Pardubice porazily Líšeň a pojistily si vedení. Dukla zvládla boj v Sokolově

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Pardubic dál kralují druhé lize. Východočeši v 10. kole porazili doma nováčka soutěže Líšeň 2:0 a pojistili si vedení v tabulce. Před druhou Duklou Praha, která zvítězila 3:2 v Sokolově, mají pětibodový náskok. O další dva body zpět je třetí Jihlava, která má zápas k dobru.

Pardubice jako jediné v soutěži drží neporazitelnost a po výhře nad Líšní si připsaly už osmý plný bodový zisk v sezoně. V 21. minutě otevřel skóre Kohút a v nastavení přidal do poloodkryté branky pojistku střídající Miker. V té době už brněnský celek hrál bez vyloučeného Hlavici, který dostal v 64. minutě druhou žlutou kartu.

Dobrou formu má také Dukla. Jediný sestupující tým z minulé sezony nejvyšší soutěže navázal na domácí výhru 3:2 nad Ústím nad Labem a zvítězil popáté z posledních šesti kol. Dvěma góly k tomu přispěl Hašek a jednou se trefil Hadaščok, který v minulém kole zaznamenal hattrick. Sokolov je předposlední.

O skóre poslední příčka patří Varnsdorfu, který v druhé lize prohrál popáté za sebou, tentokrát 1:3 na Strahově s Vyšehradem. Pražský nováček se vítězstvím částečně oklepal ze středečního debaklu 0:8 v domácím poháru se Slavií. Vyšehrad rozhodl už během úvodních čtyř minut, kdy dal dva góly. Ve 14. minutě snížil z penalty Ondráček, ale v 85. minutě se podruhé v utkání trefil domácí Laňka.