgoš), Bazal (89. Guttiner) - Diviš. Trenér: Veselý.
Vítkovice: Květon - Stříž, Cverna, Mikula, Surzyn - Holiš (76. Suchan) - Zorvan, Kania, Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja) - Kovařík. Trenér: Balcárek.

Vlašim - Líšeň 1:2 (1:1)
Branky: 41. Dias - 37. Machálek, 88. Vintr. Rozhodčí: Denev - Paták, Hájek. ŽK: Breda, Svoboda, Skopec - Rolinek, Vintr. Diváci: 742.

Vlašim: Řehák - Breda, Broukal, Štochl, Pilík (89. Šabanov) - Janda, Skopec, Blecha (59. Jelínek), Svoboda - Dias (71. Plachý), Fotr. Trenér: Hradecký.
Líšeň: Šustr - Bednář, Hlavica, Kříž (46. Málek), Minařík (76. Rolinek) - Čermák, Jeřábek, Zikl (46. Vintr), Hladík - Reteno Elekana, Machálek. Trenér: Kafka.

David Čapek ze Žižkova uniká v rychlostním souboji vítkovickému obránci Michalu Střížovi

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava